Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

quote:
Originally posted by principe
de ce puricii nu stiu sa ciupeasca pe fata ??? ce treaba are mononucleoza cu puricii sau tarina ,posibil ca puricii sa pupe cupii pe gura,shi sa-i infecteze????sau bunicii???
Hai ca esti simpatica! Nu te agita asa. Nici eu nu ma refeream la purici cand vorbeam despre acele boli/riscuri. Iar in legatura cu pupatul pe gura, fiecare mama face cum vrea cu copiii ei. No comment.
quote:
nu am inteles care sunt acele riscurile sa cresti un copil la tara.
In general, la tara igiena este mai precara, datorita strict conditiilor de viata. Desigur, ii formezi copilului un sistem imunitar mai bun, nu neg asta! Dar si riscurile pe care ti le asumi sunt mai mari.( Apropo de imbaiat copilul in Ialomita: au fost nenumarate cazuri de boli de piele sau meningita foarte agresiva, contactate in urma scaldarii in rauri.)
quote:
shi "bubitele "de tintari,purici sunt reactii alergice.aaaa shi nici alergiile nu apar doar pe fata.
Da, draga. Desigur. La fel cum si urmele de la piscaturile de purici sunt tot o reactie alergica. Din experienta mea ( nah, ca recunosc ca am avut de-a face cu purici si tantari, si am supravietuit) puricii sunt atrasi de zonele mai calde ale corpului, deci nu de fata. Iar tantarii mai degraba pisca de fata un copil invelit, ca doar nu s-or baga sub patura:D Asa ca relax:) http://bd.lilypie.com/AVkRp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 319
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hai ca esti simpatica! Nu te agita asa. Nici eu nu ma refeream la purici cand vorbeam despre acele boli/riscuri. Iar in legatura cu pupatul pe gura, fiecare mama face cum vrea cu copiii ei. No comment. --------------------------------------------------------------------- de unde stii ca sunt simpatica shi ca ma agit??ai greshit in amindoua cazurile![:D] eu in mes meu ma refeream la purici shi tarina ,shi tu ai aparut cu:riscuri ,mononucleoza ,meningita. dar poate totushi explici ce are mononucleoza cu crescutul la tara sau la orash?? iar cu pupatul pe gura???eu incercam subtil sa-ti spun ca mononucleoza sau boala sarutului se transmite prin saliva ,deci iar nu vad ce are de aface cu "riscurile" de la tara,ptru ca bunicii nu obishnuiesc sa pupe nepotzii pe gura ,shi nici puricii nu au saliva.[:D] ---------------------------------------------------------------------- general, la tara igiena este mai precara, datorita strict conditiilor de viata. Desigur, ii formezi copilului un sistem imunitar mai bun, nu neg asta! Dar si riscurile pe care ti le asumi sunt mai mari.( Apropo de imbaiat copilul in Ialomita: au fost nenumarate cazuri de boli de piele sau meningita foarte agresiva, contactate in urma scaldarii in rauri.) -------------------------------------------------------------------- nu te preocupa ca shi apa de la fintina spala shi shi sapunul de casa. bolile de piele le contactezi muuuuuuult mai ushor in shtrandurile din bucuresti decit in apele curgatoare, care dealtfel inafara de nefiind suprapopulate sunt mult mai filtrate decit baile comune numite stranduri.[baie] meningita este transmisa de anumite virusuri shi bacterii deci posibilitatea sa se infecteze la riu este minima,mai degraba in tirgurile aglomerate ...ca bucurestiul.[:D] plus ca din cite stiu eu exista vaccinuri care se pun la copii,deci un parinte bun cred ca nu inchide copilul in casa ca sa nu-l supuna riscurilor ,ci previne "riscul". iar eu cred ca problemele adevarate ale acestui copil nu sunt legate de tarina,riuri,masuri de curatenie,shi nici macar de bunici ,cit de proprii parintzi.