Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 77


Recommended Posts

ma ilumineaza si pe mine cineva cum se numara zilele de dupa IA ? mie pe bilet mi-au scris ca testul sa il fac pe 18 mai. adica au considerat z1 prima zi de dupa a 2-a procedura de IA. elena, tie cand ti-a zis sa faci testul ? --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

QiaoBing, prima zi se considera ziua de dupa inseminare. In general, dr recomanda ca testul de sarcina sa fie facut in a 14-a zi de dupa IA, dar iese si in a 13-a (testat de mine de 2 ori). Vorbesc de testul din urina. MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot 7 IA, 2 reusite dar pierdute la 5 si 6 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca la mine ar fi trebuit sa treaca 17 mai, prima zi de dupa IA1 a fost ziua cu IA2. nu de alta, dar pe 18 trebuie sa merg la un seminar si stau toata ziua acolo si mai bine sa nu ma duc lesinata de foame si stoarsa de sange. daca iese II o sa fac pe 19 al 2-lea plus progesteron. nu o sa mai dau bani si pt cel din urina de data asta, ma duc direct sa dau sange. cu toate ca am pastrat testul pozitiv de anul trecut [:I], ma mai uit uneori la el si ma gandesc la fetita mea si ii promit ca nu ma las pana nu o sa reusesc. sacrificiul ei a avut un rost, sa aflu de trombofilie, nu o sa las sa fie in zadar. [pup] --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

QiaoBing mie mi-a zis sa facem testul la 2 sapt de la inseminare.dar nu mai fac nici un test stau asa daca imi vine ciclu bine daca nu si mai bine!data trecuta m-am dus si am facut beta HCG in ziua 28 de la cm si mi-a iesit 0,300.numai eu stiu cat am bocit atunci.acum vreau sa stau nepasatoare ca nu rezolv nimic. va puuup![flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elenaraluca tie nu ti-au dat tratament de sustinere ? --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui alexa78
Elenaraluca, sper sa vezi II cat mai curand. Aruam, ma bucur pentru sora ta. I-a recomandat vreun medic reflexoterapia, sau a facut-o ea? Se duce la dr. Uscatescu pentu trombofilie? Sa ne spui si noua cum a fost la reflexoterapie, cum se desfasoara sedintele respective. MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot 7 IA, 2 reusite dar pierdute la 5 si 6 sapt
Alexa am fost la reflexoterapie si am ramas placut surprinsa. M-a pus pe pat si a inceput sa-mi maseze talpile si sa-mi spuna toate problemele care le am de santate asta fara sa ma intrebe nimic inainte doar numele si varsta. Mi-a spus ca talpa este ca o carte si ''m-a citit'' f bine. Au fost unele chestii care chiar m-au uimit pt ca nu stiu cum isi dadea seama de acele probleme de exemplu a stiut ca sunt la ovulatie.Zonele care te dor foarte tare acolo ai probleme. O sa fac 10 sedinte si sper sa ma ajute si in proiectul [bibe][:D] [pup] in 2011 o sa fiu [gravi] Doamne ajuta [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

intr-adevar, in talpa e "harta" corpului. daca e facuta cum trebuie, reflexo poate ajuta la multe. --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

qioabong si elenaraluca bafta. eu am scapat am ramas natural si vroiam sa le spun si colegelor mele de breasla. acum astept sa se faca 7 saptamani sa ma duc din nou la eco. marinaenache si rammy a-ti putea sa-mi spuneti ce a-ti vazut la eco de 6-7 saptamani ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Altesa, FELICITARI, sa fie intr-un ceas bun! Ce ma bucur ca ai reusit. Ai facut inseminare sau ai ramas natural? Tu parca facusei de curand laparoscopie....sa fi contat asta? Sunt si eu pe ganduri acum...sa fac sau nu laparo, avand in vedere ca sotul meu e ok acum. [pup][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

QiaoBing am tratament utrogestan 3 pe zi intravaginal,aspenter,acid folic,medrol si iau si siofor![:)]tu ai vreo simptoma ?te doare ceva?eu nu am nimic decat ca ma simt puuutin balonata in partea de jos a abdomenului si simt nevoia sa stau descheiata la pantaloni dat cred ca asta e de la stimulare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...