Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

quote:
Originally posted by dianaintruder Nu stiu, dupaparerea ta, oare de ce crezi ca am scris despre cumnata mea, faza cu tatal ei si cu mashina, doar asha ca nu m-a alarmat, crezi ca nu ma gandesc ca poate si soacra-mea e ebuzata si ca poate socra-meu se rasteshte la ea, dar nu cred ca ar indraznbi s afaca asta, copila mea este foarte linishtita, ar fi cred semne, pe care le-ash vedea imediat. In ziua in care au sarit la cumnata mea, cu gura pe ea, fata imediat a reactzionat, a vorbit rastit cand imi explica ceva si i-am rugat sa inceteze ca este fata de fatza si am luat-o de acolo. De acceea am venit atat de bulversata si am vorbit pe forum despre cele constatate, de aceea m-am certat cu sotzul meu ca vreau sa o iau la Bucureshti diana
Dar cand ai lasat fata cu socrul ptr. o ora si manjise fata pe jos sau peretii, cu iaurt, parca... si socrul a propus sa o bati... nu "ti s-a aprins un beculet"??? _____________________________________________ Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 319
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by dianaintruder 1.In fine, a mers cu mine, era foarte atent, foarte vesel, pe drumul de dus nu a injurat... 2.I-am zis printre buze sa opreasca imediat mashina ca eu cobor si l-am strans de umar cat am putut de tare si i-am soptit la ureche ca daca nu inceteaza imediat il omor, ca-mi distruge copilul. N-a vrut sa opreasca, dar se uita la mine shocat. I-am spus sa vorbeasca cu fata si sa se prefaca ca totul este ok, pana pleaca ea la tzara, sa nu indrazneasca sa faca vreo figura ca mor cu el de gat. 3. ...soacra-ma tot insista sa-mi aduca fata vineri si eu tot o dadeam cotita, ca mai vorbim la telefon, ca vrea el sa mergem la nu stiu ce petrecere si sa vad cum fac daca ma duc si eu sau raman cu fata acasa, ma gandeam cum sa fac sa fie mai bine. pana la urma sa-i grabesc plecarea i-am zis ca o iau acasa vineri si o opresc in weekend... diana
Hai sa le luam pe rand: 1. Asta e oare, exemplul de sot si tata ideal, ca se abtine de la injurat vreo juma de ora de condus??? Ce standarde scazute ai, Diana... 2. Ce sa mai spun??? Ca nu mai stiu cine e victima si cine abuzatorul in casa aia... 3. Ziceai intr-un mesaj, mai acum ceva pagini, ca simti de parca ti-a fost rapit copilul... acum spui ca soacra-ta insista sa iti aduca copila si tu nu vrei si pace. Pai daca e alegerea TA sa nu iti aduca fata, de ce simti ca ti-a fost rapita??? Incet-incet... nici eu nu mai inteleg nimic. Nu esti deloc consecventa in povestile tale, azi e alba, maine e neagra si tot asa... _____________________________________________ Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Desiree2002
quote:
Originally posted by dianaintruder 1.In fine, a mers cu mine, era foarte atent, foarte vesel, pe drumul de dus nu a injurat... 2.I-am zis printre buze sa opreasca imediat mashina ca eu cobor si l-am strans de umar cat am putut de tare si i-am soptit la ureche ca daca nu inceteaza imediat il omor, ca-mi distruge copilul. N-a vrut sa opreasca, dar se uita la mine shocat. I-am spus sa vorbeasca cu fata si sa se prefaca ca totul este ok, pana pleaca ea la tzara, sa nu indrazneasca sa faca vreo figura ca mor cu el de gat. 3. ...soacra-ma tot insista sa-mi aduca fata vineri si eu tot o dadeam cotita, ca mai vorbim la telefon, ca vrea el sa mergem la nu stiu ce petrecere si sa vad cum fac daca ma duc si eu sau raman cu fata acasa, ma gandeam cum sa fac sa fie mai bine. pana la urma sa-i grabesc plecarea i-am zis ca o iau acasa vineri si o opresc in weekend... diana
Hai sa le luam pe rand: 1. Asta e oare, exemplul de sot si tata ideal, ca se abtine de la injurat vreo juma de ora de condus??? Ce standarde scazute ai, Diana... 2. Ce sa mai spun??? Ca nu mai stiu cine e victima si cine abuzatorul in casa aia... 3. Ziceai intr-un mesaj, mai acum ceva pagini, ca simti de parca ti-a fost rapit copilul... acum spui ca soacra-ta insista sa iti aduca copila si tu nu vrei si pace. Pai daca e alegerea TA sa nu iti aduca fata, de ce simti ca ti-a fost rapita??? Incet-incet... nici eu nu mai inteleg nimic. Nu esti deloc consecventa in povestile tale, azi e alba, maine e neagra si tot asa... _____________________________________________ Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!
