Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

``Ma scuzati, din cauza de viteza nu am vazut si varianta trei (cea a lui Desiree), care mi se pare chiar mai buna decat celelalte si anume, dupa fiecare postare, sa venim si sa o criticam pe diana paragraf cu paragraf, situatie in care va raspunde si va primi avertismente peste avertismente pana o vor da moderatorii afara (de pe forum, ca din casa aia n-o sa reuseasca nimeni, in vecii vecilor, amin!).`` N-am timp sa caut modalitatea de a-ti analiza postarea si a o critica sintagma cu sintagma... Rezuma agresivitatea strategiei de precupeata. Ce vrei tu mai exact? Sa pui bazele ``grupului fetelor care se inteleg din priviri`` sub obladuirea unor moderatori consesuali si vigilenti? hehe nume
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 319
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Diana, pentru capitolu' 2, ca sa iesi din banalu' miraje(2), propun sa-l numesti "miraje se intoarce" sau si mai bine "miraje - the resurection"... Andreea si Tefanu' nazdravanu'(8.12.2005) [url="http://new.photos.yahoo.com/antohi_andreea/photo/294928804362650133/5"]Stefan[/url][copil] "I’ve learned that you cannot make someone love you .All you can do is stalk them and hope they panic and give in."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nume, tu ai copil? Sau, macar un pui de matza ai? Ia postarile de pe o pagina si vezi de cate ori intalnesti, in diverse formulari, "gandeste-te la copilul ala, Diana!". Crezi ca a mai ajuns sa sensibilizeze pe cineva faptul ca Diana are faianta cazuta in baie, ca barbate-so isi pierde controlul in trafic sau ca, dupa nu'sh ce concert, a mai luat sau nu inca o bataie? Eu cred ca nu... ------------------------- Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! ! ------------------------- Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dianaintruder
nu intzelege andrath..., bine pricep,dar depinde de mine sa transform pag 21 in 1 din capitolul 2? diana
tu deschide altul si moderatorii ti-l vor inchide pe asta... Andreea si Tefanu' nazdravanu'(8.12.2005) [url="http://new.photos.yahoo.com/antohi_andreea/photo/294928804362650133/5"]Stefan[/url][copil] "I’ve learned that you cannot make someone love you .All you can do is stalk them and hope they panic and give in."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denizel, nu am copii dar am fost copil. Toate cunostintele mele au fost copii... E o experienta la prima mana, nu? Si da, am un caine labrador. O sa-i spun ca ai intrebat de el... Nu am rude la tara, motiv pt. care mi-am petrecut toate vacantele din prima copilarie in tabere, multe tabere. Am luat mai toate bolile aferente acestor stabilimente de vacanta: paduchi, raie si o eczema de piele. M-a marcat treaba asta in vreun mod dramatic? Nu. Ca adult nu consider ca un copil trebuie crescut in mediu septic. In timpul anului scolar stateam la bunici in Bucuresti. De altfel mai toti prietenii mei si-au petrecut multe vacante la bunici, la tara. Ei, uite nu stiu daca bunicii sau rudele lor de la tara ocupau pozitii cheie in comunitatile respective, daca traiau in perfecta armonie in peisaje idilice... ca nu venea vorba intre noi copiii si mai tarziu am uitat sa intreb... dar n-as crede. Cat despre certuri... Cred ca cea mai afectata pt. moment e Diana. Asta si reiese din postarile ei, ca e inpartita intre rational si dependenta. Ca-i dependenta afectiva, ca-i de alt fel, nici nu mai conteaza... Problema reala nu e sotul ei ci dependenta. Unele ``sfaturi`` de la topicul asta seamana cu indemnul dat diabeticului:``poti si fara sa mananci, e o chestie de vointa, prietena mea din Canada n-a mancat si i-a trecut ameteala`` sau depresivului ``hai ca poti, e o chestie de vointa ...stiu eu ca am fost si eu trista la un moment dat``... nu mai pot sa scriu da` revin nume
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adela99 [ma intreb de ce oare si-a ales nick-ul intrunder
Off topic rau de tot sau ...poate nu? Recunosc ca intruder a fost unul dintre nick-urile care mi-au starnit curiozitatea de cand l-am vazut. Chiar as vrea sa stiu cum l-a ales. In rest... ce sa spun...admir raspunsurile date cu fermitate si intelepciune, le gust pe cele in care se face bascalie, admir perseverenta unora de a continua sa scrie (incepand chiar cu autoarea topicului), ceea ce nu e usor lucru, de multe ori venindu-ti sa zici "duca-se....." Si nici dupa ce au curs rauri de cerneala la acest subiect , n-as sti pe ce sa pariez: pleaca sau nu?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]Originally posted by nume
