Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (57)


Recommended Posts

Neata La noi nu ninge.... Bine ca scapa Tudor de febra Moni. Acum daca zici ca au aparut si pete se explica si simptomele lui. De acum incolo se va simti mult mai bine. Kk-reala lui fu de la antitermicele alternate, la noi mai ales nurofenul da un pic de deranj la burtica de aceea eu prefer panadolul si novocalminul supozitor. Asa este, Rares este Rac dar dupa parerea mea care nu prea cred in zodii nu are legatura cu asta. Mai Bee dar se pare ca si Razvan al tau este un fel de Rares. Hai ca ma faci sa rad cu Radu care numara orele. Vizavi de tine ce sentimente are? Eu cred ca ar trebui pe rand sa-i repertizezi cate un copil. Cu Ana sa se uite la desene, cu Razvan sa faca puzzle si la bb mic sa-i faca un masaj. Dar cred ca el nu mai vrea nimic acum, doar sa plece la ale lui. Eu acum lucrez cu Rares la scapat de pampers, nu cred ca voi reusi curand. Am inceputt de ieri sa nu-i mai pun pampers pe el ziua(la somn si iesit afara il mentinem inca), cateodata cere olita dar de cele mai multe ori constat ca are pantalonii uzi de care el nici nu se sinchiseste. Sper sa sa prinda mai repejor ca m-am saturat sa arunc banii pe pampers. Acum este si el destul de marisor. nasol ca este iarna dar nu mai pot astepta vara ca va fi prea mare atunci, si acum este dar nu aveam cu cine vorbi pana acum. Eu le-am facut astora mici ciorbita din aripioare de pui si niste paste cu piept de pui. Nu o sa am pretentia sa manance. Au gasit acum in cuptorul din bucatarie placinta de branza cu stafide de aseara si au mancat cate o bucata fiecare... Ce mare s-a facut Mark si frumos. Nu-l mai vazusem de multa vreme. Anda, ce de jucarii, eu macar ma consolez ca am doi ca sa explic cumva aruncatul banilor pe atatea lucruri. Tu ai camerele intesate cu cutii si cutioare, jucarii de toate felurile si de toate marimile si din toate categoriile. Se joaca ma cu toate? are timp sa treaca odata pe luna pe la fiecare? Nu cred. Eu stiu de la noi. la un moment dat am incercat sa manageriez statusul jucariilor. pai ar trebui sa ai timp cu carul. sa stii cu care s-a jucat, care urmeaza la rand, ce activitate n-a facut saptamana asta...ei, cel putin copii mei se joaca in primul rand cu ce au la indemana(inclusiv vase de bucatarie sau alte prostii) rar cer cate ceva de pe sus. Adevarul este ca mie ca si voua dealtfel imi place sa cumpar jucarii. As cumpara si as cumpara in prostie desi sunt convinsa ca nu au nevoie de ele. daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

DANIELA bafta cu scapatul de pampers la Rares.Si mie mi-e groaza de ce va urma la Tudor in privinta asta,ca am observat ca la baieti merge mai greu treaba. La Tudor daca e sa fi facut mini-diareea aia de la siropuri,clar de la panadol a fost,fiindca data trecuta cand tusea i-am dat frecvent nurofen si nu a avut absolut nimic.Ba nici macar de la amoxicilina n-a avut! Totusi eu inclin sa cred ca si supozitoarele plus termometrul or fi avut rolul lor.Naiba mai stie,important e ca e ok si n-a mai facut febra.Ieri i-am mai luat temperatura odata,desi nu se simtea deloc cald si avea doar 37,6 in fundulet.Si nici nu se mai vede sa il deranjeze burtica ca ieri,de fapt se chinuia sa traga parturi si nu ii iesea de aia era marait.Acum doarme,imediat o pun si pe Diana ca azi pe la 7 s-a trezit si pare cam somnolenta.
