Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt, Perla Moldovei (72)


Recommended Posts

Salutare!!!

Ce friguroasa zi e azi!!!!Cred ca sunt vreo -6 grade afara[:D]

Carmen merge tare un ceiut cald.Multam![pup]

Cosmin e la gradi.Sper sa nu faca febra acolo.Am sunat si am vb cu el daca sa ma duc sa il iau inainte de somn.El zice ca e bine,ca nu il mai doare pieptul.Om vedea dupa-amiaza[pk][:-@][alcool]

Aseara bineinteles ca nu am putut sta cu el in casa si am iesit si noi pe deal cu saniuta unde am stat numai o ora ca deja ii ajungeau ...in gura de frig[:D][olala]apoi prin parc la o plimbarica scurta[pk].

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cosminiq nici nu stiam ca nu au inceput [:D]. Eu dimineata sunt la servici asa ca nu ii mai pot vedea .

La fiecare copil am avut cate o emisiune urmarita. La Andrada era emisiunea cu Maruta de pe programul 2 am uitat cum se chema iar la Alessia emisiunea cu Razvan si Dani. [:D]

 

Criss [mamica] de [copil] Alessia si [zana] Andrada

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen mancare chinezeasca[pofta][pofta][pofta]

Sunt inebunita dupa orezul lor...[olala][olala]

Lora ,ce mai faci?Cum te simti?Multa multa sanatate[pup]

 

Tin minte ca avea Cosmin vreo 2 ani si 2 luni cand am inceput sa nu ii mai pun pampers noaptea.Dar se mai intamplau mici accidente[:D][q]noroc ca aveam tot timpul grija sa ii pun sub el folie absorbanta din bumbacel si sub ea musama.Asa am salvat salteau[olala][:D].Pe la 2 ani si jumate deja nu se mai trezea nici noaptea ci se ducea dimineata direct la olita.Nu e graba cu treaba asta pt ca stiu copii care si la 3 ani erau cu pampers.Sunt care au bani si nici nu ii intereseaza prea mult sa isi bata capul cu chestia asta.Ce doar toti se invata la urma urmei ...

La grupa mica de anul asta stiu 3 copii care au venit cu pampers dupa ei ...poate ii invata Doamnele Educatoare sa nu mai faca pipi in pat ca mamele sunt ocupate[:-)))][:-)))][:-)))]

Depide cred eu de fiecare copil in parte cum poate mai bine sa inteleaga si sa constientizeze singur[pup][pup]

Oricum trebuie mare mare rabdare cu ei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cosminiq, Lora e acasa si azi. In general e bine, dar ea are o sinuzita mai veche care ii da mereu probleme. Acum are dureri de cap de joi. Problema e ca nu poate lua nici un medicament, asa ca sta acasa, la cald cu infuzii si ceaiuri calde. II transmit ca ai intrebat de ea [;)].

Legat de invatatul la olitza, e o controversa mare in ultimii ani. Eu nu cred ca statul la olitza e legat de bani, lenea parintilor ci mai ales de faptul ca fiecare copil e unic, are ritmul lui de dezvoltare. Il poti 'invata' punandu-l pe olitza din jumate in jumate de ora, fie ca vrea, fie ca nu. Pana la urma se face un reflex. Dar pana cand sfincterele nu sunt dezvoltate si copilul nu e destul de maturizat psihic si fizic sa constientizeze, nu ii poti cere sa faca numai la oala. Sau ii poti cere, dar el nu o sa stie pt ca nu e pregatit inca sa o faca. Eu i-am pus pe ai mei pe olitza de pe la 7-8 luni si de facut mai si faceau, dar de pampers si de accidente am scapat pe la 3 ani, pt ca atunci au fost in stare sa se tina, sa se ceara.

 


Bazar pentru Robiid="red">


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Fotografiile noastre Poveste cu shtrumphi

 

'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna gagici!

Cum ati inceput saptamana?

Noi ne bucuram ca este zapada si speram sa tina,mai ales ca Mateut a descoperit ca-i place,am fost si noi aseara in parc si unde era zapada mai mare acolo era si el!

Si noi suntem acum la capitolul olitza! Daca pana mai saptamana trecuta se temea de ea si nu voia sa stea deloc,acum a inceput sa stea,asa cam 1 minut maxim,dar nu face nimic,zice kk,se aseaza dar dupa un minut zice gata,dar nu face nimic!Chiar nu stiu nici eu ce metoda sa aplic. Sper sa reusim totusi si sa scapam cat mai repede de pampers,mai ales ca trebuie sa-l duc la cresa si acolo nu cred ca sta cineva sa-l schimbe,sa-l spele,chiar mi-e asa frica de momentul ala!

Apropo de asta,crissandradaid="blue">,cum se comporta lumea de la cresa,adik le da cineva la copii sa manance,ca imi imaginez ca nu toti mananca singuri,cum e mancarea,sunt schimbati,pusi la olita?E advarat ca daca nu fac singuri la olita si inca au pampers nu ii primeste la cresa,ca mie asa mi s-a zis?!

Loraid="blue">,multa sanatate!

Va pup si va doresc o saptamana buna.

 

Aurora [mamica] de duracell neastamparat Robert Matei

 

Ajutor pentru Robi

 

Robert Matei

 

Pozici

Mateut

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aurorra nu e adevarat. La cresa aproape toti copiii au pampers si nu mananca singuri. Vorbim de copii intre aproape 1 an si 3 ani. Eu pe Alessia o gasesc curata si schimbata de pampers. E adevarat ca ii pune si pe olita dar au si pampers. Cu mancatul trece pe la fiecare si le da in gurita. Probabil ii si incurajeaza sa incerce singuri, au bavetica (adusa de acasa 2 buc)pentru ca vad ca stie sa tina lingura si o duce si plina sau aproape plina la gurita. Eu una sunt foarte multumita. S-a dezvoltat foarte bine si a facut multe progrese.

Tu ce faci? L-ai inscris pe Matei la cresa? Si eu trebuie sa ajung la gradinita sa o inscriu pe Alessia.

 

Criss [mamica] de [copil] Alessia si [zana] Andrada

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...