Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (57)


Recommended Posts

Ceau fetelor! N-am mai scris si nu am intrat pe net, ca sunt foarte necajita, dar rau de tot, nu asa..ca altadata. Diana si-a iesit din minti, zici ca mi-a schimbat cineva copilul, scuipa, scoate limba, tipa daca nu primeste ceva, vrea sa ma loveasca (nu apuca, dar gestul..), striga la mine texte ca: "urato, nu te mai iubesc!", "te scuip daca vreau", "iti dau una de nu te vezi" (asta chiar a fost uluitoare) si altele...simpatice foc. Am scos-o afara pe hol si am inchis usa, ce debita dupa ea, mi s-a facut parul maciuca, paraca eram in filmele cu posedati[bang]...de unde, ca noi chiar nu vb asa. In fine, e pedepsita la greu, cadourile de la Mosh au disparut in subsol, de televizor si altele, ciu-ciu, cand ridica tonul (ca il mai ridica) iesim amandoi afara si nu discutam cu ea, o ignoram...ce sa fac altceva? Jur ca imi vine sa-i trag o mama de bataie, din aia de care vorbea Daniela, din aia sa nu stea pe fund o saptamana...dar ma abtin. Of, asa, deodata a inceput. Sper sa-i treaca, de nu...iese urat. Va las ca am mult de lucru. Sper sa mai pot scrie..acasa nu am niciun chef, dar deloc. Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo1"] FILME 3 [/URL] Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, mamici si pitici! Ingrid... m-ai lasat fara cuvinte. Nu pot spune decat: o fi o faza. Nu mai cauta explicatii, fiindca este clar ca nu de la voi este comportamentul copiat. Uita de bataie, o sa ai de lupta cu tine apoi, cu remuscarile... in special ca n-ai atins-o niciodata. Vorbeste-i frumos, cat poti tu de calm [pup], fa-te ca nu observi... si cand nu mai poti, baga-i explicatii. Sper din toata inima sa depasiti momentul. Noi suntem bine, am inceput gradi de ieri, ne duce Viorel dimineata, deoarece eu tot nu am cauciucuri de iarna. Si nici Casco [:I]. Asa ca sunt pieton. Razvan e bine, de azi incepe lectiile, sigur ii era dor [:D]. Eu trec inapoi la marea mea dieta, si in plus caut suplimente cu estrogeni, fiindca am probleme. Mai revin.[pup]
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006) "Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url] [url="http://en.tackfilm.se/?id=1261422750796RA23"] MY HERO [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI RAISA! SA CRESTI MARE, SANATOASA, VOIOASA SI SA-I BUCURI PE PARINTI.[pup][flo] URSULINA - iti doresc sa-ti traiasca fetita si sa-i oferi vat mai curand o surioara sau un fratior.[pup] INGRID - [pup] iti doresc putere sa "induri" toanele Dianei.. sa speram ca-i trec cat mai repede. Sunt uluita de ce zici tu acolo... imposibil sa nu fi luat repertoriul de undeva... gradi, ceva copii din cercul de cunoscuti sau de la desene animate[bang]. Al meu venise cu niste chestii ciudate de pe la gradi... noroc ca s-a lasat de ele desi eu il amenintam ca il spun doamnei educatoare sa-l puna la "coltul rusinii" sau ca nu il mai duc. Bine.. recunosc e destul de naiv sau... modelabil [:D] nici nu stiu cum sa il calific pe Nicolas.Zilele trecute ma intreba cand il duc la gradi ca-i e dor de doamna Domnica (educatoarea). L-am intrebat daca nu-i e dor de copii si mi-a zis ca NU dar de Doamna Domnica[:D]. Din pacate ... pauza la gradi la noi ca si-asa eu sunt destul de varza cu imunitatea si orice fost racit... sau putin mucios care intra pe usa casei imi face transferul de virusi[bang]. Eu sunt cam varza... am niste arsuri de la micul printz... ca nu stiu cum sa ma mai asez.Aseara am evadat inca de la inceput din dirmitorul conjugal[:D] sa nu-l mai deranjez si pe Robert cu frichineala mea. Si totusi... nu-mi doresc decat sa mai stea bebe macar 3 sapt in burta... si sa-ndur si arsuri si dureri de spate, si oboseala... si "nervii" ca nu pot face curatenie [:-@][:D]. MONICA - deci Tudor a facut rujeola pana la urma? Si Diana cu bubitele alea fu' varicela usoara totusi? Si zici ca micutul i-a simtit lipsa Dianei[olala]... dar invers?