Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (57)


Recommended Posts

Ceau fetelor! Moni, eu nu l-am auzit deloc pe Tudor tusind si, cu exceptia cat au mancat fetele in bucatarie, am tot stat langa el. Sigur e pe vindecate.[pup] Ne-am simtit foarte bine, Diana a si dormit pe drum, m-a anuntat: vezi ca ma culc, si pana am ajuns la Timisoara nu s-a trezit. Mai greu cu culcatul apoi, dar pe la 22 am biruit-o.[pk] A povestit la toata lumea ca a fost la Arad, vai, ce mandrie pe ea, si la locul de joaca si ca a mancat la Moni, din astea. Acum va asteptam noi. A fost simpatica Diana ta cu: de-abia ati venit! Nu era chiar asa, dar pentru copii timpul trece mai repede cand se joaca. Mersi de cadouri, ratza aia a facut-o Diana seara si azi-dimineata. E foarte incantata. Bine ca au mancat impreuna, asa a gustat si fiica-mea din salata. De cate ori i-am pregatit salata verde, stramba din nas. Carevasazica, in noi nu are incredere....nu suntem copii, bag seama.[:D] Azi am fost in parc cu ea o ora jumatate, ca sa recuperam zilele trecute, in care venea de la gradinita si nu puteai s-o scoti afara. Ca ei ii place in casa. Ei...si eu vreau multe, dar ghinion! Bee, nu cumva Ana iti cauta atentia? Fiind trei copii si unul mic, pe care il tii mai mult in brate, oare nu e enervant pentru ea sa nu mai ocupe locul intai? Diana mea a facut asa pana la 3 ani. Apoi a inceput sa se joace singura, ca Razvan al tau. Adica, avea siguranta ca sunt aici, ca pot s-o ajut cand ma roaga si a descoperit ca e mai fun sa trancaneasca singura, sa aranjeze jucarii etc. Eu chiar nu stiu ce sfat sa-ti dau, eventual s-o implici atat de mult in treburi langa tine, incat sa doreasca ea sa respire.[:D] Denisa, am inteles cu testul. Cauti o posibila cauza la o posibila problema. Dar de unde nene metale grele? Pestanii aia care ii pescuia Dragos sa fie de vina? Mai, cabana aia a vostra e un colt de rai, nu-mi vine a crede sa fie asa ceva. Am inteles cum sta treaba cu studiul ala. Spor la cumparaturi si distractie la schi. Astery, esti ca mireasa imbujorata, ai?[:D] Lasa mai, nu te mai rusina, ce-i drept, e drept. Zici ca ti-a placut baita cu Razvan? Eu n-am mai facut baie cu Diana de un an, desi e cada mare. Dar ea se invarte ca un pestisor, sare.. Lili, nu stiu ce antbiotic sau ce ovule am primit. Ma duc la un consult la sfarsitul saptamanii viitoare, sa-mi amintesc sa o intreb. Ma duc nitel in pat cu Diana, cica o doare burta ca a mancat prea mult. Cred si eu ca a mancat. [8D] Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo1"] FILME 3 [/URL] Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hello si de la mine ca si eu sunt prin zona,incerc sa ma mobilizez sa trec la treaba,ca tocmai am ramas singura: pe Diana mi-a cerut-o mami si a fugit Ghita cu ea pana la ei,dupa care l-am ambalat pe Tudor,pus in carucior si l-am trimis sa ia o gura de aer.Io am ramas cu punga cu actele proaspat primite ... nu mai zic de cele indosariate si neoperate inca . INGRID bine ar fi sa fie pe trecute tusea,azi parca a tusit mai slab azi-dimineata si de-atunci n-a mai tusit.Eu sper sa fie doar de la roseola aia,ca din cate am citit la unele cazuri apare si tusea.Fain ca mananca asa de bine Diana ta (se si vede pe ea!) ,a mea sper sa manance la mami,ca acasa abia a mancat o bucatica de sunca presata. Si ea de cum s-a trezit m-a intrebat primul lucru cand mergem la Timisoara,ca i-am zis ca o sa mergem tra la la [bang] O sa vina si vremea aia ... BRANDUSA am uitat ce voiam sa mai zic,e super ca e asa mancacios Tavi,ca ceilalti ziceai ca au fost mofturosi! Eu ieri nu i-am mai dat piureuri lui Tudor,doar seara i-am dat cateva guri de suc de portocale,ca era cam