Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (73)


Recommended Posts

Woow,Maria, Doamne ajuta, ce veste minunata intr-asa o zi mare, incredibil, ce minuni face Doamne Doamne cu noi. te felicit din tot sulfetul [flo][pup][flo][pup] sa ai sarcina usoara,cu bebe sanatos si la termen! [pk] Mara, mami de fluturas Irina Cu Dumnezeu in gand "Unde este Dumnezeu, acolo este tot binele. Unde nu este Dumnezeu, acolo toate sunt rele." Sfantul Dimitrie al Rostovului
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ADEVARAT A INVIAT! fetele eu nu mai am timp deloc de net momentan pana ne intram in mana dar ma bucur ca mi-a scris pe mes mara si mi=-a dat o veste atat de minunataaaaaaaa MARIA 08 INSARCINATAAAAAAAAAAAAA FELICITARIIIIIIIIIIIIII DRAGA MEA MI S-A FACUT PIELEA DE GAINA CAND AM AUZIT CAND STIU CATE INCERCARI ATI AVUTTTTTTTTTTTT DOAMNE AJUTA SA AI O SARCINA USOARAAAAAAAAAAA UN BEBE SANATOS SI LA TERMEN DAR NICI NU ARE CUM SA FIE ALTFEL DACA VESTEA A VENIT INTR-O ASEMENEA ZI MINUNATA DOAR DUMNEZEU STIE DE CE te imbratisez draga noastra maria si poate acum intrii mai des sa ne dai detalii despre evolutia sarcinii [mamica] de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria08 felicitariiiiiii! Minunile chiar se intampla!SArcina usoara si la termen! Multumim si [pup]tutror pentru aprecieri[:D]! Aseara am incercat sa-i dau in laptic o masura de orez. Rezultat O! La 1 s-a trezit si degeaba am incercat cu apa ca nu s-a potolit pana nu i-am dat laptic. Mai incercam! Am o comoara: Rares- Nectarie! http://lb1m.lilypie.com/XoYHp2.png http://davm.daisypath.com/zC3pp2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne Ajuta! maria08 FELICITARI! [bis] Ce veste frumoasa intr-o asa zi frumoasa.[olala] Sarcina usoara si bebe sanatos, nascut la termen iti doresc! [flo] pinuta dar in cazul vostru nu se pune pb sa renuntati la laptic noaptea..abia are 4 luni jum. Eu m-am referit dupa 7-8 luni incolo si m depinde si de copil. ALINA [mamica] de [hippi] IOANA [url="http://lb4f.lilypie.com/q39sp2.png%22%20width=%22400%22%20height=%2280"](11 Ianuarie 2008) [/url] + [zana] JUSTINA [url="http://lb2f.lilypie.com/rbRup3.png"](14 Aprilie 2010)[/url] [url="http://ioana-justina.blogspot.com/"] Blogul fetelor! [/url] MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!![ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MARIA, FELICITAAAAAAARIIIIII !!!! Sa iti dea Bunul Dumnezeu o sarcina usoara si copilas sanatos, la termen. [pup][flo] Vin si eu cu o veste buna si anume ca in acest Post care s-a incheiat de curand m-am mutat in casa noua, cu ajutorul Lui Dumnezeu si al parintilor mei, locuiesc acum intr-un apartament de doua camere, unde deja m-am obisnuit si sunt foarte fericita! Poate e greu sa ma intelegeti, dar nu-mi explic tot ce mi s-a oferit decat printr-o minune dumnezeiasca, avand in vedere ca am plecat din vechea casa, apartamentul pe care il aveam impreuna cu fostul sot, lasand practic tot acolo si cerand despagubire sotului atat cat am considerat ca este corect, o suma considerata de multi la vremea aceea infima... Bineinteles ca am fost boscorodita de multi in toate felurile si mi s-au facut preziceri sumbre in legatura cu viitorul meu din acest punct de vedere, dar eu am dorit numai sa fiu impacata cu Dumnezeu si cu mine insami. Intr-un fel, acest nou apartament este pentru mine "semnul" ca am avut dreptate si ca Dumnezeu nu ne lasa niciodata, necerand de la noi decat sa pazim Cuvantul Lui, spre binele nostru. Va rog sa ma iertati ca m-am lungit, voiam sa va fac aceasta marturisire si nu stiu de ce am dorit sa va dau vestea dupa Pasti... Iarta-ma, Maria, ca vin cu ceva mai lumesc imediat dupa vestea de la tine, cred ca nimic, absolut nimic nu poate stirbi in frumusete ceeace ne-ai adus tu astazi, am indraznit sa povestesc si eu bucuria mea .... Alina, Dumnezeu sa ii dea putere mamei tale si sanatate! Pinuta, este super, super, super Rares. Simpatic si minunat! Sa va traiasca! Cami, bine ai revenit! Imi era dor de tine. Multa sanatate printeselor si voua si multa bucurie impreuna! Laurra [pup][flo] Criss, multumesc! [pup][flo] O mai felicit din toata inima pe Lalely si ii doresc multa, multa fericire! [pup][flo] TUTUROR Ma iertati daca m-am lungit prea mult! Sa nu osandesti chiar de-ai vedea cu ochii tai, caci nu arareori acestia te inseala.