Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (73)


Recommended Posts

Pinuta, am trecut si noi prin experienta rotavirusului, numai ca noi am mai stat si internati si de acolo am mai luat si altele...

Poti sa-i dai sa bea nan fara lactoza, ma surprinde ca nu ti-a zis pediatra, poti sa-i faci chiar lapticul cu mucilagiu de orez in loc de apa si sigur o sa-l repare la burtica. Neaparat e nevoie de un probiotic pentru burtica, noi am folosit protectis, sunt foarte bune, de asemenea ceiut, daca bea, poti sa-i dai de menta sau de afine, pentru rehidratare, noi am folosit hidrasec, l-a acceptat mai bine decat sarurile de la humana.

Multa sanatate si sa treaca repede!

 

 

Mami de Ioan-Victor (27.07.2009)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

hristos a inviat!

 

mi-a fost dor de voi fetele!

ce mai faceti?

eu nu prea mai am timp de intrat

mai ales acum

ca s-a facut frumos afara

stau in curte cu antonia

si mai intru in casa sa o verific pe petra

cand doarme antonia ies cu petra

si uite asa trece ziua fulgerator de repede

de nu mai stiu nici ce ora e

dar e super frumos

desi uneori alunec spre oboseala

si am tendinta de a ridica tonul

ma controlez

si zambesc

 

pinuta sanatate multa

si aveti grija la ce mancati

exista forme f urate de roteavirus

a facut un bebe de la odiseea antoniei

a carui mama este pediatru

si a stat f mult in spital

si s-au chinuit mult

offfffffffff

la voi vad ca e mai lejer

incearca tot ce trebe sa il intaresti la burtica

si ai grija sa nu se deshidrateze

e f important

dar de unde l-ati luat?

 

am facut si noi 40 de zile

si am inceput sa iesim din casa

e mai bine

si nu mai e mult si vine botezul

pe care l-am fixat pe 12 iunie

 

 

mai am si eu o rugaminte la voi

il am pe fratele meu

bolnavior

v-am zis eiu

ca are o forma de reumatism

care e degenerativ

si e periculos

ei bine saptamana trecuta nu s-a mai putut misca deloc

si s-a internat in spital

offffffffffffff

alina e acasa

si uite asa

el care era salvatorul familiei acum e la pat

si sa vedem cum ii ies ana;lizele la ficat

ca am inteles

ca boala asta afecteaza ficatul

va rog sa il pomeniti

ADRIAN

 

DOAMNE AJUTA!

 

[mamica] de ANTONIA IOANA TEODORA id="pink"> (11.02.2009) si PETRA ADRIANAid="pink">(05.04.2011)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Adevarat a Inviat!

 

cami_antoniaid="red"> ma bucur ca ne m spui ce faceti. Cred ca iti este greu din proprie experienta dar si frumos. Stai sa mai creasca si Petra si-atunci vei iesi cu amandoua afara, se vor juca impreuna.

Off, imi pare rau pt fratele tau, il voi pomeni la rugaciune! [ruga]

caciantoniid="red"> multumim pt Sinaxar! [pup]

 

O zi frumoasa va doresc! [flo]id="purple">

 

ALINA [mamica] de [hippi] IOANAid="red"> (11 Ianuarie 2008) + [zana] JUSTINA id="red">(14 Aprilie 2010)

Blogul fetelor! id="maroon">

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!![ruga]id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat!

Rotavirusul l-am primit "cadou" de la copilasul unor prieteni care au venit in vizita. Oricum e bine acum, multumim lui Dumnezeu!Am inceput sa-i dau laptic fara lactoza de ieri si are scaune normale. Pediatra mi-a spus de laptic fara lactoza, dar dupa ce ii mai trece diareea si introdus treptat cate o masura, apoi doua si daca face iar scaune apoase sa-l opresc. Nu a fost nevoie de internare, pentru ca l-am hidratat foarte bine( noroc ca micutul a baut tot ce-i puneam in biberon, fara comentarii[:D]), a avut plicuri cu Dicoflor, Hidrasec, Saruri de la Humana, Smecta, ceai de menta cu glucoza( pe 24 de ore bea cam 800 ml lichide+cereale de orez cu morcov cate 3-4 biberoane) si sup. de paracetamol si Nurofen in febra.Norocul nostru a fost ca nu a vomat si febra n-a avut decat o zi. Starea lui generala e buna, rade si chiuie toata ziua.