constipat de cateva zile ,adica facea putin si tare ... lucru total ciudat la el.Probabil morcovul si inainte banana ? Diana n-a fost asa oricata banana i-am dat,dar ea era kk-cioasa notorie [:D][bang] Azi i-am pregatit si ii fac iar mar si para pe cand se intoarce,poate bag totusi si un strop de banana.Deci si Tavi e incantat de mar,asta ii placea si lui Tudor cel mai mult ca era acrisor.Dar cum am mai zis,cand vad ca e piureul mai dulciu,storc cateva picaturi de lamaie si l-am rezolvat [8D] Altfel e cam agitat de la dinti Tudor,nu mai stie cum si ce sa-si bage in gura saracul ... Pe salteluta aia nu mai sta in pat,deja a inceput sa se rostogoleasca si pe ea,deci tot la solutia plapuma/saltea pe jos ajung.Si aia pe deasupra lor. DENISA si io mor dupa cabana aia [pofta] a voastra.La cati km e de voi si la ce altitudine? Mai ales cu lacul alaturi e de vis [olala]
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
[url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata gagici! Azi am ceva noutati. In sfarsit abia azi am dus tort la gradi de ziua Dianei,ca saptamana trecuta au fost foarte putini copii prezenti ... azi macar au fost aproape toti - 26 din 27 - vorba educatoarei, nici la serbare n-au fost atatia.Diana a fost incantata mai ales ca i-a servit ea cu farfurioara cu tort pe fiecare. Cand am ajuns aveau ora de engleza asa ca am mai stat un pic pe hol la o cafea si la povesti cu Giorgi si cu ingrijitoarele.Dupa ce s-au indopat copiii, Giorgi i-a trimis la wc si urma sa ii ia profesorul de sport in sala [aerob] Ocupati tare azi.Si maine dimineata ii duc la teatrul de papusi,la prima ora. Alta noutate e ca a pus Deea poze noi cu Daria [olala] intr-un final http://www.dropshots.com/oitabarsana1 La ziua ei a avut tort cu flori si cu vultur ca asa a comandat ea [:D] Si pentru cine o mai tine minte pe Danast - poze cu Andrew si cu burtica (in februarie trebuie sa apara fratiorul) http://www.dropshots.com/danast2
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
[url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello! F, f prost merge forumul astazi[bang]. Moni multam de link-urile cu Deea si Dana... [olala] Se pare ca la voi a fost distractie in week-end cu cele 2 Diane[pk]. Ingrid - asadar s-a linistit oarecum micuta razvratita.[flo] Noi suntem bine... plictisiti[:D]... in week-end am avut treburi administrative... curatenie dupa sarbatori, strans toate decoratiunile , brad... noroc cu mama ca a venit si a prestat la greu. Pe mine cred ca m-a lovit sentimentul ala de a-mi pregati "cuibul"[:D]... ca am tot revolutionat dulapurile prin bucatarie ... am reusit sa fac loc si pt aceesoriile de bebelush[:D]. Ieri am fost la spital sa iau reteta pt combaterea stafilococului auriu. Dr. nu e in tara[:D] pana sapt viitoare asa ca am un motiv in plus sa ma rog non-stop de bb sa stea in burta macar pana lunea viitoare. Emotiile incep sa dea navala peste mine mai ales cand domnisorul se mai si impinge p-aici prin burta de simt ca o sa-mi plesneasca toata pielea[q]. In rest... mai nimic...merg sa mai bantui prin drops LILIANA [gravi]35+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, Ingrid-mersi de comentarii, e faina cabana, dar eu iarna nu ma omor asa mult dupa ea, decat dc e zapada si mergem cu prieteni cu copii,ca sa e cel mai fain si pt kids- e cam la 2,5h de noi, eu as vrea sa ne mutam la o casa mai mare putin si mai aproape si de cabana si intr-o zona in care avem niste prieteni buni si sunt si scoli franceze f. bune.Sa vedem cum imi iese pasenta sa il conving pe colegu'. SI fetele si voi 2-tu si Moni aratati super fain,se vede din poze ca ati avut fun,bravo[flo] Astery-vino cu vesti de la Bucu,noi