Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Diana, parerea mea: tu esti, pana una alta o femeie in toata firea; adica, esti maritata, cu servici, cu copil. Se presupune, deci ca esti o persoana responsabila. Degeaba vii si ceri sfaturi pe forum, cand TU vei intelege (cu adevarat) ca prioritatea ta nr. 1 este copilul, vei gasi singura raspunsul la toate intrebarile tale. Pana atunci... o sa o duci in continuare in ritmul: abuz-manusi de catifea-abuz X 2 si iar manusi... intre timp, copilasa ta o s acreasca, o sa inteleaga ce se intampla cu voi (parintii) si o sa intrebe de ce oare mami ei accepta astfel de tratament... Eu, acum cateva pagini ti-am dat o mica "tema de casa", un exercitiu de imaginatie. Nu mi-ai raspuns inca... si te rog sa nici nu imi raspunzi decat daca poti fi fff sincera si sa judeci cu suflet de mama, nu cu mintea de femeie abuzata!!! Numai bine! _____________________________________________ Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 319
  • Creat
  • Ultimul răspuns
diana , am sa completez ultimul mesaj al ADINEI. care te intreba daca tu nu ai ceva de schimbat?? sigur ai. din cite am citit,shi tu shi sotul tau au suferit abuzuri in copilarie.mama ta posibil shi in copilarie ca shi acum, sa nu fi avut incredere in puterile tale ,de aici shi lipsa ta de self esteem. in relatia voastra sot-sotie atit tu cit shi el avetzi nevoie unul de celalalt fiindca va proportionati unul celuilalt adrenalina, care in mod normal intr-o casatorie sanatoasa o produce iubirea,actul sexual.amindoi aveti in spate un patron creat de parintzii vostrii ,iar voi ce facetzi este sa conturatzi mai mult acest patron.amindoi suntezi firi impulsive aflate intr-un blocaj emotzional. in mes meu anterior am scris despre ateliere ptru autocunoastere ,dezvoltare personala shi profesionala. posibil sa nu ai bani sa faci asta. i-ti trimit titlul unui manual de tehnici cu care te potzi autoajuta: your erroneous zones de DR WAYNE W.DYER. cuprinde tehnici usoare de ajutor ca sa-ti domini schemele eronate din conducta. intreab-o pe missparker daca stie de traducerea acestei carti in ro.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dianaintruder Pe de o parte ma gandesc ca daca nu avem copilutzul asta parca nu aveam pentru ce trai.
ok, tu ti-ai facut hatarul, dar copilutzul, Diana, are pentru ce trai? si asa o privezi de prezentza ta: ce ar fi fost daca la ora asta stateai cu fata intr-o gazda, mutata si divortzata, si fata era acum la tzara si tu acum aveai un job mai bine platit si te duceai sa o vezi in fiecare w-e fara strezi si fara nervi, si pana la toamna mai strangeai un banutz sa va mai facetzi un rost, la toamna o dadeai la cresha si tot asa; diferentza era ca fetitza ar fi avut parte de o mamica mai putzin deprimata si confuza si cu frica de scandaluri si batai... btw, mie nu-mi vine sa cred cat o hatzani pe drumuri si cata instabiliatte ii oferi... diana, posibilitati sunt: ia ziarele din provincie, angajeaza-te acolo, pleaca cu fetitza, chirie mai ieftin, etc, pana te refaci un pic... - bineintzeles mai intai trebuie sa divortzezi (ah maine o sa ne spui ca te-ai hotarat, dar... ghinion, e vacantza judecatoreasca[bang]) sa stii ca cel mai mare obstacol in calea fericirii si normalitatii copilului tau esti TU, si nu taica-su. nu mai insist... distractzie placuta la concert!!! b
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dianaintruder
Ieri in parc, am gasit trei numere din Schooby Doo. El a facut ca trenul in gara ca i le-am luat, ca nu avem bani ca asha si pe dincolo, dar i-a trecut. diana
