Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 77


Recommended Posts

QiaoBingid="navy">, imi pare rau ca nu e cu ochisori.

Incearca Maca pt ingrasarea endometrului,citeste pe net la formula As ce face si cum face Maca, citeste daca sunt efecte negative.

Eu am luat numai Maca si l-am avut mare.

Plus de asta la mine foliculii erau nesimtiti de mici:), si am luat tinctura de lemn dulce, dar tinctura asta e interzisa daca ai chisturi, noduli.

Nu stiu, as vrea sa te ajut, pe toate daca as putea,pentru ca stiu cum e sa te lupti pt un bebe.

Nu renuntati!

Sanatate maxima si sa fie asa cum va doriti!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Qiaoid="red">, imi pare rau ca nu a fost sa fie...

Poate reusesti natural, totusi.

 

Eu astept cm.

Sotul ma intreaba daca nu depunem dosar pt FIV, dar simt ca nu mai pot s-o iau de la capat cu drumurile si asteptarea.Ar trebui sa fac iar AMH si FSH, ca le am din oct.2010 si trebuie dupa 01 ian.

 

Alexaid="red">, nu mai fac alta inseminare.Si dr. a zis ca ar trebui sa ma gandesc la fiv si sa vin la eco la cm(probabil sa vada daca nu am chisturi).

Am obosit de atatea drumuri si asteptari in fiecare luna...

Daca nu ne e dat sa avem un copil, pot sa cheltui toti banii din lume.

Cred ca e cazul sa iau o pauza si sa ma gandesc si la altele.

 

MTHFR A1298C heterozigot,mutatia V34L heterozigot, gena PAI-675 heterozigot, nicio sarcina, doua IA nereusite, sotul- OATS

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Qiao,

Imi pare rau,mergem inainte pana ce ne vom tine in brate bebeii.

Iti doresc sa ai puterea sa treci usor peste asta si sa o iei de la capat.[pup]

Fetelor eu m-am hotarat sa depun dosarul pt fiv sa ma incriu in programul finantat de stat.

M-a sugerat si dr endocrinolog fiv-ul se pare ca nesuferitii aia de anticorpi antispermatici sunt de vina. Mi-a spus ca daca sunt la nivel de col nu e problema se rezolva cu IA dar daca sunt la nivelulul ovulului singura sansa ar fi fiv-ul ICSI si avand in vedere ca deja am facut 4 IA nereusite poate are dreptate.

Trebuie sa merg la dr ginecolog sa discut si cu ea despre fiv.

[pup][pup]fetele

 

 

in 2011 o sa fiu [gravi]

Doamne ajuta [ruga]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmen si eu ar tebui sa imi refac amh, il am din sept 2010, dar parca nu mai vreau sa aud vesti proaste. asa ca, cu [:D] inainte mars !

astept si eu sa imi vina acum si sa merg sa vb cu dr.

 

[majoreta] pt elena ! tu esti speranta noastra pt luna asta !

[pup] la toate fetele

 

---------------------------------------------

MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

 

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6

Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt id="size1"> id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Vreau sa va intreb daca vreuna dintre voi a facut stimulare cu Gonal F si nu a avut nici un rapuns din partea ovarelor?id="red">In ziua 16 nu este recrutat nimic. Mi s-au umplut ovarele cu foliculi sub 10 mm si nu iese in fata nici unul. Am facut stimulare cu Gonal din ziua a treia 37,5 timp de 4 zile, apoi 75 inca 5 zile. M-am dus vineri la Cezara si nu era nimic recrutat. Am ridicat la 112,5 pentru inca 4 zile si iar nimic in ovare. Acum am ajuns la 150 si trebuie s ama duc vineri... dar nici nu-mi mai vine sa ma duc sa vad ca iar nu e nimic.

Sunt atat de dezamagita! Ea zice ca nu-i rezista nici un ovar, dar uite ca ale mele se incapataneaza sa reziste. Primele 2 inseminari le-am facut cu Puregon. Amandoua au fost reusite. Prima s-a oprit din evolutie si a doua este in parc si se da pe tobogan.

Am crezut ca sarcina ma regleaza, dar uite ca nu e asa...

 

Exista vreo diferenta intre Gonal si Puregonid="red">, in afara de producator?

 

Va multumesc pt raspunsuri. [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hey ia uite la dankuta ne pregateste o surpriza si mai face un [bibe] bravo !

 

dankutza daca tot ti-a mers bine cu puregon de ce nu mergeti tot pe ala?

 

nu stiu sa-ti zic nimic de gonal ca eu am facut stimulari cu menopur.

 

si cu toate astea s-a prins un foliculas cu ovamit fara IA si acum e in burtica.[bibe]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

crisia eu am ajus intamplator la dr Zguri acum 1 an sa fac o transvaginala. nu stiu daca se ocupa si de infertilitate, dar la mine cand a vazut ca sunt doar pt eco a fost f necomunicativ. adica nici macar nu mi-a zis daca am ovulat sau nu, cu toate ca l-am intrebat. nu mi s-a parut un dr pe gustul meu.

 

---------------------------------------------

MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

 

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6

Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt id="size1"> id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui elenaraluca
Ce speranta Qiao ,ca sunt terminata de cand mi-ai zis ca e negativ la tine.parca zic ca asta se va intampla si la mine[q].sunt tare stresata ,cred ca o iau razna.
align="right" id="quote2">hai, ca doar nu sunt model demn de urmat [:D] iar esecul nu e molipsitor !!!--------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt id="size1"> id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...