Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Ingurgitez greu ultimele informatzii, primite zilele astea si stau si ma gandesc ca daca e asha cumintuiesc eu, nu am nici unh viitor linishtit in aceasta familie. Pericolul foarte mare al unor posibile evenimente nedorite este cu privire la fetitza mea. Sper sa nu apuc ziua sa regret ca n-am plecat la timp. Acum intzeleg o expresie a sotzului meu: "mama a trebuit sa taca din gura si sa inghita pentru ca a fost orfana" (i-au murit parintzii cand era mica si nu avea pe altcineva decat o mama vitrega rea rau, si pe socra-meu...mai tarziu, care chipurile a scapat-o din mainile mamei vitrege). Doamneeeeeeee, ajuta-mi mie si fetei mele sa fac ce trebuie si cat mai repede. diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 319
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Diana, ma doare in continuare ce scrii tu, de fiecare data cand citesc, chiar daca nu am mai scris raspunsuri... Cel mai mult ma doare pentru fetita si ma doare din motivele pe care le-am expus mai devreme , aici in raspunsul catre tine... Nu am alte cuvinte... Am dreptul sa comit greseli si sa nu fiu intotdeauna perfect.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca uiti repede, ca postezi in continuare stiind ca o sa urmeze avalansa de critici, pe care nu le induri cu usurinta. Mai bine ar muta subiectul la jurnale. Sfaturi nu doresti, doar sa fii compatimita? de ce? Doamne'ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dianaintruder De unde are bubitzele? Posibil de la purici. Consluzie finala a sotzului care s-a trezit cu un purece pe mana, in pat. ------------------------------------ Cu cateva exceptzii e foarte bine ingrijita (murdaria si bubele). ------------------------------------------ Ma declar super multzumita. diana
[bang] “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca la tara murdaria este mai murdara decit la bucureshti .de, acolo este mai mult beton nu ai tarina nici purici. eee, tintarii nu sunt atit de periculoshi ca puricii, chiar daca transmit boli ca meningita. pai da ce contaminatia bucurestiului se vede? ,nuuuuuu!dar tarina in unghii se vede?daaaaaaaa! ihmmm ion creanga, imi vine sa ma dau shi eu cu capul ,auzi domne a avut riie capreasca shi a mai ajuns shi mare scriitor laudarosul shi riiosul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

diana, in multe locuri din lume parintii platesc cu bani grei "tabere de supravietuire" ptru copii, ca acestia sa intre in contact cu tot ce este natura:namol ,tarina,animale,paraziti,ploaie,vint. dar de la capitalele astea unde traieste doamna"pulcra" NATURA inca nu este la moda,la moda sunt: p.c-ul,hainele scrobite,pompoane, gel de par shi mushcaturile de tintari. stai linistita nu a murit nici un copil ciupit de purici,ca a avut tarina sub unghii sau a bagat pietre shi bete in gura.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by principe
stai linistita nu a murit nici un copil ciupit de purici,ca a avut tarina sub unghii sau a bagat pietre shi bete in gura.
Poate nu se moare din asta, dar totusi iti expui copilul la riscuri inutile. Meningita si mononucleoza, de exemplu, sunt totusi chestii serioase. Iar bubele pe fata nu-s de la purici. Alea de la purici apar pe corp. Pe fata pot fi de la tantari, sau o alergie. http://bd.lilypie.com/AVkRp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote: -------------------------------------------------------------------------------- Originally posted by principe stai linistita nu a murit nici un copil ciupit de purici,ca a avut tarina sub unghii sau a bagat pietre shi bete in gura. -------------------------------------------------------------------------------- Poate nu se moare din asta, dar totusi iti expui copilul la riscuri inutile. Meningita si mononucleoza, de exemplu, sunt totusi chestii serioase. Iar bubele pe fata nu-s de la purici. Alea de la purici apar pe corp. Pe fata pot fi de la tantari, sau o alergie. --------------------------------------------------------------------- de ce puricii nu stiu sa ciupeasca pe fata ??? ce treaba are mononucleoza cu puricii sau tarina ,posibil ca puricii sa pupe