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
[url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele[pup], Multumesc frumos pentru aprecieri, ma bucur ca v-au placut pozele. Cadourile erau si pentru noi, nu numai pentru Mark. Mai mari cutiile, de aia ocupau spatiu mult.[:D] MONI, ma bucur ca e Tudor ok si nu a mai avut febra. Am vazut pozele cu puii tai, foarte frumoase, a crescut mareeee Tudor si mi-a placut si tortul Dianei. BRANDUSA, imi imaginez ce priveliste frumoasa ai tu de acasa de la tine. Poze cu copilasii nu mai pui? Ce fac cateii? La multi ani cu intarziere pentru Ana, sa iti traiasca si sa fie sanatoasa si norocoasa! DANIELA, si cu copilasii tai am vazut poze, foarte frumoase, ce a crescut Rares! Iar Ioana e o adevarata domnisoara! Deci si voi pasionati de jucarii. Noi avem program de rotire a jucariilor, in fiecare saptamana schimbam jucariile. Nu se joaca cu toate intr-o luna, ca are multe dar majoritatea sunt seturi pe tematici. Mark si-a organizat aranjarea jucariilor de suflet - adica animale de plastic si de plus - , are niste cutii mari, vreo trei (desi avem loc in dulapul cu jucarii, in camera lui, el tot in living le tine, eu le iau si le mut, el le aduce si tot asa, sotul imi tot zice sa las copilul in pace daca lui ii place sa le tina in living, sa le tina acolo si gata, ca avem loc destul). Cum spuneam, noi rotim jucariile saptamanal (avem amenajata o debara cu jucarii), o saptamana ne jucam pe o anumita tematica (ex. de-a veterinarul), apoi strangem si scoatem alte seturi (ex. seturi de pirati etc). El ne cere sa i le schimbam, cand vrea sa schimbam un set ne spune ca piratii vor sa doarma si ca sa trezim pompierii, de ex. Si tot asa o tinem. Nu e greu sa i le rotesc ca el le strange pe seturi, stie exact ce si cum, si le pune la loc. La jocuri nu tinem seama, ele au locul lor in biblioteca, majoritatea puzzle-urilor sunt in cutii decorative (sub forma de diverse animale etc) si sunt in biblioteca, cand vrea sa se joace, le scoate, ne jucam, apoi le pune la loc. Daca nu am fi asa organizati, ne-am ingropa in jucarii si nu am mai sti carui set apartin piesele si tot asa. Dar e adevarat, si eu si George suntem pasionati de jucarii, ne jucam cot la cot cu el, imitam animale, masinute, ce mai, ne retraim copilaria. Pentru noi e o relaxare foarte mare sa ne jucam cu el si sa tot comentam pe diverse teme.[:-@] Si uite asa arata living-ul nostru ca o camera de joaca si nu ca un living, dar asta e, copilul sa fie fericit.[:)] Acum, de ex, suntem iar veterinari, am tot facut radiografii la cabinet si am pansat animale toata dimineata. Dupa-amiaza, cand se trezeste Mark, deschidem clinica veterinare si primim animale noi, trebuie sa le consultam, sa le luam tensiunea, sa le ascultam inima, sa le controlam dintii. INGRID, si cu Diana am vazut poze, a crescut mare si e o fumusica. Mi-a placut si filmuletul cu Mosul, frumoase cadouri a primit. CRISTINA, si pe Razvanel l-am vazut, tare dulce este si a crescut mult. Mai fetelor, cand vad cum au crescut copilasii vostri, imi dau seama ca si al meu a crescut, totusi eu nu il vad asa de mare, tot micut mi se pare.[alcool] Parca mai ieri era un bebe mic, incredibil ce trece vremea, cand ma gandesc ca mai e putin si face 4 ani! Maine incepem serviciul, gata vacanta, asa ca ma duc sa ma organizez pentru maine. La noi a nins, e zapada pusa, in strat mic. Se pare ca mai ninge si saptamana viitoare si ca vine frigul.[bang] [pup], revin mai tarziu. Lost in different projects...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANDA hai ca intru urgent sa iti zic impresiile Dianei despre poze,ca altfel uit.Acum i le-am aratat.Pe langa ca ce dragut e,ca ii e dor de el si ca vrea sa vina la noi a remarcat ca "uite are bibe" (dar am trombonit-o ca e o poza mai veche [8D]),pe urma a zis ca ce moscolit e ... de ciocolata [:-@](in pozele unde se murdarise pe gurita) si in final m-a intrebat ... de ce n-am corectat ochii rosii.I-am zis ca nu pot eu,dar iti transmit tie [:D] Bineinteles ca m-a tinut la pozele cu motanii sa ii explic iar si iar cum ii cheama,care e ala speriatul [:D] Nu mai zic la studiat jucariile si jocurile lui Mark ! I-a placut tare de Mark costumat in mos,a intrebat ca e de la serbare? I-am zis ca nu cred ... chiar asa ei n-au facut serbare? Si astept cand ai timp sa pui si pozele de cand au fost Silvi cu Alain la voi ultima oara! La noi s-a asternut bine zapada ... nu stiu ce sa fac sa ies sau ba un pic cu Diana ,asta pentru ca de ieri s-a plans ca o cam doare gatul cand inghite si mi-e sa nu se agraveze.Ma mai gandesc ...