[:D] ANDA [pup]... ce mare e Mark, chiar ca e raiul jucariilor la voi acolo[:D]... as da in benga totusi sa stau sa le rotesc saptamanal[alcool]. Nicolas are totul la dispozitie ba in camera lui ba in camera babelusului. In camera bebelusului au ramas cartile (ca la el in camera nu am rafturi inca[:D] pt ca nu e definitivat cu mobila)si cutiile cu puzzle... dar le-ataca zilnic[pk] pt ca i le-am pus pe rafturile de jos unde are si acces la ele. Mai are o droaie de jucarii -masinute/animalute in cutii sub pat dar destul de rar da iama in ele. De-a veterinarul mi-a placut ideea de joc... cred ca dupa ce vine bb2 si voi fi mai mobila o sa abordam si noi tema[:D]. Adevarul e ca in ultima vreme nu prea ma mai joc cu Nicolas[q] pt ca trebuie sa stau pe jos si nu pot de burta[bang] dar vom recupera noi. DANIELA - Rares e la varsta la care se manifesta cu pumnul si palma[:D]... a avut si Nicolas episodul asta intre 2 ani si 3 ani .In special cu baietii se batea dar o mai ciomagea si pe verisoara-sa Maria care e cu un an mai mare decat el. Pana la urma a renuntat sa mai dea in ea... ramasese doar cu baietii[:D] si incet, incet... i-a trecut. Mi-era frica la gradi ca o sa se bata... dar culmea mi-a dovedit ca s-a domolit si chiar ca nu-i plac altercatiile[pk]. BRANDUSA [pup].Muuuulta putere e in tine. Sa te-ajute Doamne, Doamne sa reusesti sa gestionezi totul cel putin ca pana acum. E complicat ca Radu e pe langa subiectul cu copii... eu sunt de acord ca ei muncesc si ca aduc bani[:-@] dar asta nu suplineste atentia pe care trebuie sa o acorde copiilor. Si Robert prefera sa se uite la TV in loc sa se joace cu Nicolas... si e deranjat cand e intrerupt [:D] dar pana la urma a inteles ca trebuie sa-i acorde si lui mai multa atentie... Asa ca in timp s-a convins singur ca trebuie sa se joace cu el MACAR cand este solicitat. Poate cu timpul ... cand baieteii vostri vor fi mai mari o sa reusesca sa-l atraga in jocul lor. Eh... haideti ca m-am intins ca o placinta... piua si revin. LILIANA [gravi]35+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CRISTINA - nici eu nu am Casco la masina[:D]... de un an ca ma costa vreo 1700 eur[bang]. De la zapezile din decembrie sau de la ger sau ca a spalat-o inainte de ger... nu-mi mai merge claxonul[bang]. Astazi trebuie sa merg totusi cu ea la medicul de familie, vad ca e cam ger si pare cam gheata la noi pe "ulite". Ma gandesc ca in oras nu va fi nici o problema. Singura problema majora raman tot eu... sa vad cum ma indes la volan[:D] cu burta in care se ghemotoceste asta micu, cu spatele care intepeneste daca stau pe fund...[:-@] A umplut Razvanel pusculita cu "Sorcova"?[:D] Al meu a facut ceva banuti si ii vrea pe Roary si Maxi care merg singuri[alcool]. Piua ... merg sa ma mai intind mai mult... ca oricum stau semi-tolanita... ca asta micu ma cam bumbaceste sau sughite .. nu stiu ce tot face[bang] LILIANA [gravi]35+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTZI ANI RAISA-SA FII SANATOASA SI NOROCOASA![pup] Lili-bafta la doctor,tinem pumnii sa mai stea bebe inca 3-4 saptamini. Bee-sanatate si putere, zau de pot pricepe cumr ezisti asa de bine cu toti 3. Anda-am vazut poze,superbe,pupicei la toti. Cristina- nu te-am uitat, mai da-mi un PM cu adresa,ma ocup sapt asta de DVD, si dc gasesc in state in weekend, iau si originale vreo2.Bafta la lectii, si noi am inceput, maine merg la romanca sa ii lucram maxilarul,are acolo presiune[bang]. Va pup,sper sa revin mai incolo. Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetele! LA MULTI ANI RAISA ii urez si aici [pup] Astept pozele [olala] DENISA ma bucur ca apucasi sa lenevesti macar un pic.Deci urmeaza chef de chef pentru Emma! Si chef pentru tine shopping la reducere [pofta] Poate cand ies eu la pensie o fi si la noi asa ceva,adica adevarate reduceri? LILI bafta la medic si bucura-te ca e "modelabil" Nicolas ca nu se stie ce urmeaza ,sper sa nu cobesc [:I] dar si Diana si l-a dorit muult de tot pe Tudor si e lesinata dupa el,dar ce crize face de cand a aparut el - mai ales in primele doua luni - nu vrei sa stii [bang] dar contra noastra,nu contra lui.Cand suntem certati cu ea si ne vede cu Tudor striga la noi ca Tudor e al ei nu al nostru! [:-@] CRISTINA bafta cu dieta si cu lectiile ! INGRID bine ai intrat in club ! In afara de scuipat si scos limba, aproape recunosc personajul [bang] Deci ce sa mai zic daca si Diana ta a ajuns in stadiul asta,ea care nu e expusa deloc la asa ceva,ca voi spre deosebire de noi [:I] nu va certati de fata cu ea,nu va mai scapati cu expresii aiurea,n-ati caftit-o deloc etc. Se pare ca experimenteaza? [alcool] Sa vada cat puteti duce? A mea s-a culcat abia la miezul noptii aseara,mai aveam un pic si o scoteam sa doarma pe holul blocului [toanerele ca din cauza ei n-adoarme nici frate-su [bang] Dimineata am luat-o pe sus,pus pe buda,dezbracat/imbracat ca dormea pe ea.Dar n-a protestat.Insa a zis educatoarea la plecare sa ii culcam mai devreme de pe-acum ca dorm cu totii pe ei.Macar n-a fost singura [:D] Mami si-a facut pomana si-a luat-o la ei,cica sa pot lucra,ca m-am apucat de munca.Am un spor urias ce sa zic.Ca Tudor cand nu doarme sau vrea papa sau sa ne jucam.Si doarme asa cateva ture de cca 15-20 minute cat sa respir si io - facut urgent mancare,pus la spalat etc. Dar acum dupa amiaza m-am enervat si am uschit-o la cumparaturi.M-am enervat ca inaintea mea s-a inchis magazinul ala nemtesc,deci au picat momentan manusile si un trening ce voiam sa i le iau Dianei de-acolo.Am mers in alte doua magazine si i-am luat doua bluze si doua perechi de pantaloni sa mai am ce ii da pe ea la gradinita.Din banii de sorcova [:D] I-am luat si lui Tudor o salopeta de bumbac 23 lei cica la pretul vechi de anul trecut [bang] Si desi am zis ca nu imi iau nimic cat stau acasa mi-am luat o pereche de blugi negri d-aia mulati de bagat in cizme,ca tot probau de zor niste vanzatoare tinerele din zona pe ei si nu intra pe niciuna [:D] Pe mine au intrat [pk](sunt marimea 40 si fiind mulati ori fi buni cred si cand ajung iar la 38 ...) Am profitat sa le zic si ca tocmai am nascut si ca anul asta fac 40 de ani - asa de rea ce sunt [:I] Merita sa le vedeti moaca [:D]
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
[url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LILI intrebai de varicela aia: nu stiu daca a fost sau ba varicela,eu asa presupun si sper.Presupun findca a intrase in contact in urma cu cca 3 saptamani cu colega aia a ei la gradinita si fiindca bubele cu pricina au disparut lent in cca o saptamana - 10 zile.Daca era ceva alergie ar fi disparut mai repede sau ar fi trecut de la claritine ala de i-am dat. Iar Tudor nu rujeola = pojar a avut ci roseola sau poate chiar rubeola=pojarel astea ultimele fiind d-alea super usoare.Inclin sa cred ca totusi roseola a fost dupa simptome: asta cica e mai putin frecventa si cunoscuta in Europa si mai frecventa in SUA si