cupii pe gura,shi sa-i infecteze????sau bunicii??? nu am inteles care sunt acele riscurile sa cresti un copil la tara. bucurestiul nu are tintari??? sau astia nu transmit meningita ,sunt "sterili"??sau shi meningita o transmite puricele shi tarina? daca nu cumva tot pacatoshii de bunici!?acum citiva ani spitalele bucurestiului erau pline de bolnavi de meningita ....cauza...nici tarina nici puricele,tintarul "steril". hai sa ne crestem copii fara riscuri ,in fata p.c-ului.....ups dar shi asta are virusuri,daca se infecteaza?????? p.s shi "bubitele "de tintari,purici sunt reactii alergice.aaaa shi nici alergiile nu apar doar pe fata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am stat mult sa ma gandesc daca sa scriu si eu sau nu la subiectul asta. Si chiar daca ai sa ignori ceea ce-ti scriu, asa cum ai facut si cu celelalte mesaje, eu totusi incerc. Nu de dragul tau, ci de dragul fetitei tale. Tu iti dai seama ca fetita ta este expusa incontinuu la acelasi mediu abuziv? Si acasa, si la tzara.. Tu iti dai seama ca desi ea este foarte atasata de tatal ei, toata copilaria asta bantuita de urlete si palme dupa ceafa mamei, o va marca iremediabil? Tu chiar crezi ca daca el nu o bate ACUM, n-o va bate mai tarziu? Tu chiar vrei ca fiica ta sa repete lantul vicios al unei relatii de genul celei pe care o aveti voi? Pentru ca asta se va intampla, chiar daca vrei, chiar daca nu vrei tu. Tu chiar vrei sa vezi peste 20-30 de ani cum fiica ta mananca bataie de la sotul ei? Sau cum isi loveste copiii? Intreb si eu ca proasta... Se pare ca nu esti totusi retardata, ai un job bun, ai facut o scoala, esti in stare sa te intretii singura, chiar daca nu la "standardul" oferit de sotul tau. ESTI INCONSTIENTA. Tu crezi ca pentru fetita ta conteaza mai mult sa aiba jucarii, sau sa isi vada mama fericita? Tu crezi ca ea se agata de voi AMANDOI, pentru ca nu stie nimic, nu simte nimic? Te inseli. Copiii au un radar mult mai bun decat adultii. Ei simt orice tensiune, orice sentiment, chiar daca tu incerci sa le ascunzi de ea. Ce va face ea? Ea va crede ca nu intelege bine realitatea, atunci cand va fi in stare sa analizeze o situatie. Va crede ca ceea ce ea percepe ca fiind rau, adica bataile, injuraturile si tensiunea dintre voi, de fapt nu e rau, pt ca mami nu zice nimic, mami se face ca ploua. E ca si cum ai avea un elefant in sufragerie, si ai pretinde ca de fapt nu e acolo. Stiu ca n-o sa te trezesti din aberatia pe care o traiesti, pentru ca esti prea slaba, prea imatura, prea egoista, prea "dusa" ca sa realizezi implicatiile. Ai sa cauti in continuare motive ca sa ramai cu ticalosul ala, ai sa te plangi in continuare, si ai sa ignori pe toata lumea care va incerca sa iti deschida ochii. Iar peste cativa ani vei avea de furca cu fiica ta. Care va avea un sistem de valori f.tut, care nu va mai face diferenta intre bine si rau, care va cauta prin orice mijloc sa faca sa dispara tensiunile din viata ei. Sa dea Dumnezeu sa aiba mai multa minte decat tine, si sa va puna sutul in fund si sa isi vada de viata ei. Asta nu inseamna ca nu va ramane cu sechele, insa macar va incerca sa isi traiasca viata ca o fiinta umana, nu ca o sclava castigata la belciuge. Imi pare rau, stiu ca te va enerva mesajul meu, insa nu pot decat sa sper ca undeva, in fundul cerebelului tau se va produce un declic. Si ca iti vei da seama ca esti o femeie matura, care ar trebui sa aiba grija de TOATE nevoile copilului, si sa gandesti pe termen lung. Nu numai mancare si jucarii. Copilul tau are nevoie de un mediu armonios in care sa creasca, pentru a deveni OM. Nu ti-am zis cu rautate nimic din cele de mai sus. Vorbesc doar din experienta de copil crescut intr-un mediu abuziv. Am 33 de ani, si nici acum nu am scapat de sechele, lupt in continuare cu ele si probabil ca voi lupta tot restul vietii. Ai grija de viata fiicei tale. Esti MAMA, pentru numele lui Dumnezeu! Ti s-a dat un dar, un miracol, ai grija de darul asta. Nu-i ciobi viata pentru ca esti tu prea slaba sau prea egoista. [url="http://community.webshots.com/album/553422786uJgPKq"] POZE[/url] Mami de Dora-Maria (30.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...