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
[url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MONI, nu, nu au avut serbare, adica au avut o reuniune, un fel de intalnire intre copii si parinti, dar noi nu am ajuns pentru ca era Mark super racit si l-am tinut acasa in ziua respectiva. A fost bolnavior cam o saptamana inainte de Craciun. Oricum, aici nu se fac serbari ca in Romania, nici pe departe, doar reuniuni intre parinti si copii, cel putin la gradi la care este Mark. Costumul de mos il cumparasem noi pentru ca stiam ca ii va placea si a stat imbracat in mos toata ziua de Craciun. Ochii rosii nu i-am corectat pentru ca nu am avut timp dar trebuie sa ma ocup. [:)] Din bibe inca mai bea seara, o vreme i l-am scos dar i l-am dat iar cand era bolnavior pentru ca altfel nu voia sa bea laptic deloc. Asa ca i-l mai las o perioada, am ajuns la concluzia ca o sa il scot cand este el pregatit, oricum bea tot laptele in cateva minute si pe urma gata, nu mai vrea biberonul, adica nu sta sa se joace cu el in gurita. Iar in timpul zilei bea din canuta normala sau pahar. Sanatate multa Dianei, sper sa nu i se agraveze, sa ii spui ca Mark ii trimite pupici si ei si lui Tudor.[pup] Lost in different projects...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANDA mersi.Si eu zic sa il lasi cu bibele pana renunta el de bunavoie.Diana statea aiurea mult cu el in gura si tot i-am dat pace.Uite ca pana la urma a renuntat singura de rusine [:D] Stiu ca-s mai simple serbarile din occident,asa e si in Italia la fetita prietenei mele,doar canta in cor.Dar stiu ca la voi erau costumati fain de tot [olala] anii trecuti de-aia intrebam.Iar cu ochii rosii din poze stiu eu ca numai de-asa ceva n-ai vreme,doar ti-am zis criticile Dianei [:D] Pana la urma am fost cu ea pana jos asa 15-20 de minute de alergat/plimbat/jucat cu zapada.Am stat doar pana si-a udat bine de tot manusile cu zapada.Maine merg sa ii iau manusi de-alea de schi ,ca am vazut la magazinul nemtesc de la prima statie.Mi se pareau cam mari pentru ea cand le-am vazut prima oara,dar si daca-s ceva mai mari nu-i nimic macar sa nu se ude. Acasa am incercat sa o initiez in "sah" si "pioni", a zis ca ea nu stie si sa joc eu singura intai ca sa ii arat,ceea ce am si facut,dar s-a plictisit dupa cate o singura partida.Totusi important e ca a avut rabdare sa le urmareasa pana la final! La "pioni" care-i mai simplu jocul am lasat-o pe ea sa joace,dar am mai directionat-o.Din pacate setul contine si jocul de "table" si n-am scapat de ala (nu-l suport [bang]) ,a trebuit sa citesc instructiunile sa mai stiu sa joc ... Ei ii place evident, ca doar e cu zaruri si cu numarat! Noroc ca s-a trezit Tudor si am evadat amandoua la el [8D] Acum cateva saptamani am incercat sa o initiez si in "moara" dar s-a suparat. Cand si-a dat seama ca e prea greu pentru ea si ca o cam bat [:-@] a zis ca nu vrea sa ne mai jucam. Mamaaaa ce-o mai trage Tudor de par pe Diana si tzipa "haia haia" [:D] Am fugit sa ii fac baie dumnealui ca e tarziu.
