Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scandinavii au murit! Traiasca Scandinavia!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui bombi Si chiar ai anulat-o de tot? S-ar putea sa fim prin zona pe la sfirsitul saptaminii viitoare. Poate ne putem intersecta ...
Daaa, am anulat :(( Vad ca ne tot invirtim, asa, una pe linga alta...poate om ajunge chiar sa ne si intilnim odata!! Distractie placuta la Prague!! Si tie, anja, pe pirtie :)) itsme, va mutati? Din cauza vecinului??? [:D] Unde? Cum? mihaela, ia si-nvata, ia si-nvata ca, uite, adn-ul e viitorul :)) Plus c-aci, in Scandinavia, o sa ai mereu de lucru. Vad ca iar incepura valurile de concedieri si numai prin spitale se fac angajari. Muuuulte; doctori- de orice fel, asistenti si bio-chimisti. [url="http://acaile.blogspot.com/"]"I am a deeply superficial person" - Andy Warhol[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

biochimisti? vin si io in suedia da' mai nu vreau la zapada!:) pana la urma nu-i facu azi operatia, o reprogramaram pt marti. Nu avea nimic grav, cica are o pb la labuta din spate, la rotula, a sarit de undeva si a aterizat gresit. Problema e mai veche da' probabil ca in timpul transportului cu masina de acu doua zile a incercat sa-si tina echilibrul in cusca lui si s-o fi lovit si mai tare:( De aia saracu nu se misca din pat si mârâia cand il atingeam:( I-a dat un tratament antiinflamtor si antidurere si zise sa mai asteptam pana marti ca cel mai probabil o sa-si revina pana atunci; acu io evident ca ma simt vinovata[:D], ei ies afara pe geamul de la garaj si trebuiie sa sara dar e ciment jos, probabil ca s-a lovit tot sarind de acolo :(( Trebuia sa-i pun o scarita sau ceva pe care sa coboare:( sabina, aci se zice ca printre adolescente incepe sa circule moda asta "io o sa stau acasa sa vad de copii" pe care madam badinter o considera periculoasa pt ca rata divorturilor e f mare (1 din 2 cupluri) si d'aia zice ca ar trebui avertizate fetele tinere care viseaza la asta ca e dificil sa te trezesti singura cu copii de crescut si fara nici o experienta profesionala. nu e vorba de cariera. Scutecele refolosibile sunt la moda ca cica se ocupa barbatu de ele seara cand vine de la serviciu... insa statisticile spun ca peste 80% din barbati nu fac nimic in casa deci tot in carca femeii cad si astea. la fel si gatitul in casa etc. Mentalitatile sunt diferite intradevar de la tara la tara, d'aia zice madam ca oricum, "femeile detin bomba atomica a natalitatii" si ca in tarile unde culpabilizarile maternale sunt exacerbate (germania cu "mamele corb" sau italia cu "mamma") natalitatea a scazut dramatic. Tarile cu natalitatea cea mai mare in europa (franta si irlanda) sunt si cele cu concedii de maternitate f mici ... anja, cum ii zice la super statiunea aia? ne batuse si pe noi gandul acu vreo o luna sa mergem in suedia, pana la urma aleseram alpii francezi mai viu io
[url="http://alexandra1305.blogspot.com"]"Asta e ceva asa, nemaipomenit" [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

doruletz, statiunea se numeste Isaberg, dar nu e de venit aici pentru ski. Pentru noi, asta e ski de weekend, pentru ca nu avem partii mai aproape. Alpii francezi nu au comparatie! Sunt chiar si in fata celor austrieci (si noi suntem fani Austria). Asa ca, nu regreta, si sa va distrati frumos, sa aveti zapada buna si soare pe varf de munte. Unde mergeti? Anul trecut am incercat si noi la Åre,in Suedia. A fost OK, dar nu cine stie ce. Nu m-as mai duce. Multam Lilanda, sper sa nu fie chiar asa de frig.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