[:(].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voi traiti intr-un balon? Mie mi-e groaza mai tare de toate spatiile aglomerate unde stai laolata cu multi multi oameni care nu arata tocmai scrobiti si parfumati si imbracati din mall si unde intri aerul miroase ca sa nu zic mai rau. Orice bara, orice clanta devine o sursa de infectare daca ai cea mai mica zgarietura. Gandacii si tantarii din apartamente numai ei stiu ce cara cu ei. Sa nu uitam de sobolanii din subsoluri care danseaza pe tevi. Dar viata e periculoasa la tara. Visati toate meningita de parca boala asta se face una doua. E o boala rara si sansele sunt aceleasi si la tantarul din parc si la tantarul de la tara. Purici normal ca exista la tara. Solutia ar fi daca exista vreo solutie sigura antipurici sa se aplice in curtea bunicilor. O dati inainte cu abuzul. Eu am retinut ca el nu face ca toti dracii in fata copilului si un sot abuziv nu e neaparat un bunic abuziv. Eu as prefera sa aduca totusi fata la Bucuresti cu bona pentru ca sa nu ii mai fie dor copilului. Restul cu meningita si mononucleoza sunt abureli. Toti putem sa ne imbolnavim de orice. Daca v-ar analiza cineva tastatura ar iesi la vietati de v-ati face cruce. Grow where you're planted.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by principe
diana, in multe locuri din lume parintii platesc cu bani grei "tabere de supravietuire" ptru copii, ca acestia sa intre in contact cu tot ce este natura:namol ,tarina,animale,paraziti,ploaie,vint. dar de la capitalele astea unde traieste doamna"pulcra" NATURA inca nu este la moda,la moda sunt: p.c-ul,hainele scrobite,pompoane, gel de par shi mushcaturile de tintari. stai linistita nu a murit nici un copil ciupit de purici,ca a avut tarina sub unghii sau a bagat pietre shi bete in gura.
Tocmai de aceeea am spus ca ma declar supermultzumita. Nu mi se pare o nenorocire ca e murdara, e ceva comun la tzara. Chestia cu puricii e mai dubioasa. Si am programare la medicul ei sa ma interesez in ce masura o poate afecta. Stiam din batrani ca puricii transmit difterie, nu stiu ce insemna, nu e musai sa transmita, dar deja am cumparat zgarda de pirici pentru totzi cainii de acolo, aseara si o trimit cu titicarul, ca il cunosc bine pe shofer, de fapt shoferii de la titicar ma cunosc pe mine, suntem de notorietate. Consider ca este mai mult decat bine ingrijita acolo si are toate conditziile. In plus nu mai sta sa vada ce se intampla intre mine si sotz. diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Rosey
quote:
Originally posted by principe
stai linistita nu a murit nici un copil ciupit de purici,ca a avut tarina sub unghii sau a bagat pietre shi bete in gura.
Poate nu se moare din asta, dar totusi iti expui copilul la riscuri inutile. Meningita si mononucleoza, de exemplu, sunt totusi chestii serioase. Iar bubele pe fata nu-s de la purici. Alea de la purici apar pe corp. Pe fata pot fi de la tantari, sau o alergie. http://bd.lilypie.com/AVkRp3.png
Bubitzele pot fi de la orice, intradevar si de la o alergie, dar in cazul in care sotzul meu are dreptate, e bine sa luam toate masurile ca puricii sa nu o mai afecteze, nu in masura in care deja au afectat-o. Daca este alergie, i-am trimis deja aerius si ketof. Daca este de la garla... nu o sa o mai duc. Oricum nu este capat de tzara si motiv necesar si suficient sa o iau de acolo sa o aduc in Bucureshti, la cresha sau sa-i pun femeie. Ashtept si recomandarea medicului ei si daca e necesar o aduc si pe ea la consult. diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by notquiteso