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
[url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ufff abia acum am scapat de Diana,nici nu cred ca e atipita inca! Dar ne-am distrat grozav azi la ora de lectura.Citim momentan tot din cartea aia cu povestile din lume ,suntem inca la America de Nord.Si daduram peste o poveste afro-americana despre sora vulpe si fratele iepure.Ma rog,nu intru in amanunte,va zic doar ca fratele iepure a nimerit intr-o fantana urcandu-e intr-o galeata si ca sa iasa de-acolo a fentat-o pe sora vulpe ca e peste in fantana si sa urce ea in cealalta galeata.Si pe cand cobora vertiginos galeata cu sora vulpe, pe la mijlocul fantanii se intalneste cu galeata care urca si in care fratele iepure canta de zor: "Sora draga, sora draga / Fi atenta si la coada / Ca il lumea asta amara / Unii urca altii coboara" [:D] A izbuncnit Diana mea intr-un ras la interpretarea mea muzicala [:-@] de n-o mai opream si fix ca la poezia aia cu gaina careia ii ardea de maritat [:D] m-a pus sa i-o mai citesc (cant) iar si iar [alcool] Dragute povestile,pana acum doar cea din Cuba nu i-a placut,era cu ceva contesa snoaba ... plictisitor intradevar fata de restul. Pe Tudor iar l-a suparat burtica acum seara pe la 22 ,se scremea sa traga parturi si nu reusea,asa ca i-am dat niste baby drink rapid si s-a linistit.Dar macar nu mai face caca asa de des.Maine o sa cumpar niste Biotics,poate ala il regleaza mai bine,chiar din ala n-aveam acasa ... Voi ii trimiteti maine la gradinita? Diana vreea sa mearga,dar am hotarat sa o tin maine acasa ,si-asa or fi foarte putini parca vad.Asa a fost si saptamana trecuta.Sa vedem poate putem merge la dentista maine,ca mai are o carie nerezolvata si o cam doare cand mananca [bang].
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
[url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DIANA- LA MULTI ANI! [pup] SA CRESTI MARE, SANATOASA, SA AI MULT NOROC si sa aduci numai bucurii in jurul tau! Moni si Ghita-sa va traiasca printesa![pup]-scuze de intarziere,azi am venit, si gatesc si sopalde azi de dimi, ca maine A incepe lao noua gradi juma de zi sivine si soacra-acu 'intre 2feluri de mincare am zis sa scriu, caaiesit Dr cu strunfii ca iara fulguie. Va pup pe restul si o saptamina buna! Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DENISA mersi [pup] Am vazut in poze ca ati avut distractie la zapada,dar poate apari si cu alte detalii.Vad ca iti reintri deja la hei-rup-ul de zi cu zi. Si eu trebuie sa ma reapuc de acte,vai cate s-au mai adunat [q] Am sunat dentista si abia de lunea viitoare incepe,asa ca am tras o fuga pana la Carrefour Armonia,ca e luni si magazinele DM au reducere 10% ,numai bine i-am luat scutece lui Tudor de la ei (sunt super!),o cutie cu cereale de orez si i-am luat tot de la ei un fel de "Bau" asemanator cu al Dianei,pe dansul l-am botezat insa "ABU" [:D].Asta pentru ca mor dupa Tudor care cand e satul,odihnit si satisfacut,mai ales dimineata la prima ora, incepe sa tzuguie buzele si sa tot pronunte in soapta "AA-BUUU" [olala][:D] E mortal! Diana s-a ales doar cu o "plimbare" cu un elicopter ... Acum incerc sa o conving sa se culce ,dar n-are niciun gand vad [bang] Credeam ca o obosesc pe-acolo,dar vad ca nu mi-a iesit.Nu-i nimic ca de maine la gradi cu ea! Mie iar imi merge greu forumul [bang]
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
[url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello si LA MULTI ANI SI UN AN 2010 cu sanatate, noroc si realizari! Moni- pai detalii ce sa iti dau, ca la cabana am reusit sa respir, astea 2,5 zile- nu am gatit,doar am hranit,culcat copii,iesit putin pe afara(tot tati a stat mai mult cu ei) si leneveala si vazut filme-lucru cam neobisnuit pt mine[bang]-Alex s-a dat cu tati si cu snowmobilul si i-a placut la viteza de 70-80,din weekendul asta speram ca E sa inceapa lectiile de ski(privat) si de patinaj cu profesor (dar la grup in prima faza) si au facut si omul de zapada si au laut aer curat-in rest nimic deosebit-am rezervat pt ziua ei pe 17 dimineata la un restaurant special de copii cu jocuri si unde vine si un soricel care le canta LMA Si danseaza pe acolo, acum simbata as vrea sa trag o fuga pina in state(3h dus-intors) sa vad de reduceri sa le iau costume de iarna, cizme,chiar si pt mine si ce o sa mai gasesc,sper sa tina vremea cu mine sio sa nu nuinga-azi dimi erau -21C,dar de maine se mai incalzeste-3C ziua[:D] Revin mai incolo, treb sa fac rapoarte si sa iau bilet mamei ca am gasit super ieftin si sa vina si ea din 20 martie dupa ce pleaa soacra[:D] Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...