Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Viata in Germania (58)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Alina


Acum despre sistemul romanesc de sanatate ar fi multe de spus,am lucrat acolo...medici buni si dedicati exista si acolo,nu trebuie sa punem tuturor diagnostice asa de sumbre [:D].

align="right" id="quote2">

Perfect de acord. Iar despre partea cu spaga, aici nu e la "vedere" dar exista, la fel ca si in RO. Nu itzi cer direct, dar se bucura al naibii cind li se da. (bani sau cadouri)

Andreia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui helbi
Citat:
teorii precum ca nu face copilului vaccin cand e usor racit ,sau nu ii face baie dupa vaccin ,ca se imtimpla nu stiu ce ,etc ..am auzit numai la mamici ce traiesc in ro .pt mine sant precum mi-a taiat pisica neagra calea...ce naiba ,stiu doctorii de aici ce fac .
Nu vreau sa intru in polemici, Dar sa stii ca pediatrul fetei mele aici, inainte de orice vaccin, daca e usor racita, nu ii face vaccinul pina cind nu e perfect sanatoasa. Deci, "teorii" din astea se practica, cum cred ca e absolut normal, si aici. Andreia
nu facem polemici ,doar ne exprimam parerile aici ,povestim din experientele noastre .acum e posibil ca o alta persoana sa fie multumita de sistemul din ro ,sa fi perceput altfel doctorii de acolo.bafta lor! eu am avut numai experiente neplacute ,ma uit si la ai mei parinti ,ca doctoritza de familie ii prescrie mamei in nestire pastile ,de ajunge sa ia cite 10 pe zi ,una de ficat ,una de inima ,una de dureri de cap etc .de cite ori merge sa se planga de una sau alta ,ca e femeie in varsta ,primeste o alta reteta .da ,odata nu a intrebat-o cum sa simtit dupa x tratament...ehhh,ma rog ,astea sant nemultumirile mele . noi am avut 2 pediatri pana acum ,si de 2 ori la vaccin a fost usorrrr racita fetita ,dar nu au considerat ca e cazul sa amane vaccinul.so ,si aici sant parerile impartite.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...