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor!!! Suntem atat de ferciti!!! Ioana: Multa putere si credinta mamei tale; stiu pe cineva care la 31 ani a aflat ca are cancer de colon, a fost operata de 2 ori si la a 2-a operatie nu au mai avut ce sa-i faca, i-au mai dat 2 luni.......e vorba de mama a 3 copii care stateau in genunchi la rugaciune ,in fiecare seara, impreuna cu tatal lor si au trecut mai bine de 3 ani, mamica lor e langa ei si sunt o familie fericita. Exista minuni!!!! Mare este puterea lui Dumnezeu!! Deci trebuie sa fiti optimisti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze inca de la inceput ca nu am mai intrat demult pe aici...dar din vara trecuta de cand am avut un FIV nereusit nu am mai intrat pe forum dar iata ca saptamana asta am cea mai minunata veste ,sunt graviduta! am facut in 15 aprilie FET cu congelati si am reusit, am avut beta 197, iar ieri am vazut pt. prima data la eco ce minune poate face d-zeu pt. noi daca ne dorim f. mult tot timpul de dupa FET am simtit si m-am rugat sa faca d-zeu o minune in aceasta perioada sfanta si iata ca s-a-ntamplat minunea ...dar vreau sa va mai spun si cine m-a mai ajutat si caruia o sa-i multumesc toata viata: sfantul parinte arsenie boca, am inceput sa-i citesc acatistul la incelutul lunii si m-a ajutat f. mult, sapt. viitoare ma reintorc la manastirea prislop sa-i multumesc inca odata DOAMNE ITI MULTUMESC PT. MINUNEA MEA [ruga] "Intr-o zi un om a murmurat:Doamne vorbeste-mi, si un copac si-a framantat frunzele,dar el nu a auzit.Apoi a intrebat mai tare:Doamne de ce nu imi vorbesti? si un tunet a zguduit cerul,dar el din nou nu a auzit. Omul a privit in jurul lui si a spus:Doamne lasa-ma sa te vad,si o stea a luminat cerul, dar el nu a observat.Apoi a inceput sa strige,Doamne fa o minune ,si in clipa aceea s-a nascut un copil ,dar el nu a stiut. Disperat a strigat mai tare: atinge-ma Doamne si arata-mi ca esti langa mine! Acestea fiind spuse Dumnezeu a coborat si l-a atins dar acesta a alungat fluturele care zbura langa el si si-a continuat drumul Ai grija sa nu pierzi o binecuvantare doar pentru ca nu iti apare in felul in care tu te astepti sa se manifeste
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maria08[flo] felicitari draguta, asta da minune "Intr-o zi un om a murmurat:Doamne vorbeste-mi, si un copac si-a framantat frunzele,dar el nu a auzit.Apoi a intrebat mai tare:Doamne de ce nu imi vorbesti? si un tunet a zguduit cerul,dar el din nou nu a auzit. Omul a privit in jurul lui si a spus:Doamne lasa-ma sa te vad,si o stea a luminat cerul, dar el nu a observat.Apoi a inceput sa strige,Doamne fa o minune ,si in clipa aceea s-a nascut un copil ,dar el nu a stiut. Disperat a strigat mai tare: atinge-ma Doamne si arata-mi ca esti langa mine! Acestea fiind spuse Dumnezeu a coborat si l-a atins dar acesta a alungat fluturele care zbura langa el si si-a continuat drumul Ai grija sa nu pierzi o binecuvantare doar pentru ca nu iti apare in felul in care tu te astepti sa se manifeste
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iaura21felicitariiiiiiiii!Sarcina usoar si la termen cu un bebic sanatos! Ce bine imi pare cand vad ca se inmultesc gravidutele noastre[pk]! Livsy[pup]multumim!Felicitari pentru casa noua! Alina nici nu ma gandesc sa renunte de tot la lapticul de noaptea,doar sa nu mai mananace asa mult. De aseara am scris cantitatea si orele sa vad in 24 de ore ce cantitate de laptic mananca.Saptamana viitoare mergem la vaccin si atunci ne cantarim/masuram.Sper sa nu ma certe iar dr. ca e grasunel[bang]. Pogo pe 6 mai e urmatorul, oricum te tin la curent cu mersul lucrurilor[:D]! A venit varaaaaa[colegi]! E asa frumos afara! Am o comoara: Rares- Nectarie! http://lb1m.lilypie.com/XoYHp2.png http://davm.daisypath.com/zC3pp2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria08 FELICITARI!!!!! MA BUCUR DIN TOT SUFLETUL PENTRU TINE, VIITOARE MAMICA!!! Eram convinsa ca pana la urma tot natural o sa vina bebe. Te imbratisez si iti doresc sarcina usoara si linistita si un bebe sanatos si voios!!!! iaura21 FELICITARI si tie si sarcina usoara si un bebe sanatos!!! Lisvy, ma bucur ca esti bine si fericita in casuta ta cea noua, iti doresc sa ai parte numai de impiniri in noua ta casuta si sa iti intemeiezi o familie frumoasa asa ca tine!!! Mami de Ioan-Victor (27.07.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...