Ma scuzati, din cauza de viteza nu am vazut si varianta trei (cea a lui Desiree), care mi se pare chiar mai buna decat celelalte si anume, dupa fiecare postare, sa venim si sa o criticam pe diana paragraf cu paragraf, situatie in care va raspunde si va primi avertismente peste avertismente pana o vor da moderatorii afara (de pe forum, ca din casa aia n-o sa reuseasca nimeni, in vecii vecilor, amin!). Si inca un aspect, semnatura ta, Desiree, cred ca o va inspira pe fata, care va semna de acum "Mai bine omor pe toata lumea cu explicatiile mele, decat sa nu inteleaga nimeni nimic din topicul meu, parol!" Claudia,soacra frumoasei Oti Povestea nasterii http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38156
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia, trebuie sa plec la scoala, si nu am timp sa caut mesajul ala unde zicea ca simte de parca i s-a rapit copilul... ca atunci poate s-ar intelege mai bine de ce am ales paragraful 3. Si nu vreau sa patesc ca Oana, sa mi se spuna ca e imaginatia mea... d-aia dau cu quotu'... _____________________________________________ Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io nush de ce am tendintza s-o cred pe Diana, ca toate astea i se intampla, ba uneori mi se pare ca e chiar "normala" comportarea ei in situatiile date, la modul ca nu poate gandi clar, ca o depaseste situatia, samd/bla bla bla :-) ma intreb de ce oare si-a ales nick-ul intrunder
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by irinabobe
eu sper doar sa nu uite sa deschida capitol nou ca am ajuns la 20 de pagini, si nu mai am ce citi la cafeaua de dimineata acu ca trecu pericolu cu noru asta.[alcool]
irina, sa ma scuze si cine mai tine la acest subiect...dar dupa mine sunt si lucruri mai frumoase de citit pe aici..eu una nu fac fata sa citesc.... oricum fiecare cum isi asterne asa doarme Stefania[gravi]18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata... nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine [url="http://new.photos.yahoo.com/slimatei/album/576460762404614118"]nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by irinabobe
eu sper doar sa nu uite sa deschida capitol nou ca am ajuns la 20 de pagini, si nu mai am ce citi la cafeaua de dimineata acu ca trecu pericolu cu noru asta.[alcool]
[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] Stefania[gravi]18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata... nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine [url="http://new.photos.yahoo.com/slimatei/album/576460762404614118"]nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dianaintruder
Am reushit sa vorbesc cu un vaocat, mi-a lasat cartea lui de vizita, am discutat in mare despre ce e vorba, mi-a dat sperantze. Mi-a spus ca exista posibilitatea sa-mi ia copilul atat de mic numai in cazul in care sunt mama denaturata, nebuna sau adulterina.
Oooo! Chiar asa?! Ce noutate! Si noi cand ne intreceam una pe alta sa te convingem ca asa e, ca asta-i legislatia, de ce nu ne-ai crezut? Iti vroiam raul, asa-i? Sau am uitat... de fapt tu in calitate de jurist stii legea mai bine si ai mai si vazut ca in cazuri concrete copilul se incredinteaza preponderent tatalui [xx(] Nu stiu cum mai poti sta fie si o zi langa omul ala. Cum poti sa spui ca inca mai speri. Ce speranta? Ce fantoma iubirii apuse? Eu n-as simti decat repulsie fatza de el si implicit fatza de mine daca as fi in apropierea unei astfel de vietatzi. Sa nu spui ca nu te atinge murdaria, ca nu te corupe violenta, ca nu te molipsesti de boala lui. Pentru ca asa e. Simptomele le-ai descris chiar tu. Pe mine nu ma amuza deloc subiectul asta. Citesc cu un nod in gat. Ma sperie, chiar daca simt ca partial e si fictiune pe aici. Copilul acela e real si la gandul ca ea s-a nascut cu parintii astia mi se strange inima... [mamica]Andra si [copil] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2570598650091382389leHmSg"]Vladut[/url] (14.10.2006) [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatard20071014_-8_Vladut+is.png"]puiul meu creste...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg, pe bune, ce tip de motivatii si certitudini le anima pe unele dintre voi. Adica e clar ca subiectul asta e citit in draci. Cate vizionari; 1000-2000?! ...Multe in orice caz... Si in loc sa admiteti interesul, ca cititi si recititi ...ii scrieti ca nu mai vreti sa stiti nimic(intre a 50a si in drum catre a 100a ``vizionare`` presupun)...Ii scrieti cam ce ar trebui sa faca (concret dar nu suficient de concret... Concretetea evazivului, hehe... ) si va suparati ca nu face exact ce ati spus. Cam ce asteptati; sa fi avut un cuvant decisiv, sa schimbati viata cuiva? Ce fel de aroganta va da vehementa asta grijulie, ofensarea? Crede cineva ca detine solutia vietii altcuiva? Cine? Pt. ca daca acea persoana exista as vrea sa-i spun personal si argumentat ca da o dovada de necontestat a ingustimi mintii. Vrea fata sa se planga, ca clar e un conflict acolo, la ea. Simte nevoia sa vorbeasca. Vrea sa auda opinii... Cate? Cate puteti da. Oricate. Nenumarate. Aceleasi/altele. N-ati mai pomenit?! ...Ca ea ar tot vorbi de problema asta care o macina. Ce-i asa de greu de inteles? O sa-l lase; perfect. N-o sa-l lase; n-o sa-l lase... Adica ce? Va retrageti prietenia? Sau de pe ce pozitie vorbiti; ca in punctul asta nu mai e clar... Nu cred ca ea vrea sa creeze tabere si curente de opinie. Ii e clar care sunt alternativele ...da` din varii motive, enumerate de altfel, nu se poate hotara. Ce cadere au motivele/argumentele pro si contra numai ea poate sti cu precizie. Ii trebuie (cred eu, poate gresesc) un grup de prietene, nu sustinatori si oponenti... parerea mea nume
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...