Va multumim ca v-ati rugat pentru noi[pup].

 

Am o comoara: Rares- Nectarie!

 

http://lb1m.lilypie.com/XoYHp2.png

http://davm.daisypath.com/zC3pp2.png

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

VA ROG SA CITITI

O LEC#354;IE DUREROASA PENTRU UN P#258;RINTE!id="red"> Un barbat a venit de la munca tarziu, obosit si nervos, gasindu-si baietelul de 5 ani asteptand la usa nerabdator. - Tati, pot sa te intreb ceva? - Da sigur, despre ce e vorba? a raspuns tatal - Tati, cati bani castigi pe ora? - Hei, dar asta nu e treaba ta. De ce ma intrebi astfel de lucruri? spuse omul nervos. - Doar vreau sa stiu...Te rog spune-mi, cat castigi pe ora? - Daca trebuie sa stii ...castig 50$ pe ora. - Ah, a raspuns micutul trist, cu capul plecat. Tati, imi imprumuti te rog 25$? Tatal s-a infuriat: - Daca singurul motiv pentru care m-ai intrebat asta este ca sa imi ceri niste bani sa iti cumperi o jucarie prosteasca sau alte prostii, atunci du-te direct in camera ta la culcare. Gandeste-te de ce esti asa egoist. Nu lucrez din greu in fiecare zi pentru asa copilarii. Micutul a mers in liniste in camera si a inchis usa . Omul s-a enervat si mai tare pe intrebarile baiatului. Cum a putut sa puna asa intrebari doar pentru a cere niste bani. Dupa o ora, tatal s-a calmat si a inceput sa gandeasca: "Poate chiar era ceva de care chiar avea nevoie sa cumpere cu 25$ si chiar nu mi-a cerut bani des". a dus la usa baiatului si a deschis-o. - Dormi? Dormi? a intrebat.... - Nu tati, sunt treaz, a raspuns baiatul. - M-am gandit, poate am fost prea dur mai devreme, spuse tatal. A fost o zi lunga si m-am descarcat pe tine. Uite aici ai 25$. - Micutul a sarit, zambind. Multumesc tati, a strigat. Dupa aceea a scos un pumn de bani. Omul a vazut ca baiatul avea deja bani si s-a enervat din nou. Micutul si-a numarat incet banii si s-a uitat catre tatal sau. - De ce vrei mai multi bani daca deja ai? a spus tatal. - Pentru ca nu am avut destul, dar acum am, a replicat baiatul. Tati, am 50$.Pot sa cumpar o ora cu tine ???? Te rog sa vii mai repede acasa maine . Vreau sa mananc cu tine. Tatal a fost distrus de durere. Si-a luat baiatul in brate si l-a implorat sa il ierte. " Este doar o reamintire pentru toti ce lucreaza din greu in viata pentru familia lor. Nu ar trebui sa lasam timpul sa treaca printre degete fara sa petrecem timp cu cei care chiar conteaza pentru noi, aceia apropiati de inimile noastre. Sa ne straduim sa daruim din timpul nostru celor pe care ii iubim. Daca azi murim, compania pentru care lucram ne va inlocui foarte usor, in cateva ore. Dar familia si prietenii pe care ii lasam in urma o sa simta pierderea pentru tot restul vietii lor!

 

cea mai fericita mami de printesa

http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png

http://lpmf.lilypie.com/glMep2.png

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Doamne Ajuta!

 

[s]La multi aniid="red">, tuturor celor care poarta numele Sfintilor Imparati Constantin si mama sa Elena![s]id="size3">id="Script MT Bold">

 

SINAXARUL DE AZI! [flo]

 

Petrecere frumoasa tuturor celor care azi isi serbeaza ziua! [disco]id="purple">

 

ALINA [mamica] de [hippi] IOANAid="red"> (11 Ianuarie 2008) + [zana] JUSTINA id="red">(14 Aprilie 2010)

Blogul fetelor! id="maroon">

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!![ruga]id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la noi de 1 iunie se organizeaza intalnire cu comunitatea membriilor acestui forum....se organizeaza in multe orase din tara

 

se implinesc 11 ani de forum si se face ceva special...e organiazata de catre moderatori

 

cea mai fericita mami de printesa

http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png

http://lpmf.lilypie.com/glMep2.png

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...