Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 319
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Diana, Am tot urmarit subiectul asta, nu ti-am scris pana acum pt. ca eu n-am trecut prin asa ceva, am avut o copilarie fericita, parintii mei sint impreuna si acum dupa 35 de ani (chiar daca se mai cearta si ei!), eu si sotul meu avem o relatie normala (fara certuri si scandaluri dureroase), dar, crede-ma, acum NU MAI SUPORT sa te vad ca te chinui in halul asta!!! Fa ceva pentru tine si pentru viitorul fetitei tale! Lasa-l, e bolnav, e nebun, nu stiu, dar n-are rost sa iti irosesti viata langa un asemenea om! Daca nu o faci acum, va fi din ce in ce mai greu sa iei masuri mai tarziu. Am o matusa care toata viata s-a chinuit exact ca tine, uita a doua zi ce i s-a intamplat, verisoarele mele erau stranse de gat cu cureaua, aruncate pe scara cand i se "scula" nebunului, dar ea n-a avut puterea sa plece, desi e o femeie destul de puternica altfel (e leu ca zodie). Te rog eu, nu lasa timpul sa treaca si sa ajungi ca ea! Multa tarie si putere sa treci si peste asta iti doresc! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

o sa caut chirie. Cum termin cu nenorocitul ala de examen care imi poate schimba intreaga viatza plec, vad eu ce fac, o sa caut eventual o batrana sa am grija de ea, o batrana singura care sa-mi dea o camera, e mai ieftin la gazda, sau o s aiau un apartament cu o alta fata, dar numai dupa examen. Am norocul deocamdata ca suntem singuri si pot dormi eu in cealalta camera, in sufragerie, dezavantajul este ca sunt singura cu el si nenorocitul are curaj sa sara la mine. In plus imi este foarte greus a stau sa invatz stiind ca sunt cu el in casa. Nu-l mai suport, nu-l mai vreau, ash vrea sa nu-l mai vad, dar tre sa plec cu cap. Risc sa-mi pierd fata. diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce povestesti tu , Diana, imi aduce mult aminte de parintii mei, care, dupa ce se certau rau si iesea, eventual, si cu bataie, se comportau ca si cum nimic nu s-a petrecut. Ma speriam ingrozitor in timpul "luptei", ca apoi sa se amestece toate in mintea mea si sa nu mai stiu ce sa cred. Ca si copil, sunt sigura ca asta mi-a format convingerea ascunsa ca asa ceva e normal, haosul asta. Am fost la un pas de a deveni sotia unui om care ma abuza. Si nu eu am rupt relatia, din fericire a facut-o el, ca eu, avand asa antecedente, nu cred ca as fi facut-o! Si mi-e frica, desi ma consider o persoana cu capul pe umeri, mi-e extrem de teama sa nu pic in ghearele unui astfel de individ, pe care sa-l accept numai prin prisma celor inradacinate in mine in copilarie. Asta ca sa-ti faci o idee despre cum poate deveni fiica ta... Ca mine. Am dreptul sa comit greseli si sa nu fiu intotdeauna perfect.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asta presupune ca mai intai sa intentezi divortul. cat timp dureaza divortul? mie mi se pare absurd ca in continuare trebuie sa invoci motive si inca probate cu martori. aici daca nu ai copii minori si unu' vrea sa divorteze, esti divortat in trei saptamani, daca ai copii minori ai o perioada de gandire de sase luni, dupa care daca nu ti-ai retras cererea - esti divortzat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by violeta69
diana,pai tocmai asta e....NU TE-A LUAT IN SERIOS!!!
Ba eu cred ca a luat-o in serios! SI mai cred ca asta isi doreste el de fapt. Se poarta cat mai urat cu ea, ca sa plece odata. E clar ca nu o suporta deloc-deloc. Si nu stie cum sa mai scape de ea. Iar curaj sa i-o spuna in fata, sau sa ia el initiativa nu are. http://bd.lilypie.com/AVkRp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu doar atat, ca un divortz ar fi foarte traumatizant, pentru totzi, in special pentru mine. Trebuie sa ma duc sa stau de vorba cu o avocata, sa vad ce shanse am de reushita si sa vad ce e de facut cu fata mea. Legea nu asociaza sotz abuziv cu un tata abuziv, plus ca foarte putzine evenimente au avut loc in public. Prietenii mei sunt de fapt ai lui si ar putea spune orice. diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Rosey
quote:
Originally posted by violeta69
diana,pai tocmai asta e....NU TE-A LUAT IN SERIOS!!!
Ba eu cred ca a luat-o in serios! SI mai cred ca asta isi doreste el de fapt. Se poarta cat mai urat cu ea, ca sa plece odata. E clar ca nu o suporta deloc-deloc. Si nu stie cum sa mai scape de ea. Iar curaj sa i-o spuna in fata, sau sa ia el initiativa nu are. http://bd.lilypie.com/AVkRp3.png
Asta cred si eu, de fapt nu cred sunt sigura. Planul a fost facut de mult si am mai vorbit de asta pe forum de faptul ca va ashtepta pana cand eu nu voi mai fi 24 din 24 de ore cu fata, cand se va da pe brazda cu mamaia, sa mi-o ia incet incet, pentru ca nu e atat de prost sa nu faca ceva sa pastreze fata pentru el si pentru maica-sa. Acum , m-a adus unde a vrut el si-mi face mizerie pana o sa cashtige. Mi-a facut mutatzie la el, si daca plec poate fi considerat parasire de domiciliu, pe asta se bazeaza, ca la o faza de genul asta am sa plec mancand pamantul pe usha si daca plec el poate sa-si anuntze frumos parintzii si sa ascunda fata, e super simplu. Sa dea dumnezeu sa nu fi fost nimik planificat, sa nu aiba in cap cine stie ce plan malefic, ca mor cu el de gat si eu fata nu mi-o las pe mainile lui. diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...