Canada. Culmea ca si Tudor a facut-o fix ca Diana,ea avand asa ceva pe la 6 luni parca.Deci nu doar sarcinile au semanat foarte bine ci si bolile vad [alcool] BRANDUSA ai promis poze,cand le pui? Cum mai sunteti? Si zi-mi te rog ce le-ai dat tu alor tai cand erau asa mici pentru tuse? Ca de la ambroxolul ala Tudor a facut un fel de alergie.La el au tinut doar o zi petele alea de dupa febra,dar a inceput in schimb sa tuseasca - nu uscat ci incarcat cumva.Si mai tare si des ca data trecuta,dar tot predominant cand se trezeste din somn si dupa ce suge.Nu stiu daca are legatura cu febra si petele ,sau e chestie independenta.N-am mai sunat iar pediatra,sa vad cum mai evolueaza si maine.I-am pus ser in nas,am aspirat,nimic.Dar nasul ii e curat,respira bine,doar in gat are ceva care haraie si cand tuseste o face din piept.Poate are legatura ca si eu si Diana si mami fuseram cam cu nitica usturime in gat - dar care a trecut cu vit C cu propolis? Chiar ma distram ca am zis ca poate noi am luat de la el [:D]
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
[url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI, RAISA [flo] [pup]!!! Sa cresti mare, sa fii sanatoasa, si sa-i asculti pe mami si pe tati!
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006) "Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url] [url="http://en.tackfilm.se/?id=1261422750796RA23"] MY HERO [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni-de ce nu ii faci sirop de ceapa lui tudor mai sanatosi s natural nu cred ca exista..il faci putin mai dulce si il pacalesti tu cumvasa ia o lingurita-dc nu, vezi ca stie si Astery si Lili de siropul ala romanesc, portocaliu la culoare(ca de baba din mine a uitat numele)care se da si la bebei,adica sub un an-ca am si eu acasa tot de la voi si a mers super cand l-am incercat. Mie mi-a adus soacra catina, si vreau sa le dau la copii si sirop din muguri d e brad pe linga propolis,ati mai pomenit ca ei sunt ok ca nu le-am intrerupt propolis si vit C si eu sunt varza cu gatul,nu am avut voce 2 zile, abia ieri mi-a revenit-oricum sunt iarasi back pe vit C si catina, ca am luat 2 luni si am fost ok.. Ierip e linga ca a venit soacra, a inceput A alta gradi linga casa, a stat saracul aproape 4h super ok, o lacrima nu a varsat,sper sa il tina...Azi e acasa cu socrela,maine are gradi, zicea ca a mincat, sa speram ca se si culca cu ea.Trebuie sa ii mai facem o investigatie-sensorial assessment, nu stiu insa dc reusesc mai devreme de 1 luna, sutn ofticata, ca e posibil ca asta sa fie cauza lipsei lui de vb, desi cica azi a repetat 2 cuvinte, dar dupa Dora si cioara, nu la cererea bunicii[bang] Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele. Rapid ca la cat de des dau pe-aici acusi se face maine si raman intarziata! LA MULTI ANI RAISA! Sa fii sanatoasa si norocoasa! Moni, e de tuse nu le-am dat nimic. EU zic s-o tii sub observatie (tusea) si atat. Sa vezi cum evolueaza. Deci fu roseola. O sa mai intru sa-ti mai zic, teoria mea legata de boli/simptome/medicatie. Una peste alta, de vreme ce virozele de tot felul nu pot fi tratate decat simptomatic, cata vreme simptomul nu deranjeaza nu are rost sa indopi copilul cu siropele (aici nu e vb de febra mare sau alte alea). Deci eu de tuse.....doar cand eram exasperata am incercat c ceai de ceapa (era deja o tuse de o luna). Tudor are mai mult de 2 sapt de cand tuseste? [pup] fac baie la piticania mica, dau lasagna la restul, baie la restul si ma eliberez, daca nu am vreo treaba cu sotul-care evident nu apare inainte de 9! [bang] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...