Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 77


Recommended Posts

Va multumesc fetelor QiaoBinq si Nati pentru sfaturile date. Cat despre legume crude si fructe, ce sa zic, nu prea ma incumat din cauza dintilor...Am o lucrare pusa, formata din 4 dinti, cei de sus si asta ma impiedica sa musc. Sincer, as manca morcovii cruzi asa, sa-i musc, sa le simt savoarea, merele, la fel si multe altele. Dar acea problema pomenita mai devreme ma impiedica sa fac acest lucru. Insa am sa ascult sfaturile voastre, cu juice-rul. Cat despre varsta, e o problema destul de mare, avand in vedere ca doctorita mi-a "indoctrinat" acest lucru in minte... Totusi, eu sper sa fie bine si sa raman cat de repede insarcinata [gravi], sa dea DD sa fie bine pt toate fetele de aici! Va imbratisez cu drag si va urez un 1 mai placut si insorit. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Noi am schimbat macazul la dieta de vreo 3 luni(si asta datorita catelusei noastre care a murit anul trecut in noiembrie), suntem novice in ale veganismului, de asta am si dat comanda de cartea asta, cica e super si are 1000 de retete. a_elena, daca ai problema cu lucrarea dentara cel mai bine sucuri. E bine sa fie suc, ca daca mananci legume multe intr-o zi e prea multa fibra(fiber) si iar nu e bine, asa cu sucul nu ai prea multa fibra. Iar de varsta nu stiu ce sa zic, poate ar fi chiar indicat un regim din asta legume si fructe. Eu la 32 de ani am ramas insarcinata cu Matei si ma simteam tinerica pe langa cele de 23-28 ani cu bebei. Gandeste pozitiv pe cat poti! stiu....usor de zis, greu de facut[flo] QiaoBing, telina doar stem,na ca am un lapsus[:D], tulpina? bat?. Oricum nu radacina si nu frunze, doar betele alea lungi pui in juicer,fara frunze. Astia aici in Japonia nu au radacina de telina ca nu stiu ce hormon contine,ori toxina, nu mai tin minte, si au doar betele alea cu frunze. Spor la facut sucuri!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ahaa, m-am luminat cu telina. domo arigato [asia] ! a_elena, eu am deja 41 si abia de anul trecut mi s-a parut ca aud tic-tac-ul si am intrat in panica, dar nu ma tine mult. atata timp cat mai exista o sansa, go for it ! iar de problema cu dintii, exista solutii. si eu am plombati dintii de sus din fata de peste 20 de ani si daca mai trebuie sa curete la ei se perforeaza. am recomandarea sa nu musc in ei pt ca nu se stie daca si cat rezista, asa ca incerc sa evit muscatul direct (musc in lateral), iar fructele se pot taia bucatele, morcovul iti poti rade sau face feliute si cand mesteci se simte tot acelasi gust --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

URAAAA !!! Maine fac prima IA ! si miercuri tragem dubla. Am fost azi dim la monitorizare (z11) si foliculasii mei au crescut maricei. Am unul de 22.25. endometrul e cam micut insa, doar 6.16, dar a zis ca daca asteptam dupa el sa creasca riscam sa pierdem foliculii, ca se pot sparge singuri. asa ca o sa imi dea ceva dupa IA pt endometru. am si facut cele 2 pregnyl. la cate ore de la pregnyl se sparg ? a ramas ca ma suna de la clinica sa imi zica cand sa vin maine. acum stau cu ochii pe tel mai rau ca atunci cand eram pustoaica si asteptam sa ma sune vre-un baiat [:I] --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bafta multa QiaoBing! Iti doresc sa reusesti din prima incercare. Foliculii se sparg la aprox. 36 h dupa pregnyl, intr-un interval cuprins intre 24 si 48 de ore. Legat de endometru, vad ca fiecare medic procedeaza diferit. La una dintre inseminari (a 4-a, care a fost prima IA reusita) am avut endometru mai mic si am primit de la dr estrofem cu 2-3 zile inainte de IA si am mai continuat vreo 7-10 zile (nu mai stiu exact) si dupa IA. Tu ai cerut IA dubla, sau asa face dr. tau? MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot 7 IA, 2 reusite dar pierdute la 5 si 6 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am vrut dubla, sa maresc sansele, daca tot mi-am stors rezerva cu stimularea asta. mie parca a zis ca imi da climen, dar dupa IA. vad ca are preferinta pt medicamentul asta, pt ca mi l-a dat si dupa chiuretaj si mi-a fost bine cu el. acum sper ca imi da doar prima jumatate de folie. pana maine oricum nu indraznesc nici sa stranut ca sa nu se sparga foliculii mai repede [:D] ... am eu un piticut pe creier ! --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

apropo, IA se face sper ca se face mai devreme de cele 36 de ore, sa fie gigeii pe pozitie. --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu esti singura cu pitici, eu la fiecare IA stau cu frica (daca se sparge prea devreme, daca se sparge prea tarziu, daca....).
Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing
apropo, IA se face sper ca se face mai devreme de cele 36 de ore, sa fie gigeii pe pozitie.
Eu sunt mai increzatoare in reusita inseminarii daca o fac dupa ce se spar foliculii, pt ca ambele inseminari reusite au fost facute dupa spargerea lor. Alte fete prefera sa o faca inainte de cele 36 de ore, sa stea gigeii si sa astepte ovulul. Imprtant e sa se intalneasca si sa se cupleze. MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot 7 IA, 2 reusite dar pierdute la 5 si 6 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ei, si ca sa fie distractia la maxim, tocmai ce m-a sunat sotul, ca e de urgenta la dentist si dr vrea sa ii scoata maseaua de minte [bang][bang][bang][bang][bang] l-am sunat pe Albu dar nu a raspuns, i-am dat sms sa vedem ce zice. stomatologul spune ca mai rau e daca ia calmante. imi vine sa innebunesc !!! ma tin de capul lui de 1 an de zile sa se duca la dentist si a trebuit sa se intample tocmai acum [q][q] si tocmai ce ii iesise teratozoospermie severa dupa 2 sermograme normale --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

QiaoBing, tin pumni stransi sa reusiti la inseminarea asta. Stai linistita, ca doar nu are sa-i dea doza de calmante cat pt elefant. Sotul cand si-a scos maseaua de minte acu vreo 4 ani nici nu a avut nevoie de calmante, nu-l durea asa de tare, acum depinde cat rezista al tau la durere[:D] Sa bea sotul tau multa apa, si fa-i un suc de telina, morcovi si putin radacina de ginger, ajuta inotatorii sa fie fortosi. Eu am luat Maca sa-mi creasca endometru, si l-am avut baban. Si nu te mai uita la telefon ca parca vad ca-l faci sa leviteze[:D] Curaj si gandeste pozitiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...