Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 77


Recommended Posts

atunci de ce nu l-or fi facut pe 14 aprilie cand a facut sotul spermograma ? acum e prea tarziu oricum pt decizia daca sa fie IA sau FIV. --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

este posibil sa-l faca doar in caz de FIV sau IA, pentru ca am auzit eu o discutie cand eram in anticamera ca nu iau bani suplimentar pentru efectuarea lui. Probabil costul unei spermograme fiind mai mic, nu poate include si testul[:-@]. Zic si eu, nu stiu, dar oricum veti sti pentru viitor . Sotului meu i-a iesit ok, dar ce folos ca-i omor eu pe gigei[bang]cu anticorpii antispermatici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

QiaoBing noi am facut testul MAR direct(pentru detectarea anticorpilor antispermatozoizi)odata cu spermogarma deoarece din sange iesisera prezenti anticorpi antispermatozoizi iar dr. Albu ne-a zis ca relevant este cel din sperma . aici IgA si IgG au iesit negativi. vad ca tu zici de testul MAR indirect voi nu ati facut testul inainte de IA? [url="https://picasaweb.google.com/valinusescu/PapaBun#"]papa bun[/url] MTHFR mutatia C677T heterozigott, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote [url="http://www.fertilityfriend.com/home/mikado"]grafic[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu ne-a zis nimeni de facut asa ceva. poate din cauza ca eu am ramas natural in octombrie. oprirea in evolutie a fost pusa pe seama trombofiliei, cariotipul din produsul de conceptie iesind ok. --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

QiaoBing - foarte frumoasa productia, probabil durerea de masea a sotului a dat roade :)). Sa fie cu noroc si din atatia macar unul sa gasesasca drumul cel bun. In legatura cu scarile, sa stii ca si eu abia am urcat atunci cele 3 etaje (noi nici nu avem lift). Asa ca atata timp cat le-ai urcat incet, nu este nici o problema. Eu nu am facut dubla inseminare ci simpla si nu am avut nici o problema de legat de procedura in sine (ma refer la acel disconfort). Stai sa vezi dupa ce vei primi veste minunata ca ai bebei, cum va fi sotul....sa vezi rasfat..... Mie cand mi-a dat de facut BHCG-ul nu mi-a spus nimic de acel MAR. Dar este adevarat ca inainte facusem analiza pt anticorpi antispermatici. Oricum, sfatul meu este sa ai rabdare pana in ultima zi, cand trebuie sa faci testul de sange. Nu te amagii cu tot felul de teste de urina. Pupici si sa fie cu ochisori...acum asteptam :). Mikado - multumesc din suflet si sper sa se ia si la tine cat de curand :). Pupici. rammy [gravi] 15+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu astept cuminte, am si tras un pui de somn. acum am alta prob. azi m-a cam chinuit cand a introdus cateterul si am vaut acum o pata maro. eu nu am avut niciodata rana pe col sau altceva de genul asta. ar tb sa imi fac griji ? tb sa iau preventiv ceva sa nu se infecteze, sau antiinflamator ? ufff, asta imi mai lipsea [:(] --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elenaraluca mie mi-a zis ca nu e cazul sa fac dozari hormonale, asa ca nu stiu ce sa iti spun legat de estradiol. eu am facut doar 2 eco si totul s-a hotarat in functie de marimea foliculilor. cand am avut pe cel mai mare de 22,5 a 2-a zi am facut IA. mie mi se pare ca ai cam multi foliculi mari, asa ca poate apari cu [bibe][bibe] tin pumnii pt vineri --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rammy mesaj i-am dat de ieri de cand am descoperit-o. mi-a raspuns azi dimineata sa iau flamexin 1/zi si unidox 1 la 12 ore 5 zile. la flamexin m gandisem si eu, cu antibioticul mi-e cam frica. el cred ca a calculat min de zile de tratament, 5, cu cele 2 zile de IA = 7 zile, cam cand se implanteaza. si sotul e ingrijorat ca mi-a dat antibiotic, dar m-a ranit cu cateterul destul de rau (mi-au iesit ochii de durere) si nici sa risc o infectie tocmai acum nu imi arde. si nu stiu unde a ranit, in col sau uter [q] normal mi se parea sa zica de atunci, ori sa iau ceva preventiv, ori ca in caz ca remarc ceva sa sar pe tratament. asa am pierdut o zi [bang]. sper sa fie totul bine pana la urma, ca la cate peripetii am avut ... meritam [8D] --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...