Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 77


Recommended Posts

Aspteptam cu maaare nerabdare sa fac luna asta o noua IA si iar trebuie sa mai aman o luna pentru ca este dr. plecata din tara chiar in perioada ovulatiei. Ma omara asteptarea asta. Dar cum nu am de ales, astept.

 

 

MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot id="teal"> id="size1">

7 IA, 2 reusite dar pierdute la 5 si 6 sapt id="teal"> id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Carmen, imi pare rau. Mai faci IA si luna asta?

 

QiaoBing, cate zile au trecut de la IA? Daca au trecut minim 13 poti sa faci si test de urina, dar sa-l faci dimineata. Poti sa-l faci maine inainte de beta, ca sa afli mai repede.

 

MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot id="teal"> id="size1">

7 IA, 2 reusite dar pierdute la 5 si 6 sapt id="teal"> id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alexa azi e ziua 13 de la prima IA (am facut dubla). i-am promis sotului ca nu fac test de urina si sper sa ma tin tare. maine dimineata sunt prima la usa la analize [:D]

 

---------------------------------------------

MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

 

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6

Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt id="size1"> id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

QiaoBing - te sustin....fara teste de urina. Te pot amagii si intr-un sens si in altul (fals negativ ori fals pozitiv).

Ai rezistat atat :), mai poti inca o zi...:).

Eu ma saturasem cate teste de urina facusem si de data asta imi promisesem ca direct la beta fug, exact cum mi-a spus Albu.

Abia astept maine sa ne spui.

Nu uita sa-i spui tipei care iti recolteaza ca vrei la URGENTE....

Pupici...

 

rammy [gravi] 17+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rammy multumesc de sustinere. in w-e tentatia a fost mare, dar am depasit-o. m-am motivat si ca nu are rost sa platesc de 2 ori pt acelasi lucru. si asa o sa refac beta joi (sper)[:D]

 

---------------------------------------------

MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

 

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6

Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt id="size1"> id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa dea dumnezeu qioa sa intregim clubul de gravidute aici.

 

elena tine-te tare nu poti sti niciodata eu si dupa ce am avut testul cu 2 liniute tot nu imi venea sa cred din cauza ca ma durea pe sub burta ca la cm1

 

 

carmen nu te descuraja o sa vina bebe si la tine.

 

alexa de ce nu schimbi doctorul luna asta poate se intampla minunea.

 

pana la urma nu trebuie sa stie nimic doctorita!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexaid="red">, imi pare rau ca ratezi luna asta...mie mi-a zis dr. s-o sun dupa ce imi vine cm(dar nu mai sun), nu stiam ca pleaca din tara (e ziua ei pe 20 mai).

Qiaoid="red">, si eu as face beta, dar anul trecut la prima inseminare , am tot sunat pe la laboratoare, multi trimit la Bucuresti analiza si iese rezultatul in cateva zile...si nu are rost s-o fac.

Am hotarat sa mai fac heparina pana imi vine, ce mai conteaza cateva zile?

 

Bafta tuturor la testare!

 

 

MTHFR A1298C heterozigot,mutatia V34L heterozigot, gena PAI-675 heterozigot, nicio sarcina, doua IA nereusite, sotul- OATS

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, dr. este plecata intre 25-28 mai, exact perioada cand o sa fie ovulatia la mine. Poate tu reusesti sa faci si luna asta IA, depinde cand apare c.m.

Altesa, deja sunt in ziua 4 de CM, am ratat luna asta. Nu m-am gandit la varianta asta si oricum cred ca mi-ar fi greu sa fac IA cu alt dr. care nu m-ar cunoaste si pe care nu l-as cunoaste nici eu.

 

MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot id="teal"> id="size1">

7 IA, 2 reusite dar pierdute la 5 si 6 sapt id="teal"> id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...