Am stat mult sa ma gandesc daca sa scriu si eu sau nu la subiectul asta. Si chiar daca ai sa ignori ceea ce-ti scriu, asa cum ai facut si cu celelalte mesaje, eu totusi incerc. Nu de dragul tau, ci de dragul fetitei tale. Tu iti dai seama ca fetita ta este expusa incontinuu la acelasi mediu abuziv? Si acasa, si la tzara.. Tu iti dai seama ca desi ea este foarte atasata de tatal ei, toata copilaria asta bantuita de urlete si palme dupa ceafa mamei, o va marca iremediabil? Tu chiar crezi ca daca el nu o bate ACUM, n-o va bate mai tarziu? Tu chiar vrei ca fiica ta sa repete lantul vicios al unei relatii de genul celei pe care o aveti voi? Pentru ca asta se va intampla, chiar daca vrei, chiar daca nu vrei tu. Tu chiar vrei sa vezi peste 20-30 de ani cum fiica ta mananca bataie de la sotul ei? Sau cum isi loveste copiii? Intreb si eu ca proasta... Se pare ca nu esti totusi retardata, ai un job bun, ai facut o scoala, esti in stare sa te intretii singura, chiar daca nu la "standardul" oferit de sotul tau. ESTI INCONSTIENTA. Tu crezi ca pentru fetita ta conteaza mai mult sa aiba jucarii, sau sa isi vada mama fericita? Tu crezi ca ea se agata de voi AMANDOI, pentru ca nu stie nimic, nu simte nimic? Te inseli. Copiii au un radar mult mai bun decat adultii. Ei simt orice tensiune, orice sentiment, chiar daca tu incerci sa le ascunzi de ea. Ce va face ea? Ea va crede ca nu intelege bine realitatea, atunci cand va fi in stare sa analizeze o situatie. Va crede ca ceea ce ea percepe ca fiind rau, adica bataile, injuraturile si tensiunea dintre voi, de fapt nu e rau, pt ca mami nu zice nimic, mami se face ca ploua. E ca si cum ai avea un elefant in sufragerie, si ai pretinde ca de fapt nu e acolo. Stiu ca n-o sa te trezesti din aberatia pe care o traiesti, pentru ca esti prea slaba, prea imatura, prea egoista, prea "dusa" ca sa realizezi implicatiile. Ai sa cauti in continuare motive ca sa ramai cu ticalosul ala, ai sa te plangi in continuare, si ai sa ignori pe toata lumea care va incerca sa iti deschida ochii. Iar peste cativa ani vei avea de furca cu fiica ta. Care va avea un sistem de valori f.tut, care nu va mai face diferenta intre bine si rau, care va cauta prin orice mijloc sa faca sa dispara tensiunile din viata ei. Sa dea Dumnezeu sa aiba mai multa minte decat tine, si sa va puna sutul in fund si sa isi vada de viata ei. Asta nu inseamna ca nu va ramane cu sechele, insa macar va incerca sa isi traiasca viata ca o fiinta umana, nu ca o sclava castigata la belciuge. Imi pare rau, stiu ca te va enerva mesajul meu, insa nu pot decat sa sper ca undeva, in fundul cerebelului tau se va produce un declic. Si ca iti vei da seama ca esti o femeie matura, care ar trebui sa aiba grija de TOATE nevoile copilului, si sa gandesti pe termen lung. Nu numai mancare si jucarii. Copilul tau are nevoie de un mediu armonios in care sa creasca, pentru a deveni OM. Nu ti-am zis cu rautate nimic din cele de mai sus. Vorbesc doar din experienta de copil crescut intr-un mediu abuziv. Am 33 de ani, si nici acum nu am scapat de sechele, lupt in continuare cu ele si probabil ca voi lupta tot restul vietii. Ai grija de viata fiicei tale. Esti MAMA, pentru numele lui Dumnezeu! Ti s-a dat un dar, un miracol, ai grija de darul asta. Nu-i ciobi viata pentru ca esti tu prea slaba sau prea egoista. [url="http://community.webshots.com/album/553422786uJgPKq"] POZE[/url] Mami de Dora-Maria (30.09.2006)
