Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

quote:
Originally posted by ocebine
Ai bani de la tatal tau de pus parchet dar nu iti poate intinde o mine de ajutor, macar si temporar? Accepti sa iti puna copilul in pericol (m-am ingrozit cit de senin accepti sa nu ii dea suficient de mincare) doar pentru a il sicana putin? Sa vezi cite apeluri iti da?
Ocebine, nu stii nimic; tatal i-a dat banii doar dupa mii de rugaminti si i-a dat sub forma de imprumut pt care trebuie sa plateasca eventual dobanda; si i-a spus clar sa nu mai vina sa ceara altceva; mai vrei argumente? [alcool][:D] revin in 3ore cand ajung acasa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 319
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da oana mi-a dat cu imprumut pentru ca i-am spus care este situatzia si ca trebuie sa pun parchet acolo neaparat. Nu s-a putut i-am dat banii inapoi. Mi-a zis dupa ce i-am dat banii sa nu mai vin sa cer la el, ca are cheltuielile lui, sa invatz sa ma dramuisc pe cat am, sa nu ma mai intind decat cat imi permite plapuma. Iar mama stii ce mi-a zis oana1777 azi dimineatza, ca trebuia sa ma ashez pe prosop si sa tac din gura , sa nu plec si sa-l fac de ras in public. Dar inchei aici pentru ca se pare ca unele nu se pot abtzine sa nu fie nesimtzite si sa nu faca haz pe marginea situatziei mele. Cer inchiderea subiectului si sa va dea Dumnezeu dupa suflet. Na-tzi inteles nimik, pentru ca suntetzi nishte catze. Va folositzi de fata mea ca pretext sa ma facetzi sa va zic ca maine ies pe usha insa nu avetzi destula minte sa realizatzi ce inseamna asta pentru mine, nici macar nu cititzi ce scriu, v-atzi setat unele dintre voi pe cuvantul abuz, pe pleaca, pe nu cred, pe astea sunt motive. Cand va va fi mai bine sa va aducetzi aminte de mine. diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of! Atunci de ce ai deschis din nou subiect daca si pana acum o majoritate covarsitoare te sfatuia in acelasi sens? Ce asteptai? Incuviintari ca esti pe calea cea buna ramanand langa el si elaborand strategii? Pacat. Chiar daca nu intelegi, oamenii aici vor binele tau si al fetitei. Dar e adevarat ca cel mai mare rau ni-l facem cu mana noastra, nimeni nu ne poate rani profund daca nu ii permitem cumva. [mamica]Andra si [copil] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2570598650091382389leHmSg"]Vladut[/url] (14.10.2006) [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/eleeleard20061014_-8_Vladut+is.png"]puiul meu creste...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, ochelarii de cal sunt pe ochii tai. Am zis ca nu mai scriu la subiectele tale, da nu ma pot abtine. Iar incerci sa convingi pe toata lumea cu motivele si justificarile tale. Afla ceva, pe mine una ma lasa rece. Tie iti place cum traiesti. Si nu ma lua cu conditiile oferite fetei. Eu in locul tau, demult plecam, chiar daca dormeam o noapte in gara cu fata in brate!!!! Pricepi? Ai o slujba, exista ajutor social, ai parinti si cunoscuti. Daca vrei cu adevarat, pleci de acolo. Imi pare rau ca noi nu suntem de acord cu tine - si deci niste 'catze', dar se pare ca tu nu vezi ca te agati disperata de orice motiv. Sunt oameni care traiesc cu bani mai putini decat castigi tu. Si se descurca cumva. Daca esti fata desteapta si cu potential, ar trebui sa stii ca te vei descurca in orice situatie. Nu mai scriu, ca numai ma enervez gratuit. Sa-ti dea Dumnezeu putere sa vezi in ce ape te scalzi si sa intelegi de ce continui sa o faci. Coraly si Sergiu (3 ian 2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/drcapusan/album?.dir=faa4re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/drcapusan/my_photos"]poze [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=97022"]Alaptatul - Help Line[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Eu cred ca nu te bate ala suficient.
Inadmisibil asa ceva.Nu pot sa cred ca exista persoane asa de rautacioase.Eu inteleg ruxij ca ai spus asta ca sa vada in situatia in care e, dar in niciun caz nu pot sa spui unui om asa ceva.Dianaintruder a scris aici probabil sa se racoreasca avand in vedere in ce situatie se afla,cand nici propria ei mama nu o ajuta.Inainte sa fiu intr-o situatie similara cu a dianeiintruder si eu judecam femeile care suporta injuraturi si batai de la barbati.Mi se parea inadmisibil sa stai cu un astfel de exemplar si o judecam si pe mama mea pe chestia asta si spuneam ca eu nu as fi stat deloc cu un asemenea barbat.Pana cand am intrat si eu intr-un asemenea cerc vicios si iti spun ca e foarte greu sa te rupi mai ales cand ai si un copil.Intr-adevar fetita nu trebuie sa stea intr-un astfel de mediu cand mama e batuta,injurata pentru ca la randul ei cand va fi mare va copia comportamentul mamei ei daca va da peste un barbat violent si i se va parea normal ce se intampla atunci cand acesta se va purta urat.Eu cred ca ar trebui sa se faca ceva mai multe pentru femeile agresate care au si copil si nu au unde sa se duca pentru ca din pacate sunt foarte multe femei maltratate de catre barbati alexia_07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

diana, ai reaparut mai repede decat credeam.. sorry, da compasiune nu am cum sa iti arat... fata poate sta si la cresa (i-ar fi oricum mult mai bine decat sa va vada pe voi tu cu gura mare si el dandu-ti cate una); ai putea sta la unul din caminele pt mame abuzate pt inceput... solutii ar fi.. problema e ca tu il iubesti pe dobitoc (desi din pct meu de vedere e obsesiva) si nu vrei sa te desparti de el asa ca te agati de tot ce poti.. mai tii minte ce ti-am zis intr-un mesaj trecut? ca o sa o tii tot asa pana cand se hotaraste el la divort ca a cunoscut-o pe alta? ochelarii de cal de care pomeneai ar trebui sa ii dai tu jos de la ochi...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

diana, este bine ca ai cerut inchiderea topicului ,nu stiu exact daca nu cumva l-ai deschis ca sa te auto pedepsesti. diana!!trezestete invata sa inchizi ushi ,ca sa poti vede ferestrele ce se deschid. exista o vorba: "dumnezeu stringe dar nu sufoca". nu face strategii pe teren labil ,nu ai sa poti construii nimic. ieshi cu fetitza din centrifuga care este acum viata ta,inainte sa ramii fara vlaga,cu mintea lipita de peretzi ,fara simtiri,goala pe dinauntru. suna dur diana ,dar nu cred ca ai sa poti face ceva din pozitia de victima.incepe si invata sa te iubesti macar un pic. muulta bafta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alexia tu esti in aceasi situatie ca ea (doar ca nu ai copil) boyfriendul te altoieste, te scoate in suturi din masina si tu te gandesti cat de bine o sa va iubiti cand nu o sa mai locuiti cu mama lui... uitete la situatia Dianei si gandestete cam cum sa fii si tu peste activa ani cand o sa ai copil... si sa stii ca si eu m-am gandit o secunda ca daca dobitucul ar bate-o mai tare si ar fi obligata sa se duca la urgente poate i-ar veni mintea la cap si l-ar parasi; da dupa o secunda mi-am dat seama ca Diana ar zice ca trebuie sa stranga din dinti, ca altfel nu ofera conditii la copil...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...