itsme, faza cu soborul m-a lasat mas-ca, mai ales ca jumatatea mea se trage de pe pirtia cu pricina...sweet jesus, am ris,am plins, am plins iarasi...o gaina cu gitul retezat atirnata de coliba unui vraci din congo :) arata mai credibil... doruletz,"vacantele lui rachel" mi-a placut si mie mult de tot, o recomand chiar si lilandei :). autoarea,irlandeza, e o bomboana de femeie, fosta alcoolica, acutal in grava depresie din pacate, rachel's holiday are elemente autobiografice... cit despre concediul de maternitate,asa e , aici se fac copii puzderie dar concediul de maternitate e de doar 6 luni din care aproximativ o luna trebuie luata inainte de nastere...cresele si gradinitele sunt toate particulare, costa de la 1000 de euro in sus pe luna pentru un bebelus, cred ca majoritatea parintilor apeleaza la bunici, matusi,unchi, vecini etc pentru babysitting altfel lucrezi pentru childcare...si situatia nu pare ca se va indrepta in viitorul apropiat... in alta ordine de idei, aici s-a impus limita de viteza de 30 km/ora in centrul orasului, o te-roa-re!! cica pentru a incuraja biciclistii!!! ce biciclisti frate, ca dupa cum e vremea in Irlanda trebe sa te imbraci ca robocop chiar in mijlocul verii daca vrei sa dai o tura cu motoreta/bicicleta...mi-a placut la Roma,unde "motoristele" erau toate cu rochite,sandalute, bretelute etc nu ca si catwoman de aici...oricum nu-mi place sa circul prin centru, de acum o sa-l evit cu desavisire... apropo de Alexander McQuinn, ce pierdere....:( oricum va doresc un Valentine Weekend desavirsit :) si multa ciocolata si sampanie :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of mai dorulets, lasä ca vine el...e castrat? Nu s-o fi luat dupa vreao iubita? Ca e luna lor acum...[pup]. Ioi, mie mi-e o groaza cand vom incepe sa il lasam pe Morgan afara...ca el deja ar fugi, abia asteapta sa deschidem usa de la intrare ca s-ar strecura... Maine sunt "paznic" la motanul vecinilor, ei pleaca de acasa pana duminica. Mi-a spus stapana sa il las afara putin dupamasa si apoi sa il urmaresc cand vine inapoi si sa ii dau drumul in casa la ei, sa ii pun mancare si apa...si cam atat. Dar mi-e o groaza sa il las, ma tot gandesc ca daca nu mai vine inapoi...[bang], ce ma fac? Ma bazez ca e batran(are 13 ani) si stie unde ii e casa...uoooof! In alta ordine de idei, nu poci sa ma concentrez la discutiile voastre de vacante, schiuri, lecturi si cresteri de copii...a veni ea si vremea mea sa pot sta cu cate o carte in brate si sa ma smiorcai [:D]. Acum am terminat primul test, ca sa am liber in we. Daca va imaginati test de o saptamana dar in care tot, tot trebuie spus cu cuvintele noastre...[bang]. Io abia le-am gasit [:D]. Ratacite asa intre engleza si romana, mai intrebam si eu pe ajutorul meu suedez aka dictionarul si acolo ioc cuvinte de specialitate. Gasii intr-un tarziu si unul din ala, ma descurcai cumva. Noa nu va mai plictisesc, voiam numai sa-i spun lilandei ca vor fi locuri garla la laborator, de asta m-am inhamat la caruta. [pk] Plus ca imi si place. [:)] Valentine imbombonate si dulci sa aveti! [olala] [url="http://paul-mihaita.blogspot.com/"] fii alaturi de Mihaita[/url] [url="http://vorbele.wordpress.com/"] vorbe de copil...[/url] [url="http://salmi-foto.blogspot.com/"] Hobby[/url]
[url="http://www.talentedenazdravani.ro/"]talentele nazdravanilor[/url]