notquiteso, ai perfecta dreptate, nu m-ai jignit cu nimik in mesajul tau, tocmai de aceea am scris de cumnata mea, de faptul ca am vazut ca "apucaturile" abuzive se trag din familie, tocmai de aceea faptul ca am aflat ca la 33 de ani cumnata mea a fost batuta in strada, m-a facut sa scriu, m-a facut sa ma strang inauntrul meu si sa afirm ca in aceasta familie nu am nici un viitor, si cand m-am referit la mine automat m-am referit si la fata mea ca daca eu plec, nu plec fara ea decat cu picioarele inainte. O sa raspund in continuare la celelalte mesaje si am sa mai adaug ceva la sfarshitul raspunsurilor, ceva ce cred ca deja v-atzi saturat sa auzitzi, dar nu am pe altcineva in afara de voi. diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ieri a venit sa ma ia de la sreviciu, terminase treaba la tzara si s-a intors devreme si cand eu l-am inbtrebat daca vine sa ma ia si pe mine mi-a raspuns foarte inciudat, ca si cum ma ura pentru ca s-a potrivit sa se intoarca si sa ma duca si pe mine acasa CU MASHINA, ca eu sunt o doamna, ca nu pot sa merg cu mijloacele de transport in comun. I-am spus ca ar trebui sa fie fericit ca ma poate lua cu mashina si nu ma chinui, ca ar trebui sa fie fericit cand poate in general sa imi faca un bine, nu sa se bucure sa ma vada umilita si la pamant si in necaz, ca el doar atunci este multzumit. L-am intrebat de unde atat de multa rautate fatza de mine, ca daca m-ar iubi mnacar putzin ar inceta sa ma persecute atat de mult si des, ar inceta sa se mai poarte cu mine ca si cum eu sunt dushmanul lui si tre sa faca tot ce-i sta in putintza sa ma raneasca si sa lopgeacsa in mine de fiecare data cand are chef. N-a comentat, n-a zis nimika, m-a dus doar acasa. A trecut pe la fosta lui firma si a mai luat si pe altcineva, inca doi foshti colegi... aveau drum comun. Aia oare nu trebuiau sa se duca cu RATB-ul? Fatza de nishte straini era foarte binevoitor, dar fatza de propria nevasta se comporta ca si cum i-ar fi dushman. Am ajuns acasa, l-am intrebat daca mananca, si a zis ca a mancat la tzara. M-am odihnit putzin la televizor, vre-o jumatate de ora. Cand am luat cartea sa ma apuc sa invatz..."nu pui si tu ceva de mancare". Imi venea sa-i arunc cu cartea in cap. I-am si spus ca pana acum o jumatate de ora zicea ca nu-i e foame , acum ca m-a vazut ca ma apuc de invatzat i s-a facut subit foame. A spus ca-si pune el, foarte binevoitor, "ca nu si-a dat seama". M-am dus si i-am pus sa manance si mi-am pus si mie si dupa masa m-a luat un somn teribil. Degeaba am vrut sa invatz ca-mi picau ochii in gura. M-am culcat. M-am trezit pe la 2 noaptea, el dormea si am stat si mi-am invatzat odihnita pana la 5, apoi am dormit pana la 6 dimineatza ca un pui de leu. E dulce somnul rau cand stii ca tre sa faci ceva care nu e tocmai placut. Nici o problema pana nu s-a trezit si el si s-a barbierit. Eu imi calcam hainele pentru servici si a inceput sa urle la mine ca el nu are cu ce se imbraca. O pereche de pantaloni scurtzi erau la spalat (nu erau destule haine de spalat incat sa spal rufele negre ca am spalat duminica), cealalata pereche era murdara ca a purtat-o si nu vroia sa-shi ia blugii si nemultzumit a inceput sa urle, dar urla. Ma acuza ca ce am pazit, si ca de ce nu i-am spalat hainele, ca trebuia sa ma gospodaresc sa aibe cu ce se imbraca, ca sunt o proasta..... Mi-am ieshit rau din pepeni si l-am intrebat ce a pazit ieri, in loc sa stea la calculator, sa fi pus mana sa-si spele si sa-shi caute de imbracat, ca asta e culmea tupeului el sa stea cu mainile in san si sa ashtepte mereu si mereu sa-i fac eu. Pai pe mine trebuie sa ma intereseze ca n-are cu ce se imbraca, pai el se intereseaza de lucrurile mele, daca am ce pune pe mine a doua zi? A spus sa tac ca ma bate de suna apa in mine. Eram deja nervoasa si stiam ca am dreptate. L-am anuntzat de mult ca examenul meu