Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scandinavii au murit! Traiasca Scandinavia!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui doruletz
auz, da' de ce ii zice canadiana?
ah, pai cred ca ii zice asa pentru ca friguri de-ti ingheatza matzisoarele ca la Canada nu exista nicaieri, asa ca e data denumirea pe merit [:)] A e mare figura, da' bietii cotoi nu cred ca se incumeta nici ei sa iasa la vanatoare pe asa crivatz... la noi are lumea tot felul de specii de catei drept pet, unii mai tropicali, asa, de felul lor...sa ii vezi pe aia cu botine si canadiana pe ei, lipsiti de orice bruma de demnitate care le-ar mai fi ramas... macar al nostru are 2 straturi de par in blana si e mai rezistent la frig, asa ca nu am fost nevoiti sa-l umilim cu tot felul de imbracaminti de iarna cand il scoatem afara... pupici si canadiene calduroase la tul'mond! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La noi nu e frig, desi s'tem bot in bot cu Canada. Am avut si noi un -5C cu vreo 2 saptamani inainte de Craciun, da' acum cred ca vine primavara. A dat coltul lalelei, parol. Se pare ca nici la New York nu sufera lumea de frig. [url="http://www.nydailynews.com/ny_local/2010/01/10/2010-01-10_speedo_on_the_platform_forget_the_cold_its_no_pants_day_on_nycs_trains_and_subwa.html"]Dovada[/url] Sa aveti un rest de saptamana!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata!

Si aici vine frigu din nou, nu char asa tare, da eu n-am voie deloc la temperaturi scazute, ceea ce ii reduce iesirile afara juniorului, ceea ce duce la plcitiseala si tulburari de somn:)

Asa ca reusiram sa angajam o studenta simpatica, ieri s-au vazut, s-au placut, azi vine 3 ore sa vedem cum se joaca impreuna, ca la gradi nu pot sa-l dau pe gripele astea, plus ca la grupa aia de germana unde stiu sigur ca e o educatoare f draguta nu poate sa mearga acuma, ca nici romana nu vorbeste fara traducator[:D]

 

Lil, vazut covoare, luat notite :-)) [pup]

 

Unde ai primit poza cu aia mica? vreau si ioooooo,trimite si mie, nu-i corect, e ca in bancu ala cu maslina, dupa ce am stat cu Laura pe sms si telefon tot travaliu si post nascare, tu primesti poza :-))))))))))

 

Cand era nepoata-mea Diana mica (e cu un an mai mare ca mine, dar ma rog:D), a intrebat-o pe cumnata: de ce se spune canaDiana si nu se spune canaNicole?:))

 

____________

 

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!id="Century Gothic">id="red">id="size1">

 

Cum mi-am alaptat copiiiid="Book Antiqua">id="size2">id="maroon">

______________

 

Sabina's blogid="teal">, [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman"> si [yum] bb Gheoid="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">id="teal">

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brrr, ce factor vint se zburleste si pe-acilea [8D]. Deci clar nu-i ca-n Canada (respectele mele, itsme), da' e vint din ala de mic uragan si bate dinspre Baltica. Marea a-nghetat prin fiorduri, oamenii se dau pe gheata [url="http://nordkysten.nu/?Id=13823"]printre barci[/url], iar io m-am saturat de curatat zapadaaaa. Cica-n week-end cade iar!! Acu, vroba anjei, macar vara frumoasa sa avem!! In aceeasi ordine de idei, vreau si io linkuri cu botine pentru ciini, ca Ilie are probleme cu "ciubotele". I se prinde gheata-n labe si se opreste din minut in minut, se pune pe burta si incepe sa se linga. Asa ca iesirile noastre s-ar putea numi, mai degraba, datu' cu sania, io in post de husky. arborico, lol...ce picioare in New York [:D] Ma (re)apucai ieri de pilates si-mi camt simt socketurile azi. Tu cum stai? Mai, de la vik primii poza pe telefon, din greseala s-ar putea :)) Acu' daca mai gasesc cablu' ala de mutat poza pe computer, va dau PM. Va pupez. PS. Acu' vaz ca doruletz functioneaza si ea pe GMT -6 :)) [url="http://acaile.blogspot.com/"]"I am a deeply superficial person" - Andy Warhol[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca m-am amuzat!Posesoarele de patrupede,alde lilutza si itsme,ce discutii dragutelor,acu vorbim domle de pantofi pentru catzei:))Ma intereseaza sa vaz si io cum arata o astfel de dracie:))Am mai vazut io geci,palarii,sepci,dar de pantofi inca nu!Aleluia!Vor Louboutin sau Manolos?[:)] Ca sa nu mai zic ce ma distra domnu A cu comentariul la adresa pisicii.HAHA! Si noi la copca la greu..exact cum spunea itmiutz,si aici se tot vehiculeaza treaba asta cu factoru vint,dar io nu pricep..decit ca mi-e frig.Da rau! No,poate mai ies din birlog ocazional,si la propriu si la figurat. Noroc la poienari,ca nu am mai ciocnit de mult!Pai se puate?[pahar]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

