Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

nu am citit celelante subiecte ale dianei....dar totusi aici nu am venit sa aruncam cu pietre ci sa ajutam , asa cum putem, daca nu putem sau nu vrem....mai bine stam deoparte... banuiesc ca si sotul ei "ar fi trebuit sa-si asume responsabilitatea", atat timp cat a ramas in relatie si au un copil..nu te poti trezi a doua zi ca gata nu mai vrei sau nu o mai placi....si orcare ar fi sentimentele lui pt ea acum...nu are nici un drept sa se poarte cu ea abuziv..sau sa o faca sa plece...ea o sa plece cand o se simte pregatita si e dreptul ei ...nu cand vrea el, mamica lui Ana Maria Nihil Sine Deo! Nimic fara Dumnezeu!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 319
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bella Dona, stii care e problema de fapt? Diana nu e deloc consecventa. In gandire. Azi e bine, are o casnicie minunata. Maine e groaznic, o abuzeaza. Poimaine iar parca ce frumoasa e viata. Raspoimaine o baga in spital. Si tot asa. Fetele si-au dat cu parerea cat au putut. Dar normal ca au fost descumpanite cand dupa atatea cuvinte scrise, Diana a venit si a spus ca totul s-a rezolvat si casnicia ei e cea mai fericita de pe pamant. Cam asta a fost vorba in subiectele trecute. Mie imi pare rau de Diana si sper din tot sufletul sa iasa din mocirla asta. Fie ca iese ea, fie ca o da afara el...nici nu mai conteaza. Asta e adevaratul bine ce i se poate intampla in viata ei, din perspectiva multora din noi. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare: cand sariti pe ea ca e de vina ca nu pleaca nu va comportati cum nu trebuie sa va comportati? Puneti si voi vina in carca victimei, ea ar putea sa plece, da uite la ea lasa nu vrea sa plece de fapt. Ii cereti unei femei abzuate cu nervii la pamant sa aibe increderea in sine a uneia dupa care sotul sta ca un catelus. Ce pot sa spun..roaga-te pentru viata ta. Pentru ca daca de exemplu iti lua fierul din mana si ti-l punea pe fata nu mai erai om. Tu nu intelegi ca fizic nu ai nici o sansa? si fereasca sfantul sa iti faca ceva care se soldeaza cu mai mult de o vanataie. Grow where you're planted.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by BellaDonna eu o sustin si nu o judec cum fac unele pe aici... ... esti pe drumul bun , pune si invata si bafta cu examenul, ca e foarte important pt reusita ta, iar daca domnul mai are chef de cearta tine si tu fierul de calcat prin apropiere eventul in priza[^][blabla] daca m,ai are chef domnul de o certa tu sa fi pregatita hai sa va spun ce a facut soacra mea , si socru tot asa violent dar mai mult verbat....vine socrul cu nervi la bucatarie sa o ia pe soacra in serie ...ea gatea...si numai odata sa suparat aridicat ditamai tigaie deasupra capului si ia zis ca odata daca mai ridica mana la ea sau mai scoate un sunet ia crapa capul cu tigaia...ei bine de atunci socrul nu a mai indraznit sa se ia de ia ....asa ca diana daca ii frigei un fier incins nu cred caq mai avea curajul sa se ia de tine[^]
O asemenea imbecilitate pe post de sfat pt o femeie abuzata si in vesnic pericol de a fi batuta, mutilata, data afara din casa nu am auzit in viata mea.... halal SUSTINERE.... [8][8][8] Ripley [gravi] 26+ [fetita] Iris Maria si Ana Ecaterina(10.11.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

netquiteso, stiu ca ar trebui sa-mi fie frica, dar nu-mi este. Imi este frica, dar nu frica de-a devarate-lea, atunci cand il vad nervos, de fapt cand il vad nervos pe mine, ceea ce este destul de rar, atunci ma sperie magnitudinea starii lui in comparatzie cu motivul, dar nu-mie ste propriu-zis frica. Cred ca din acest motiv nici nu plec din calea lui si ma iau cu el la cearta, sau poate sunt stricata la mansarda si nu realizez ce mi-ar putea face, probabil nu pot sa intzeleg dereglarile lui. Plus ca m-am obishnuit cu firea lui im permanentza nenultzumire, in permanentza nervozitate, dar cert este ca la mine intotdeauna sentimentul fricii este aproape inexistent. Singurele motive pentru acre simt frica reala, teroare, este cand stiu ca fata mea nu este in regula, de exemplu am vazut furtuna de afara de aseara si mi s-au taiat picioarele stiind ca ea este la tzara si nu e cu mine sa o protejez, cu topate ca soacra-mea e capabila sa o protejeze de furtuna, dar ideea ca natura s-ar putea dezlantzui mai rau mi-a trezit teama. Am sunat imediat si am vorbit cu soacra-mea si mi-a trecut. Imi mai este frica de intuneric, foarte frica de intuneric. Merg pana la a