e cel mai important si ca el va trece pe locul doi, ca va trebuia sa mai puna si el osul la treaba nu sa stea in fatza calculatorului, ca nu voi mai sta sa-l servesc si sa-i fac toate alea, ca va trebuis a se descurce. L-am anuntzat ca atat ii trebuie sa puna mana pe mine ca vede el, ca si-o face cu mana lui ca stie foarte bine care a fost ultima noastra discutzie. S-a repezit cu mana in gatul meu peste masa de calcat si a dat sa stranga si am pus fierul in fatza, s-a fetit prima oara, apoi si mai indarjit a dat sa dea razant cu picioarul peste masa de calcat, m-am ferit si am pus fierul in fatza si si-a ferit piciorul. L-am facut nebun si de acum strigam ca n-are nici un drept sa ma loveasca, l-am facut cum mi-a venit la gura, si i-am zis ca e un terminat si ca nu are dreptul nici macar sa ridice mana la mine, dar mite sa ma si loveasca, a dat sa-mi dea o palma si m-am ferit iar cu fierul... m-a atins indeajuns cat sa ma inrosheasca pe obraz. Cand am vazut ca se repede iar am vrut sa-l lovesc efectiv cu fierul de calcat, sa-l incing pe el. Si-a dat seama ca ripostez si m-a lasat, m-a lasat in pace. Am inceput sa tzip sa zic orice, nici nus tiu ce ziceam, numai sa tzip, mi-am tras fusta pe mine, am stat locului in sufragerie langa masa de calcat sa ma dezmeticesc, am scos fierul din priza si fiindu-mi frica ca vine iar dupa mine mi-am luat geanta din camera unde era el si am plecat in bucatarie, mi-am strans alea de invatzat si am plecat, am iehit pe usha. Revin. diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai diana,ce naiba faceti voi acolo?![bang] o sa ajungeti sa va scoateti ochii la un moment dat! zau,citesc mereu...si crede-ma ca nu e zi sa nu ma minunez! eu sfaturi nu-ti dau.....am trecut si eu prin multe,dat de violenta m-a ferit Dumnezeu! tocmai de asta nu zic decat ca nu e deloc bine pt tine si mai ales pt cea mica... ai grija Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne fereste ,Diana ,asta nu e viata! Eu am tot citit dar sincer nu vreau sa ingros rindurile fetelor care iti zic sa pleci,nu stiu la ce te-ar putea ajuta.Acum insa citind ultimul tau mesaj m-am speriat. Te rog sa ma crezi ca mi s-au inmuiat genunchii,simt ca imi tremura ca doua piftii.M-am pus in pielea ta,in situatia ta,acolo cu fierul de calcat in mina si cu barbatul cu mina in gitul meu. Crede-ma ,mi s-a facut frica!!! Nu stiu ce as fi facut eu daca as fi avut asa un sot!Cred ca la primul abuz,la prima mina in git muream de inima. Ce viata e asta Diana sa stai sa tremuri zilnic ca nu stii ce i se nazare nebunului?Ce viata e asta sa stai drepti ,sa-i pui masa la comanda,sa risti sa-ti arda vreo doua ca nu ai pus sarea pe masa ... Stii,eu il poftesc pe sotul meu sa se serveasca singur cind sunt foarte obosita.Stii ce mi-a zis? in timp ce s-a ridicat si si-a pus a doua portie"Stiu ca esti obosita,imi pare rau ca te-am deranjat de la masa dar este atit de gustos cind imi dai tu,din mainile tale,mama!" Nu stiu,o fi vrut doar sa ma laude,sau sa ma imbuneze pt. faptul ca m-a deranjat.Dar asa a ales el,sa-mi zica ca-i place sa primeasca de la mine (chiar de o fi din lenea lui,desi stiu ca nu e) nu mi-a bagat mina in git,nu m-a facut proasta... Eu nu vreau sa ma laud,cu atit mai putin tie care treci printr-o situatie delicata,dar vreau sa intelegi ca nu este normal asa. De fapt cred ca intelegi insa trebuie sa gasesti puterea sa zici STOP! Stiu ca ti-e greu,dar doamne ce poate fi mai greu decit ca sotul tau sa te trateze mi-ze-ra-bil?!!Cum sa poti sta cu el,cum sa poti dormi linga el,cum poti iesi undeva cu el?Cu teama??? Teama este un sentiment care te ucide. Eu sunt ca o carte deschisa,nu ma pot ascunde ,mi se citeste pe fata orice suparare. Daca ne ciondanim putin si plecam undeva nu ma simt bine,nu pot sa-i vorbesc frumos,calm,normal...si stau asa pina cind imi trece efectiv,pina cind uit/iert. Si cum el nu da in mine,nu ma injura ,nu ma abuzeaza in nici un fel iti dai seama ca nu am de ce sa nu iert/uit.