Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Viata in Germania (58)


Recommended Posts

Salutare dragelor, nu am mai intrat de o vesnicie pe aici! Vad ca e cam pustiu, nimeni nu mai scrie. Ba chiar am avut probleme in a gasi capitolul nostru pe lista Diaspora DC. A trebuit sa caut postarile din ultima luna, ca sa dau de voi. Vroiam sa intreb daca vreuna din voi locuieste in Frankfurt si ar avea interesul si posibilitatea sa gazduiasca o studenta pe perioada a 6 saptamani(06.02 bis cca.21.03). Este o fetita de treaba de la mine la facultate, care va face in Frankfurt la Bayer un Praktikum si isi cauta cazare, o camera pe undeva.Contra cost, fireste.In caz ca da, asta e adresa ei: eva@vennmann.de. Dau si adresa mea, in caz ca e nevoie de intermediere/traducere : simina_in@yahoo.com. pupicei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Panseluta
Salutare dragelor, nu am mai intrat de o vesnicie pe aici! Vad ca e cam pustiu, nimeni nu mai scrie. Ba chiar am avut probleme in a gasi capitolul nostru pe lista Diaspora DC. A trebuit sa caut postarile din ultima luna, ca sa dau de voi. Vroiam sa intreb daca vreuna din voi locuieste in Frankfurt si ar avea interesul si posibilitatea sa gazduiasca o studenta pe perioada a 6 saptamani(06.02 bis cca.21.03). Este o fetita de treaba de la mine la facultate, care va face in Frankfurt la Bayer un Praktikum si isi cauta cazare, o camera pe undeva.Contra cost, fireste.In caz ca da, asta e adresa ei: eva@vennmann.de. Dau si adresa mea, in caz ca e nevoie de intermediere/traducere : simina_in@yahoo.com. pupicei
Imi pare rau ca nu te pot ajuta, din lipsa de spatiu...altfel, cu drag. Liutzica si ingerasa ei Cristina-Aimee
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
[s] La multi ani ! Camelia, impliniri si realizari la cote maxime.O zi minunata alaturi de cei dragi. Duminica am vrut sa te salut, dar erai ocupata sus ca o intrebasem pe Teodora de tine.Dupa ce s-a terminat botezul am vrut sa urc,dar n-am vrut sa deranjez,mai ales ca urcase si parintele. Fetele, ce ziceti de vremea asta naspa?Pana acum nu prea am avut zapada si acum ne da sa ne saturam.[bang] Rosioare martisoare, cel - dintai invingatoare "Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Vikinga, felicitari pentru bebe Letitia! Sa iti fie toti trei puiutii sanatosi si norocosi. Tie iti urez recuperare rapida si sanatate! Multa sanatate si fericire tuturor! Letitia si Sabina au zile de nastere foarte apropiate! Cristina, mama Sabinei http://sabinac.netfirms.com/ SABINA,Cosmin,Cristina,Florentin Cimpeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Camelia
Tumpi, multumesc mult! Ce dragut din partea ta ca ti-ai amintit!Imi pare rau, dar eu habar n-am avut ca ai fost duminica la biserica! Nu te-am vazut si nici Teodora nu mi-a zis nimic.[:I] Data viitoare sa ma tragi de maneca [:D]Rapid, farmecul vietii.[hagi]id="purple">
align="right" id="quote2">[pup]am fost doar la botez, n-am ajuns si la slujba de duminica.Nu stiam daca te mai prind,dar am vazut-o pe Teodora pe trepte cu ceilalti copii si am intrabat-o de tine.[pup]Rosioare martisoare, cel - dintai invingatoareid="red">"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna,fetele,ce mai faceti?

 

Tumpi,vineri a fost si ziua Teodorei [:)],offf,ce rpd au trecut anii.Eu le-am zis "live"La mult ani.

Iti amintesti ca am zis ca bem o cafea impreuna?[:D].Hai,poate apucam sa ne mai vedem.

 

Pe alt subiect am vazut ca de curind a fost ziua Adinei(celesta),"La multi ani,frumosi si buni!",sa fii sanatoasa si sa iti indeplinesti dorintele [flo][pup].

 

Corinna,ai nascut deja?

 

Duminica frumoasa va doresc!

 

Alina,mami de 2 copii minunati

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,sunt venita si eu in Germania din noiembrie,si sunt o viitoare mamica[bibe],vreau sa nasc aici si voiam sa intreb de certificatul de nastere sau actele pentru el,unde trebuie sa le fac dupa nastere si cam cat dureaza k eu as vrea km la o luna dupa sa ma duc in Romania sai fac botezul.oare o sa trebuiasca sa inregistreze si in romania nasterea lui?as avea atatea intrebari dar o sa vi le pun pe parcurs daca o sa puteti sa imi raspundeti.nu stiu ink limba asta si de aia nici nu ma pot interesa[bang]park este chineza pentru mine[asia].poop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Corina sa va traiasca printesa. Bine ai venit pe lume Mara Letizia sa fi fericita si sa le aduci numai bucurii parintilor si sa n-ti superi fratiorii mai mari.[flo] Rosioare martisoare, cel - dintai invingatoare "Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...