Asta mi se pare exemplul cel mai fericit ca sa-mi dau seama (cel putin eu) ce fel de om e - poate tie ti se pare nesemnificativ. Dar bani de bilete de concert aveti, nu? Of Diana. Eu chiar nu vad alt motiv sa stai si sa inghiti decat ca-ti place pana la urma ce ti se intampla. Sincer. Relatia voastra, din exterior privita, e de toata jena. Si vina e NUMAI a ta ca o accepti. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu tot n-am inteles in fond scopul acestui topic. Si al celorlalte deschise de tine: de fapt, ce vrei? Compatimire? Sau sa convingi ca ai o casnicie fericita? Sau ambele, in acelasi timp?! Cred ca ti s-a spus de nspe mii de ori: lasa-l sau accepta-l. Da' fa una sau alta, in final. Ca povestea asta nu pare sa aiba nici un capat... azi e bine, maine rau, si tot fluturi asa la nesfarsit.... Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANDRATH - Diana isi spune oful, care e problema ta de tot te bagi si ataci pe toata lumea? Acelasi lucru ai facut si cu mine si nu mi-a prins deloc bine.Aici lumea care intra, intra pentru a se linisti, nici nu stiu cum sa spun.Tu crezi ca are cineva nevoie de luat in brate si de ridicat in slavi??? Stai linistita si daca nu stii sa vb cu un om care se simte singur si sufera, mai bine nu te mai baga.Stai linistita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intru pe cate un topic in speranta ca pot ajuta cu ceva, ca pot invata ceva din experienta altora. Si bune si rele!Dar topicul asta e de tot rasul! Se pare ca am tendinte M&S..... Dragi moderatori, mutati topicul asta la jurnale, fata asta scrie intr-una, nu stiu de unde are atata timp de creatie, cica invata pentru intrare in magistratura, ha! dar ea nu vrea nimic de la noi doar sa scrie, sa fie bagata in seama, nu conteaza daca o ia peste ceafa tot la a doua postare!!!! Doamne'ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

majoritatea femeilor care sunt abuzate tac. Eu am o problema... de aia vin pe forum, mare-mare si am explicat intr-una dintre postari de ce scriu pe forum, pentru ca ma inchid in lumea mea, ma izolez si ma tem sa nu pierd uzul ratziunii, sa nu ma obishnuiesc asha. Ma deranjeaza foarte mult ca iau palme dupa ceafa, dar discutziile avute pe forum au avut dublu rol, oricat v-am contrazis, oricat am incercat sa ma apar, si anume... imi vars oful, ca de aceea e facut forumul, daca cititzi la inceput, in lista cu toate forumurile, in paranteza sau scris mai mic si al doilea scop este de a incerca sa fac ceva cu viatza mea, ceva pozitiv. Daca eu sunt bine fata mea este bine. Va deranjeaza ca scriu, va obosesc... ok ma retrag. Guestus, ca de obicei eshti un sarcastic. Nu are cine sa ma invidieze, pe mine. M-a deranjat ca suntetzi critici, dar m-a ajutat sa intzeleg de ce nu divortzez. Terapie? Poate. CONCLUZIA: luatzi aminte la cum se transforma un om care promitea intr-un ratat... pentru ca nu a fost capabila sa nu faca gresheli. diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by didadi
ANDRATH - Diana isi spune oful, care e problema ta de tot te bagi si ataci pe toata lumea? Acelasi lucru ai facut si cu mine si nu mi-a prins deloc bine.Aici lumea care intra, intra pentru a se linisti, nici nu stiu cum sa spun.Tu crezi ca are cineva nevoie de luat in brate si de ridicat in slavi??? Stai linistita si daca nu stii sa vb cu un om care se simte singur si sufera, mai bine nu te mai baga.Stai linistita.
Total off -topic si cer scuze dianei si moderatorilor: Didadi draga, ce ti-e? M-ai tinut minte si m-ai asteptat la cotitura?[unde naiba e emoticonul ala care se tavaleste pe jos de ras cand ai nevoie de el?]. Tin sa-ti amintesc ca asta e un forum public si fiecare poate sa scrie ce-i trece prin cap...inclusiv vaicareli interminabile si fara sens. Evident ca " orice asemanare cu personaje si situatii reale este absolut intamplatoare si neintentionata". Si inca ceva: Stau cat se poate de linistita. Asta ar mai lipsi: sa ma agit inutil. On topic: Diana, citeste fix prima ta postare la subiect. Poate te va face sa-ti reconsideri pozitia... Andreea si Tefanu' nazdravanu'(8.12.2005) [url="http://new.photos.yahoo.com/antohi_andreea/photo/294928804362650133/5"]Stefan[/url][copil] "I’ve learned that you cannot make someone love you .All you can do is stalk them and hope they panic and give in."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...