(de ex. pt. faptul ca a uitat sa puna carutul lui bb in masina desi i-am spus si ma trezesc la magazin ca trebuie sa folosesc unul de acolo,daca nu sa o duca el in brate) Noi nu tipam unul la celalalt,copiii nostri nu ne-au vazut vociferind sau lovindu-ne,jignindu-ne. Nu mai stiu ce am vrut sa-ti zic,m-am ametit in idei.Concluzia este ca mie mi-ar fi frica,extrem de frica sa traiesc cu un asa om. Nu l-as iubi,nu as suporta sa ma atinga,nu as putea sa gatesc,sa-i spal hainele...sa am grija de el.Intr-un cuvint,nu ar avea rost sa mai stam impreuna! As fi extrem de nefericita,as fi intr-o durere continuua.Decit asa,mai bine lipsa! Iti doresc tot binele din lume si puterea sa iesi din aceasta situatie.[V] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ieshit pe usha, am coborat in fatza blocului, vroiam sa plec, dar nu am putut sa plec, unde ma duc, ce fac cu fata. Trebuia sa imi pastrez sangele rece si sa vad ce e de facut. Numai asta imi repetam, ce e de facut? Ce e de facut? Unde ma duc, cum iau fata? Ce fac cu examenul? Nu stiu ce sa fac. Nu stiu. Am pornit inainte cu gandul sa plec spre srevici, am ajuns la coltz si m-am intors la mashina, mi-am parins o tzigare si am ashteptat sa coboare. A durat ceva, sau timpuls e expandase pentru mine, nu stiu. Oricum, am considerat ca nu am decat banii pe acre mi daduse el pentru actele de examen si ca daca nu ii folosesc pentru examen nu am sa mai am de unde, asha ca am ramas sa plec cu el cu mashina. tremuram toata, era 6 si 20, ori de frig, ca imi era teribil de frig, ori din cauza celor intamplate. A venit la mashina mi-a decshis mashina si am urcat apoi el s-a evaporat, nu am vazut unde, a revenit cu ceva material de citit de sus. Am plecat amandoi cu mashina si mi-a cerut o tzigare, parca nu se intamplase nimik, era calm, total calm. Stiam ca are si el si l-am intrebat de ce imi cere mie, ce el nu are? Mi-a zis ca nu are nici un ban ca mi i-a dat mie si ca in pachetul lui mai sunt 4 tzigari. I-am dat banii si o tzigare. Nu stiu de ce i-am dat banii, probabil pentru ca nu-mi mai trebuia nimik de la el si m-am gandit ca imprumut de la cineva. Imi parea rau dupa aia ca i-am dat banii. A oprit in dum si si-a luat tzigari si mi-a luat si mie un capucino pe care l-am refuzat. Cand am plecat de acasa i-am spus ca diseara cand vine acasa vom sta de vorba si ca nu ma intereseaza daca nu vrea sa vorbim sau daca e obosit sau ocupat. De obicei refuza sa stea de vb cu mine dupa ce ne certam. Dupa o bucata de drum nu m-am putut abtzine, tremuram de nu puteam sa ma stapanesc, imi era frig rau, ma invinetzisem toata, cred ca am facut shoc termic si i-am spus ca de astazi am terminat-o definitiv si irevocabil, ca e fiecare cu viatza lui, platim jumatate-jumatate la intretzinere, la lumina, la cheltuielile pentru rebeca, la tot, si nu mai am nici o obligatzie fatza de el sau el fatza de mine, se descurca fiecare pe cont propriu si dupa ce termin cu exemenul voi pleca (unde numai dumnezeu stie), ca sa terminam o data pentru totdeauna balciul asta, ca asta nu e casnicie, e chici. Nu a spus decat: "foarte bine", apoi m-a intrebat daca vreau capucino. Nu stiu cat m-a luat in serios, dar m-am saturat. M-am saturat. diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...