Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 77


Recommended Posts

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Felicitari, rammy [bum][batetoba][bum]sa fie sanatosi si mancaciosi [bis][bis][bis] Ma simt bine, la 18 saptamani mi-au trecut greturile.Eu sunt din Craiova si voi naste la spitalul judetean. Te asteptasm si la odisee cand ai tu timp.Fetele care te cunosc intreaba de tine.[flo][flo][flo] Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt [gravi] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Racheel&year=2011&month=9&day=4&babycount=1"]22+[/url] cu [fetita] Anastasia-Maria [ruga] Doamne, ajuta-ne in continuare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello, heloo, am aparut si eu, closca de serviciu [8D] rammy tot la dr albu sunt. cu vezica a fost de groaza. am facut ultima data cu vreo 2 ore inainte de ora programata pt inseminare si pe urma am mai baut doar pastilele pe care mi le recomandasera cu un pahar mare de apa. si cand am ajuns acolo, normal, faceam pe mine. imi venea sa ma duc la toaleta sa fac un pic, dar m-am gandit ca e mai mare tortura. eu sunt mai camila de felul meu, adica am zile la servici cand nu ajung deloc la toaleta, ei bine acum simteam ca pocnesc. si, bineinteles, a fost o intarziere de jumatate de ora. cand am ajuns insa pe masa am uitat si de vezica si de tot. eram f curioasa sa aflu daca avem suficient material, avand in vedere incidentul de ieri cu maseaua sotului (apropo, cat m-a asteptat facuse iar febra, acum e la dentist, altul, care poate nu se repede sa ii scoata maseaua). surpriza a fost maxima, am avut 70 mil !!! [gica] apti lansati pe orbita !!! la ultima spermograma de acum 2 sapt calculele erau cam sumbre, sub 10 mil apti. m-a durut putin cat s-a chinuit sa introduca cateterul, dar e suportabil. aaa ... si mi-a placut faza cu ridicatul mesei cand ii lanseaza pe gigei [8D] din reflex m-am ancorat de o bara - neuronului i-a fost frica ca nu cumva sa cad in cap [:)] am ramas pe masa ginecologica 30 de min. ma tot intrebam cum o sa stau acolo ca o broasca la disectie atata timp, dar m-au pus picior peste picior doar pe o proptea si m-au invelit cu un cearceaf - asta e pt fetele care urmeaza si care au poate aceleasi dileme existentiale ca si mine [:D] la toaleta am fost muult mai tarziu, dupa ce am ajuns acasa, de mai aveam putin si faceam un blocaj de cat ma tinusem. am primt pt endometru climen 1 la 12 ore (numai pastilele albe) si 3 utrogestan pe zi intravaginal - ce distractie o sa fie sa il plantez la birou pe cel de la pranz, nici nu vreau sa ma gandesc. acum sunt ca un zepelin de balonata si ma cam inteapa pe la ovare. [pup] fetele --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elenaraluca iti doresc ceea ce imi doresc si mie: sa fie cu ochisori ! --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

QiaoBing - m-ai facut sa rad. Ma bucur ca totul a decurs perfet si sa va ajute Dumnezeu sa fie cu ochisori. Este normal sa te intepe acum. Nu stiu daca ti-am mai povestit, dar eu in primele 4 zile dupa, abia puteam merge de durere si intepaturi in ovare. Dupa cele 4 zile s-au mai linistit si am reinceput din z10, iar cu dureri de burta, de ovare, prin z12 mi-a fost rau... Pupici si abia astept sa ne spui rezultatul pozitiv...Doamne ajuta. rammy [gravi] 15+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello viitoare mamici! [flo][pup][pup] QiaoBing, carmen_ch_12, Nati, ramy multumesc pentru raspunsuri [flo][pup] oricum, am sa intreb dr. nu iau nimic de capul meu QiaoBingsa fii o closca norocoasa cu puiuti la purtator [bum] [majoreta] [majoreta] m-am amuzat teribil de cum ai povestit [:-))) ramy [olala][olala] ce frumoas , ai doi bebici! sarcina usoara si bebeci sanatosi si la termen [pup] elenaraluca succes ! sa fie cu noroc si puiut/i lipiciosi [majoreta] rachel ce semnatura frumoasa ai [olala] sarcina usoara! [url="https://picasaweb.google.com/valinusescu/PapaBun#"]papa bun[/url] MTHFR mutatia C677T heterozigott, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote [url="http://www.fertilityfriend.com/home/mikado"]grafic[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

permiteti sa raportez, receptat 30 mil de intrusi dand din coada ! eu cred ca deja eram closca si inchisesem incubatorul pt ca azi m-a cam chinuit la introducerea cateterului. din cauza durerii nici nu i-am mai auzit pe baietii cum chiuie cand se lanseaza pe topogan [:D] am avut o surpriza neplacuta acasa ca nu functiona liftul si am urcat 3 etaje pe scari, dar acum stau la caldurica. am si cotcodacit de cateva ori [:D] sotul a vanat ceva comestibil si mi-a servit pranzul pe tava. incepe sa imi placa [olala] pe hartiile pe care mi le-au dat scrie ca atunci cand ma duc sa fac bhcg sa iau rezultataul testului MAR indirect. ce e ala ??? [pup] fetele --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rammy si eu aseara mergeam cocosata prin casa de cat eram de balonata si din cauza intepaturilor. nici clexanul nu l-am nimerit prea bine, la cat de umflata era burta. azi imi este mult mai bine, deocamdata, doar cam am un usor disconfort de la chinul cu cateterul. recunosc, vezica nu am mai avut-o atat de plina ca ieri. poate din cauza asta ... sau se inchisese incubatorul dupa lansarea de ieri, nu a stiut ca mai vine inca o tura [:D] --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

QiaoBing, sa fie cu ochisori[bibe]. Testul MAR se face de aproximativ o luna si jumatate. Cred ca noi am fost printre primele cupluri care au beneficiat de el in jurul datei de 16 martie. Acest test MAR testeaza prezenta anticorpilor spermatici din [gica][gica]sotului. Cica arata daca este cazul sa se faca IA sau se trece direct la FIV cu ICSI. [pup] si bafta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...