[url="http://salmi-ladrum.blogspot.com/"] calator de profesie[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bafta la studiat, Mihaela! lulutzo, cum razi matale de necazu' omului! [:)] Nu ne mutam din cauza de vecin, 100%, dar recunosc ca el a pus gaz pe focul care mocnea incet de vreo 2 ani. Ne trebuie o bucatarie un pic mai mare si un garaj, pe care nu le avem aici, asa ca am zis sa inchiriem [pup] mutarea va fi mai prin luna mai, sa vedem cand terminam cu renovarile. dorulets, sper ca a revenit Mitica! [pup] Bine ca Enescu n-are ceva asa grav, si sper sa-i treaca luxatia sau ce are cat de repede. Nu te simti vinovata, ca eu nu cred ca o pisica nu poate sa sara de pe o fereastra de garaj fara sa se raneasca. Cred ca s-o fi suit el in ceva pom, sau ceva mai inalt in peregrinarile lui si asa s-o fi accidentat, parerea mea. Dar nu strica sa-i pui o mica scara sau rampa sa se dea jos, ca sa fii tu cu constiinta impacata [:D] v-am salutat, luni avem liber, au inventat astia o sarbatoare numita "ziua familiei", iar eu nu ma plang! Ah, am revenit sa va urez "Gong Hey Fat Choy", adica la multi ani de anul nou chinezesc. Azi incepe anul tigrului (junioara mea e tigru).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ahhh itsme, asta cu garaju', mai ales la voi, acolo, e un un must. Ca-i teroare sa zgreptani in fiecare zi masina si sa lopatesti zapada de pe ea...grrr. Bafta la inchiriat, asta daca n-ati gasit deja! speed, 30 la ora?? Reglementare permanenta?? Ca daca da, mai bine circuli cu bicileta [:D] mihaela, succes, tin pumnii. M-as apuca si io de ocupatii de-astea cautate (ca altminteri, in Vestul Europei o sa devenim curind agricultori), da' nu mi-a placut niciodata chimia. Jaaale am fost la obiectul acesta!!! Aoleooo, a inceput tigrul? Care-i maimuta (ca, moi), pazea!!! Va pupez. doru, se intoarse Mitica? [url="http://acaile.blogspot.com/"]"I am a deeply superficial person" - Andy Warhol[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pisicile astea ma fac cu nervii, nu mai rezist mitica a aparut de abia aseara, mort de foame, salbaticit si murdar. Io deja nu mai aveam sperante, il cautasem toata ziua prin tot cartieru, il strigasem, sunasem la usa la toti vecinii (cu ocazia asta facuram cunostinta), i-am pus sa scotoceasca prin beciuri si prin garaje sa nu-l fi uitat inchis pe undeva. Pana la urma nu stiu unde a fost dl mitica, probabil dupa vreo mandra ca nu parea traumatizat, ba aseara dupa ce a mancat a inceput sa tipe pe la toate usile ca sa iasa iar [bang] Se pare ca au intrat in perioada de pisicareala (feb-martie) si cre' ca nu a aflat inca ca el e castrat [:D] Acu sunt amandoi pe afara si io stau cu ochi pe geam si cu nervii prastie pana cand i-oi vedea pe amandoi acilea. M-au capiat de tot mâtzele astea. mihaela, te descurcasi cu pisoiu vecinilor? nu mai zic ca si noi plecam o sapt timp in care pisicile sunt singure, vine o vecina sa le hraneasca in fiecare zi. sa vezi atuncea stress itsme si voi inchiriati? hai ca nu e asa rau, la noi singura pb e ca nu am mai vrea sa plecam, ne-a apucat lenea ... dar si lehamitea de cumparat in zonele astea unde casele sunt extrem de scumpe si scolile sunt pline de "racaille"... Tare as pleca mai spre sud... mai viu io
[url="http://alexandra1305.blogspot.com"]"Asta e ceva asa, nemaipomenit" [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lilanda, din pacate da, e permanenta chestia cu 30/ora in centru doar dar e de ajuns sa dea toata circulatia peste cap :( am ajuns si noi ieri sa vedem "avatarul", previzibil pina la cer dar foarte placut ochiului :) mai ales ca l-am vazut 3D. nu cred insa ca o sa ma inghesui sa iau dvd-ul. saptamina frumoasa sa aveti :) ca a mea precis va fi frumoasa ca am citeva zile libere :) iar marti e in sfirsit pancake tuesday si la noi :) am luat citeva sticle de amestec gata facut,numa' tre sa torn lapte si sa le prajesc...[:I]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...