Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 77


Recommended Posts

Altesa - e un pic cam devreme la 5 saptamani....cu toate astea iti inteleg perfect nerabdare. Eu as fi facut la 4 sapt daca era dupa mine :).

Oricum mai ai un pic si faci 7 sapt si sigur ai sa vezi bebelusul sau bebelusii. Oricum un lucru este cert...vei avea cel putin un bebet:).

Pupici si sa-mi spui cand mergi la urmatoarea eco.

 

 

rammy [gravi] 17+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

elenaraluca [:D] puiule, relax ! nu e obligatoriu sa ai simptome daca esti insarcinata. stiu destule cazuri care au nascut fara sa aiba o zi de greata sau dureri. am o fosta colega care abia pe la inceputul lunii a 4-a si-a dat seama ca e insarcinata, facuse vreo 3-4 teste de sarcina si ii iesisera negative si cum simptome ioc, statea fata linistita (avea cm neregulat).

stresul nu face bine la [bibe], asa ca relax. pana la sfarsitul saptamanii viitoare incearca sa nu te mai "pandesti" atata, lasa organismul sa faca ce stie.

 

---------------------------------------------

MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

 

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6

Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt id="size1"> id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele au trecut 10 zile de la IA.de vreo 2 zile ma doare burta ca si cum ar trebuii sa imi vina cm,aseara am gasit pe hartia igienica ceva gelatinos care arata ca o chestie gelatinoasa care se intindea si pe care o faceai ca o biluta!asta ce-o mai fi?mi-o venii ciclu oare?dar ar trebuii sa vina peste vreo 5 zile nu acum !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmen ce vesti ai ?

elena la mine in afara de utogestan nu stiu daca se mai scurge si altceva [:D]

eu i-am promis sotului ca nu iau test de la farmacie si astept cuminte pana marti/miercuri sa fac beta. de cand am promis, parca ma manaca in varful degetelor sa ma duc sa cumpar unul. mai am o zi si un pic, sper sa ma tin tare pe pozitii.

[pup]

 

---------------------------------------------

MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

 

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6

Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt id="size1"> id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Qiaoid="red">, din pacate am facut dimineata test si e negativ.E z25 si a15-a de la inseminare.

Eu m-am rugat ca, daca e sa fie totul bine si cu mine si cu bebe, sa raman insarcinata, daca nu-mai bine sa nu raman(decat sa pierd sarcina).

Problema la mine e daca sa mai fac in continuare heparina pana in ziua cand vine cm sau o opresc.

Se pare ca la mine nu a fost sa fie...

Nu mai sunt asa suparata ca in celelalte luni, sunt resemnata...

 

Bafta maine la test!!!

 

Elenaralucaid="red">,mai stai cateva zile si apoi sa faci test.

 

MTHFR A1298C heterozigot,mutatia V34L heterozigot, gena PAI-675 heterozigot, nicio sarcina, doua IA nereusite, sotul- OATS

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmen imi pare rau ! si eu am avut o discutie cu sotul aseara, ca daca nu e sa fie de data asta, mai incercam si peste 2 luni. mi-e mai groaza sa raman si sa o pierd iar decat sa nu raman deoc. Heparina, daca esti sigura 100% ca nu e sarcina, ar trebui oprita. Eu as face totusi si un beta, asa pt linistea mea sufleteasca. V-am zis de colega care a avut 3-4 teste negative si ea era insarcinata.

elena doar sambata cand am facut smotru prin casa am simtit abdomenul tensionat si ma intepa, am luat preventiv un no-spa si am stat linistita. in rest, liniste si pace. eu nu am avut simptome de sarcina nici la sarcinile anterioare (exceptand extrauterina)

[pup]

 

edit: dureri ca de cm in perioada cand ar trebui sa vina sunt si ele semne de sarcina.

---------------------------------------------

MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

 

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6

Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt id="size1"> id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...