tinem pumnii! Am aflat acuma ca eu nu pot duce tort la gradi,caci au avut probleme cu un copil in trecut care era alergic si desi scris pe tort ca e peanut free se pare ca ceva s-a intamplat si au zis ca le ofera ei ceva acolo in ziua sarbatoritului. Noi putem duce mici pungute, drept cadou,fara food, doar ceva simbolic, creioane colorate, o carticica,etc.. Duminica mergem la locul de joaca si d-ra vrea tort de inghetata cu Dora pe el, asa ca tb sa ii caut,noroc ca se gasesc[:D]si inca bune,acasa avem doar 2 cupluri pe seara, simbata are ski- nu v-am povestit ca am fost cu ea si a fost super pt prima lectie, a 3-a ora pe deal a coborat aproape singura, nu a cazut, face mutl mai bine cu profa decat cu mine,azi incepe patinajul si cred ca de la inceputul lui aprilie ii vor lua ore private ca sa invete super ok.. Nu am poze inca ca am fost doar eu cu ea, sper simbata asta sa mearga si tati sau dc nu ii fac eu cumva poze[:)] Simbata am fost la shopping in state cu fetele, am pelcat la 8 dimineata si ne-am intors la 10 seara dar 4h a fost drumul..eu ma declar destul de satisfacuta,desi o sa vad o gaura prin buget nu asa mica ca a nasei lui Alex,doar de 250,ci cred ca dublu,ca numai 2 perechi de incaltari,ghete si cizme pe pcior pina sus-100(in sf. am gasit unele care sa stea pe picioarele mele[alcool]super pt fuste si cu iegari(ca de aia mi-am luat si rochie de e poarta cu iegari si are mineca scurta:)),niste blugi super si de marca si doar cu 35 ,apoi ceva tricouri, geaca de ski care a fost cam scumpa-200, dar e asa de meseriasa, e speciaal de ski, e suep rusoar si termoizolanta, ca mi-am pus un tricou si la -15C-20C nu am avut probleme, mai imi iau si ochestie din aia speciala pt fata si e SUPER-plus ca am redescoperit cat mi-a lipsit SKi-ul. La copii le-am luat geci pt la iarna viitoare, Alex a fost cel mai castigat cu tot felul de bluzite si pantaloni pt 3-4 ani, Emmei i-am gasit si fular si caciula sa se asorteze, plus niste chilotei haiosi si un joc pt ziau ei-a fost simpatica ca atunci cand i le-am aratat,desi doar niste maieuri faine paote s apaorte acuma, mi-a zis ca sunt sup er draguta si cea mai bunasi cica" De aia ai stat tu toata ziua mami la shopping[:D]".Mai ramane sa ii gasesc pantofi pt gradi din martie incolo si gata.Nu aveau nevoei de 2 seturi,caci A are un costum albastru de la E si Emma are unul primit de la niste prieteni,asa ca au 2 set-uri clar, le mai trebuei de fapt incaltari. Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili-tinem pumnii sa fie totul bine cu bebe inca 2 sapt macar[pup] Bee- eu nu m-am referit la nimeni anume,cum spuneam fiecare isi creste copii cum crede,don't worry[flo] Ingrid- am uitat sa zic, dc vrei rochita porto,e posibil sa se mai gaseasca,desi cred ca e de cel putin 1 an luata-acum am o mare dilema cu ce sa o imbrac de ziua ei-cred ca in niste jeans f.faini primiti de Craciun cu o bluza faina cu sparkles[:I]-dar seara, am o mare dilema ce sa aleg dintre rochite[alcool] Va pup,merg sa incerc sa mai rezolv dintre chestiile pt Alex,care azi de dimi mi-a facut un pic de febra,sper sa fie ceva trecator, ca e mucios nu e asa un capat de tzara. Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...........apar si eu[:D] In primul rand [s] spiridusilor nostri sarbatoriti. SA cresteri mari, sa fiti sanatosi si sa aduceti numai bucurii parintilor vostrii. eu vad ca mi-aa facut obicei (si nu prea imi place) sa intru din ani in pasti. Dupa o vacanta binemeritata si odihnitoare cand am facut mai tot ce ne-a poftit inimioara, am intrat din nou in ritm. Stiti voi ritmul ala al meu nebun de tot cu veniri la 8-9 seara acasa, numai bine ca nu mai am timp de nimic. In rest suntem bine. Astemptam urmatoarea vacanta din februarie cand mergem la ski in südtirol acolo unde am fost si anul trecut. http://picasaweb.google.com/miraklucker/NoDec#5419090389928063746 ..........si pozele. Va pup, si promit sa mai intru macar din ani in pasti[:D] Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006) [url="http://picasaweb.google.com/miraklucker/DinNouLaDrumSpaniaOct09#"]Poze noi.....cu noi[/url]
Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele. SI noi pe-aici. Nu indraznesc sa ma culc inca, in ideea ca Tavi tb sa se scoale. Dupa ce ma calareste ziua muuult. E din ce in ce mai mare si mai vioi. Papa mult ziua. Azi a avut piure de morcov+ cartof. [pk] In sfarsit un bb care papa ce-i dau (momentan! nu-mi fac eu iluzii pe viitor). E pasionat de castron si lingurita si vrea repede, repede![:D] In rest Ana gradi, Razvi acasa cu noi. Stiti ce-mi face Razvi ziua? Sta treaz de la ora 6 la 8 seara. Asta e programul lui mai nou: somn doar de la 8 seara la 6 dimineata cu 1, 2 treziri! [alcool] Ziua nu reuseste sa adoarma. Uff, ce ma fac cu el? Stati sa va zic faza sambata dupa-amiaza. Eu cu Tavi papa in camere. Radu cu cei doi iezi mai mari cica ii culca. Asta nu inseamna ca a si reusit. A adormit el si ei s-au pus pe joaca. II auzeam din dormitor cum se jucau de-a doctorul. Tratau ceva pacienti si numai Ana era cu gura: "Sa-i dati Norofen" (cu pistolul) "Si daca e rau il loviti cu batzul asta" [alcool] Eee, vezi? Io-s de vina, ca am gura mare. Ii promit Anei de multa vreme o bataie, dar raman in stadiul de vb ca nu-s adepta practicilor. Denisa, sa va fie de bine cumparaturile! Cum e cu soacra? A venit deja? Ati inceput pregatirile pt ziua Emmei deci. Liliana, sper sa mai stea baiatul mic la caldurica! Nu vrea Nicolas la gradi? Moni si cu Ingrid, deci v-ati distrat si fetele idem. Poze o sa vad maine zic eu. [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara si de aici, ca vad ca mare pauza e... Liliana, sa incep cu tine, stai cuminte, fa-ti cuibusorul, dar linistita, sa nu iasa bebe inainte de timp. Moni si Ingrid, frumos v-ati distrat, n-am apucat inca sa las comentarii. Ingrid, te felicit pt. abstinenta de la tutun, bravo. Dianele - cele doua Diane - minunate impreuna, ca de obicei. Diana de Ingrid parca a facut falcute? Si ce par frumos, si ce fetisoara dulcicaaaaa. Diana de Moni - fericita la maxim, toata numai zambet si smecherie pe ea. Fain de voi ca sunteti aproape. Bee, eu tot cu gura cascata sunt de voi: pai inseamna ca eu sunt nevrotica rau, nene, eu nu mai fac fata la chestii marunte, da' sa mi se plimbe copilu' prin casa noapte de noapte... plus ziua... da' stiu ca rezisti bine. Denisa, draga mea, cabana voastra este de poveste. Spune-mi, la casa obisnuita aveti garduletul acela alb in jurul casei din filmele americane? Ca eu la acela visez uneori [olala]... Multumesc [pup] pt. DVD-uri, Dora are un succes enorm la Razvan.
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006) "Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url] [url="http://en.tackfilm.se/?id=1261422750796RA23"] MY HERO [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Bee Mie nu-mi plac Sarbatorile! Am zis, da? Acum m-am deprimat de Sarbatori. [q]
Si eu care credeam ca sunt vreo ciudatica de nu imi plac sarbatorile noastre romanesti. [:D] Mie mi-ar placea ca de sarbatori sa nu mai muncim atata in bucatarie, ci sa mergem la restaurant si sa petrecem. [pk] De sarbatori, eu fac mancare, spal vase, cratiti si tacamuri, pun masa si strang masa. Ma simt pur si simplu pedepsita pt ca sunt femeie romanca si maritata cu un roman. [alcool] allinta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...