Adica e clar ca subiectul asta e citit in draci. Cate vizionari; 1000-2000?! ... Te lamuresc eu, daca are vreo importanta: Subiectul "miraje" are 311 raspunsuri pe 20 de pagini vizualizate de 14.793 de ori. Prin comparatie ( si nu una fortata precum am crede la prima vedere), subiectul "abuzul domestic" are 183 de raspunsuri, pe 13 pagini vizualizate de 31.453 de ori. Trage tu concluzia. Ar mai fi de spus si ca vizualizarile nu sint numai ale celor care raspund sau isi beau cafeaua dimineata cu subiectul dianei ci si ale unor fete care nu au curajul sa recunoasca ca sint preocupate de subiect si ca poate li se intimpla chiar lor unele dintre aceste lucruri dar spera sa gaseasca raspunsuri care sa le ajute, astfel, citind despre altii. De aceea, da, eu chiar cred ca diana ar trebui sa deschida capitolul 2 si tot de aceea, nu, eu nu cred ca ar trebui sa citim doar ce scrie consolind-o, ascultind-o, fara sa ii oferim sfaturi (dupa cum ne taie capul, unele chiar dure). Un subiect, din clipa in care l-ai conceput, in mediu virtual ( pe forum) nu este numai al tau decit daca-l postezi sub forma de blog inchis( sau jurnal inchis, de catre moderator dar nu cred ca asta se poate). Cind vrei sa te plingi pe-un umar, scrii pe forum, precizezi ca nu vrei solutii ci doar floricele si incurajari. Cind vrei sa fii ascultat si ajutat in cel mai real mod, mergi la psiholog. Diana a fost la psiholog dar rindurile scrise de ea ma indeamna sa cred ca nu suficient de multa vreme ( din ratiuni economice din cite tin minte, chestiune de inteles, nu multi isi permit sa plateasca sedinte pe o perioada lunga in defavoarea cheltuielilor de zi cu zi ). Multe in orice caz... Si in loc sa admiteti interesul, ca cititi si recititi ...ii scrieti ca nu mai vreti sa stiti nimic(intre a 50a si in drum catre a 100a ``vizionare`` presupun)...Ii scrieti cam ce ar trebui sa faca (concret dar nu suficient de concret... Concretetea evazivului, hehe... ) si va suparati ca nu face exact ce ati spus. Nimeni nu se supara, sa stii. Vorbind despre "concretetea evazivului- hehe", iti reamintesc ca au existat in subiectele de dinaintea acestuia si chiar si in acesta, raspunsuri extrem de obiective si concrete. La acestea, in mod ciudat, diana a omis sa raspunda. La celelalte, in schimb, la cele provocatoare, diana a raspuns prompt! Banuiesc ca pe celelalte subiecte nu le-ai citit ( unele nici nu mai pot fi citite fiindca au fost sterse si diana ne-a si explicat de ce), altfel ai fi inteles exasperarea unora carora chiar le pasa dar se simt neputinciosi in fata unei tornade cum este diana care nu stie ce vrea de la noi. Eu una nu stiu! Am incetat de multa vreme sa incerc sa o inteleg (de fapt cam de pe la pagina 5, aceea in care Inaioana[flo] o sfatuia extrem de obiectiv si chiar ii oferea un sprijin concret, in eventualitatea ca Diana ar fi facut fata unor cerinte), poate ca tocmai fiindca m-am straduit prea mult. Sper ca am voie sa trag o concluzie despre subiectul asta (una doar pentru mine). Nume, ce ne sugerezi tu sa facem (sa o lasam sa scrie si sa se plinga, fara chiar sa mai raspundem intre a 100 vizualizare si a 1001) seamana mai degraba a indiferenta decit a obiectivitate. Imaginea copilului meu, speriat !!! ("de ce tati tipa la tine, mami?", posibilitatea ca intr-o buna zi acesta sa ma intrebe "de ce te bate tati, mami?", m-ar alunga IN SECUNDA 1 din preajma acelui tati abuzator ( scuze ca il numesc asfel dar eu ASTA am inteles, dincolo de toate). Poate ca pozitia mea pare intransigenta si poate ca unii ar spune "stai asa...nu e chiar simplu, unde sa te duci?" dar eu as raspunde "ORIUNDE, cit mai departe de el, totul e pina la copil!" "Saracia" (vezi lipsa revistelor scooby-dooby) si dragostea strainilor in loc de a unui tata egoist nu strica neaparat caracterul si viata unui copil ce urmeaza sa traga dupa el copilaria (ca adult), in schimb abuzul, DA! Si este nevoie ca cineva sa-i spuna asta dianei, de-i place ori nu! Qi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by nume
Ca adult nu consider ca un copil trebuie crescut in mediu septic.
Vrei sa zici aseptic. Faptul ca nu ai copii e o decizie personala sau e din motive independente de vointa ta? Daca e valabila prima varianta, mai gandeste-te de ce nu a fost prioritar acest lucru in viata ta, pana acum? Poate ceva, cumva, undeva tot te-a marcat si te-a traumatizat in copilaria ta lipsita de evenimente dramatice. http://bd.lilypie.com/AVkRp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...