Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste din Iasi (91)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Va ofer o [cafea] fierbinte si va doresc o zi usoara. Simona, sarcina usoara. Carmen, ma bucur ca Alex e mai bine. Multa sanantate la amandoi. ionitza, bine ca te-ai speriat degeaba... e mai rau sa nu reactionezi .... Lacramioara si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141167"] Bazar pentru SEBI [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata tuturor[flo]! [cafea] Multam de cafea Lacramioara(Iuly-stef), ca in fiecare dimineata esti o dulce [pup]. Carmen, inseamna ca anul acesta vei avea emotii in toamna cu Alex. Si zici ca tuseste numai? Piatra e la rinichi (cea care te chinuie)? Simona, sa iti fie de bine[flo], multa sanatate la bebe [bibe]din burtica si la puiul tau. Ionitza- si eu merg pe naturiste cat ce pot, acolo unde se poate. Puiul meu tot a facut larinigite sufocante, cand era mititel si tot am ajuns cu el la UPU. Bineinteles ca nu am avut cum evita nici dexametazona intravenos si nici antibioticele. Problema e ca uite, dintisorii astia noi care i-au iesit sunt galbeni[bang] si nu stiu daca se mai poate schimba ceva..[q] Kisstherain[flo] am impresia ca Biorin e acelasi lucru cu Biotin. O zi frumoasa va doresc tuturor[flo] si multa sanatate![*] Iasmin, mama de strengar de 8 anisori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neta Cele aproape 3 ore ale Avatarului nu se simt, deci poti incerca. Luati-va bilete cat mai in spate (de la randul 8 in sus) si la culuar. Vedeti ca va puteti rezerva biletele si sa va alegeti locurile. kiss [pup]
[url="http://community.webshots.com/album/560063904Wkynqc?start=0"][pk][roker] HORIA [roker][pk][/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20070416_-8_My+child+is.png"]varsta[copil][/url]16.04.2007
Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are.
Anumita muzica se asculta cu vantul in fata! si degeaba lasi in jos geamul de la masina ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, multumim pentru pont. E valabil (asta, cu randul 11 pentru copii) in toate salile? Recunosc ca eu apelez la haina mea pe care o pun pe scaunul lui Stefan pentru a-l mai inalta. Dar daca exista o alternativa....as profita. Carmen, Stefan ramane inscris la Sc 11. Intrebam pentru o cunostinta interesata de step-by-step. De altfel noi ne-am decis pentru sistemul clasic. Recunosc, cu ceva emotii legate de timpul care ii va ramane pentru joaca, dar...Chiar ieri am citit un articol intr-un ziar in care se specifica ca, pentru un copil de 11 ani, programul de scoala + lectii e de 9 ore. Enorm...spun eu. Culmea e ca invatatoarele intervievate au spus ca e ”normal”. Ma intreb: care ar fi - in opinia lor - ”anormalul”? Muuulta sanatate bolnaviorilor. Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ghinetz[flo]:Al meu pui e in clasa intai si face 4 ore scoala si pe urma ramane pentru afterschool. De la ora 11.45-13.00 este binemeritata pauza in care copiii mananca (fie pachetel, fie catering). Apoi de la ora 13-15 (de multe ori si 15.30- pana termina) isi fac lectiile. Invatatoarea ii supravegheaza si are grija sa le dozeze lectiile in asa fel incat in weekend sa nu mai aiba nimic de scris. Dar ni s-a spus ca ar trebui sa lucram individual acasa (in plus, peste aceste ore de afterschool) cu fiecare: pentru matematica- din culegerea pe care doamna invatatoare ne-a recomandat-o, iar la limba romana sa citim lectia din abecedar si in plus o pagina dintr-o carte de povesti- pe zi. Eu personal nu respect acest program in sensul ca nu fac din culegere. Dar cum al meu e obisnuit sa aiba bani in pusculita, ne ''jucam'' cu banii facand adunari si scaderi in fucntie de ce ''bakugan'' vrea sa isi cumpere sau ... alta jucarie. Asa ca cele 9 ore...probabil ies la numaratoare, nu sunt insa sigura cum. Iasmin, mama de strengar de 8 anisori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi am vazut avatarul cu tot cu Alex pe 4 ianuarie. De altfel el e fan al jocului avatar de pe iphone si normal ca a vrut sa vada filmul. Oana, sincer pe mine ma strange in spate cand ma gandesc cat timp liber NU au copiii nostri. Iasmin, ai sa vezi si tu prin clasa a 3-a cum ies orele acelea la socoteala. Si daca copilul face si ceva in particular, o limba straina, un sport, muzica sau sah..., daca are o pasiune ceva... pai de unde timp pentru dragii de ei? E prea stufoasa materia si noi suntem prea aglomerati si nu stiu... parca nu mai e timp de nimic. Nu doar li se fura copilaria dar li se taie aripile... Multumesc de urari... tuturor, suntem mai bine azi, eu chiar am ajuns la birou. Alex e ok. Sanatate multa tuturor. "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ei, bine, o sa mergem s noi sa vedem avatar. la 23 nu mai este step-by-step (din cite stiu eu) incepind din 2010...sau mai bine zis in seria ce incepe in 2010, ca regulile se schimba destul de des, dupa cum se vede.... as vrea s-o dau si eu pe deea la after-school, dar nu stiu daca se va organiza, mi s-a spus ca se va discuta si asta la prima sedinta cu parintii....am mari emotii in ce priveste clasa I... http://decoratiuni-pentru-copii.blogspot.com/ http://gospodina-bubulina.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...