paraliza de frica. El imi da in acest moment o stare de disconfort. E foarte violent verbal si vreme indelungata, peste tot trebuia parca sa port dupa mine o placa stricata care injura la tot pasul. l-am observat o data. Organul lui genital avea locul lui prestabilit. Nu lipsea din nici o propozitzie. A devenit obositor, si chiar traumatizant. Cand deschide gura deja vad negru in fatza ochilor. Cand sta la calculator... deja plec din camera sa nu-l mai aud ca joaca ceva, counter strike si daca il "omoara" ceilaltzi injura minute in shir si se isterizeaza de parca zici ca l-ai omorat, da cu pumnul in perete, in tastatura, afce ca un animal dinacela din jungla. Pe mine asta deja a inceput sa ma deranjeze, sa ma enerveze mai degraba, decat sa ma faca sa-mi fie frica. Plus ca tot timpul stau cu gura pe el sa nu mai injure. Dimineatza cand se trezeshte e imposibil sa nu vorbeasca gura fara el sa nu ma umple de nervi oricat ash incerca sa ma abtzin. Este imposibil sa stai cu el sa nu te exaspereze. Cand era fata acasa nu era asha, macar ashtepta sa aieshim pe usha si sa ne urcam in mahsina. diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[url]http://www.youtube.com/watch?v=YB3FVun7K2k[/url]
Daca o singura data ti s-a intamplat asta, ai toate sansele sa ti se intample mereu, un om care abuzeaza nu se schimba niciodata, te va abuza mereu, mereu psihic, moral si fizic, va stirbi sufletul fetitei tale, care va avea toate sansele sa ajunga la fel de abuzata in viitoarele ei relatii. Femeia din imagine, despre care sigur ati auzit nu a plecat, decit in momentul cind fostul sot, care btw a incasat 36 de ani de inchisoare, i-a amenintat copiii, baietii de 13 si 8 ani. In momentul cind si-a parasit sotul impreuna cu baietii care erau minori, fiica de 21 de ani, majora deci a ramas cu tatal, poti intelege asta?? E simplu, din cauza spalaturilor de creier suferite din frageda copilarie. Vrei asta pt. fetita ta????? >>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multzumesc mult Yasmine, stiu povestea ta si m-a cutremurat ce am citit dar ma bucur ca ai avut puterea sa termini cu calvarul. la tine era mult mai grav dar asta nu inseamna ca tre sa stau sa se ajunga la faza aceea. La noi, dupa criza de violentza, se comporta ca si cum nimik nu s-a intamplat. Incearca sa se aprpie de mine, dar nu mai pot sa-l mai lasa. Vorbim absolut normal, si dintr-o data incepe sa urle, nu la mine, injura la volan, la calculator... ieri m-am dus sa-l iau de la servici si tot drumul pana acasa a injurat si a povestit nervos de la servici, nu-l ascultam, de fapt nu-i auzeam contextul, il auzeam doar cum face, cum urla, cum injura, cat de violent era in limbaj. L-am intrebat ceva la un moment dat. Era in "frenzzy" si cuvintele mele parca l-au intrerupt din nebunia lui, s-a rastit la mine, atunci am tacut si am privit pe geam tot drumul, el vorbea, imi povestea in continuare. L-am lasat in plata lui. Cand am ajuns aproape de casa era sa facem accident, era asha de extaziat de nervi ca era sa intre in unul oprit pe dreapta, sia oprit in mijlocul intersectziei, a incurcat toata circulatzia sa il injure pe ala, apoi a plecat de pe loc fara asa se asigure si era sa-l loveasca pe unul... daca nu scoteam eu un mic hIIIIIIIII, il pocnea pe ala din fatza si pe ala din dreapta, pur si simplu era atat de nervos ca nu se mai putea controla. Mi s-a ridicat tensiunea instant, imi pocnea capul, el injura in continuare si abea cand i-am zis ca mi se face rau s-a calmat, dar instant. L-am rugat sa mergem sa luam o pitzza, nproviziile se terminasera, si nu gatisem nimika si imi era foame, asha ca tot banii aia erau, numai ca efortul era minim, asha ca a fost de acord cu mine sa oprim sa mancam o pitza. La prima intersectzie iar nervi, injuraturi, crize, tzipete,.... toate astea nu la mine, ci la cei din trafic. Se enerva gradual. L-am rugat sa nu mai fie nervos ca nu-l mai suport, m-am saturat. A intzeles, pentru o jumatate de ora. IN barul restaurant unde ne oprisem a inceput sa povesteasca de la servici si discutam si cand i-am dat nishte ideai ce sa faca mi-a inchis gura, discuta numai ce vroia, ca nu are timps a-mi explice mie, ca nu ma intereseaza pe mine aia sau aia, ca n-am eu habar, ca sa-mi pastrez pentru mine sfaturile, ca etc. Am tacut. El povestea in continuare si la un moment dat nu-l mai ascultam, vroia numai sa se auda vorbind, nu-l interesa sa purtam o discutzie, vroia sa domine totul. diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...