Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 77


Recommended Posts

albaura tu ai avut productie ca pt FIV. am mai auzit de cazuri ca ale tale si dr au recomandat sa nu mai faca IA, ci sa converteasca procedura in FIV pt ca era pacat de foliculi.

 

---------------------------------------------

MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

 

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6

Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt id="size1"> id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Aruam, dr. Moisa mi-a recomandat profilul de trombofilie dupa ce am pierdut prima sarcina. O sa fie plecata din tara intre 25-28 mai, cand eu o sa fiu la ovulatie. Asa ca luna asta am ratat. Dar voi face iar IA luna viitoare.

 

Merg la Fundeni la dr. Uscatescu.

 

MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot id="teal"> id="size1">

7 IA, 2 reusite dar pierdute la 5 si 6 sapt id="teal"> id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana welcome !

ziua 9 e cam devreme. trebuie sa se elimine intai pregnylul din organism - banuiesc ca asta ai facut pt declansarea ovulatiei - ca sa nu ai rezultat fals. mai ai putintica rabdare si sa speram ca este cu fundita sau cu ce vrei tu [:D]

 

---------------------------------------------

MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

 

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6

Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt id="size1"> id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

QiaoBing multumesc pt urari.

Azi sunt in ziua 10. E foarte grea asteptarea aceasta. Nu vreu sa fiu nici optimista dar nici nu pot sa nu ma gandesc in fiecare secunda la acest lucru. Imi doresc si eu acelasi lucru ca si voi fetelor. Mie nu mi+a dat dr sa fac nici una din analizhele pt trombofilie. Ma gandesc sa i le cer daca nu reuseste aceasta inseminare. Eu am ajuns la Mihalache dupa ce am fost pacienta dr tutunaru si apoi a dr miciner.

Este groaznica asteptarea. Sunt constienta ca nu va iesi nimic la test. Voi incerca sa ma lupt cu timpul si voi asteta pana duminica. Asta inseamna ziua 13. AAAAAAAA.. Fetelor nmai am o problema, inca fumez. E vreo roblema?

Va multumesc pt primire!

[floare3]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmen tie ti-a venit cm ? la mine cred ca azi se dezlantuie

elena cum esti ?

 

---------------------------------------------

MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

 

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6

Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt id="size1"> id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

--------------------------------------------------------------------------------

 

[flo][pup]Buna, fetele![pup][flo]

Si eu fac inseminare intrauterina luna viitoare, la spitalul Giulesti (dr. Ion Ionut-un super om si medic[:)]). Intre timp, mi-a dat sa iau ova-mit intre zilele 3-7 ale CM si apoi voi face inseminarea.

Dragelor, fac pentru prima oara inseminare, am 41 de ani si mai doresc un copilas.Am o fata de 13 ani, obtinuta greu, dupa 4 ani de tratamente si o operatie, aveam pe atunci 27-28 ani si o fertilitate beton. Acum am 41 de ani, sunt sanatoasa " local", dar cu fertilitate redusa...De, asa e-n tenis...

Fetelor, va rog sa-mi spuneti si mie cam cat m-ar costa inseminarea la Giulesti, sunteti mai in tema ca mine.

Va multumesc si va doresc tot binele din lume![flo][pup][flo][pup]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elena [grup]

 

---------------------------------------------

MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

 

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6

Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt id="size1"> id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...