arborico, voi sunteti bot in bot cu partea Canadei unde nu e frig! [:)] La Vancouver e ca la Londra, adia ploua tot timpul si nu e frig. Pe partea de est si pe la mijloc se petrec adevaratele drame meteorologice. La noi (sa bat in lemn), s-a mai inmuiat un pic gerul, acu' avem numai -9 cu Wind Chill (adica factorul de vant). Am insa o prietena care sta in mijlocul tarii, la Saskatoon, unde le-a adus Mosu' -40 de grade Celsius. Mi-e si rusine sa ma plang cand aud asa ceva Iar aia din NY, ce sa zic, niste oameni cu totul si cu totul speciali! [pk] Sa trecem la incaltaminte. Lulutz, cele mai bune botine canine sunt tot made in Canada, ovcors [:D] ti le recomand doar din auzite, ca al nostru patruped nu suporta nimic de imbracat, incaltat, sau de dormit pe. La el in cusca doarme direct pe plasticul ala care tine loc de dusumea, ca toate saltelele, paturile, alte lucruri moi care i le-am oferit, le face ghem si le da la o parte, sau le roade daca e plictisit[alcool] asa ca cizmulitele pe care le recomand se cheama Mutluck, si le poti vedea aici: http://www.muttluks.com/our_products/muttluks.php daca e frig la voi, cumpara modelul "fleece-lined". Daca nu puteti comanda din strainatate, spune mie si trimit la pachet. Rayou, razi tu razi, da' cu jivinele astea e belea mare. Ziceam eu ca e greu cand junioara isi dorea Jimmy Choo sau Christian Louboutin, sa vezi cum e cu patrupedul care refuza sa se incalte de-a dreptul, indiferent de marca de pantof! Saracul schioapata pe afara din cauza asta, ca-i intra sare sau gheata intre degetele de la labuta. Cand iesim la plimbare trebuie sa ne tot tot oprim sa-i scoatem belelele dintre degete, grea viatza mai avem si noi! hai noroc toata lumea [alcool][:I]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

itsme, merci de link, ma duc sa verific harta de marimi si culori :)) Poate gasesc si niste preturi pe-acolo-sa, asta ca sa vaz daca-mi permit sa investec in doo perechi de muttluck (sau o pereche de patru incaltari??), ca nici al meu nu sporta nimic pe el, sub el si nici sa-l atingi pe labe :) Saskatoon e ca o Siberie, asa, nu?? [url="http://acaile.blogspot.com/"]"I am a deeply superficial person" - Andy Warhol[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui itsme
arborico, voi sunteti bot in bot cu partea Canadei unde nu e frig! [:)] La Vancouver e ca la Londra, adia ploua tot timpul si nu e frig.
iegzact cum spui, mai putin partea cu "tot timpul". Ploo ashea, ca un shower care nu are presiune. Mai mult o bura de ploaie decat altceva. Si nu continuu, dar de cateva ori pe zi. Acum, par example e soare. Pentru mine e paradisul, din punct de vedere meteorologic (dar nu numai). Cat despre Choos pentru catei, succes la convins sa ii si poarte. Lil', despre pilates atat am de spus: "Au, genunchii!" PS. Iar ploo [alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...