Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt, Perla Moldovei (72)


Recommended Posts

Loredana[pup][:-@][flo]

Si eu am invatat la scoala 26 sau 6 cum e acum.Nu e o scoala de fite dar e buna[:D][pk]

Laura eu pe Cosmin tot la scoala 12 vreau sa il dau(acolo a invatat si sotiorul meu[:D]).O sa mearga din toamna lui 2011 pt ca atunci o sa aiba exact 7 ani 2 luni.As vrea sa il dau tot la after pt ca nu o sa poata mamaia sa il ia in fiecare zi la pranz...si nici nu vrea[:D][bang] chiar daca sta la 3 minute de scoala.Asta e!!!

Asa ca o sa mergem pe varianta asta de after school.Deja e mai mare atunci si poate nu mai are nevoie de somn la pranz ca acum[nani][nani]Am vb cu sotiorul meu ca ar trebui sa ma duc sa vb de pe acum cu o invatatoare dar a zis ca sunt cu capul..[q]zice ca e prea devreme.Eu o sa ma duc intr-o zi pe acolo numai sa vad cand am un pic de timp[pk][:-@]

Pe Rares si Bia cand vrei sa ii dai .Ei sunt in 2005 nascuti?

 

 

[bis][bis][bis][bis][bis][bis][bonjovi][zana]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ai mei sunt nascuti in iunie 2005, sunt in grupa mijlocie acum. Deci ar mai avea de stat la gradi 2 ani si sa inceapa scoala in septembrie 2012. Inca nu stiu pe ce varianta sa merg. Soacra mea iese la pensie in anul ala si acu ceva vreme a zis ca o sa aiba grija de nepoti cand iese la pensie. Daca reusim sa o convingem sa ii ia la 12, sa le dea ceva de mancare si sa doarma sau sa face ceva lectii pana pe la 16:30, cand am putea sa-i luam noi, ar fi super bun. Pt asta ar trebui sa ii duc undeva mai aproape de ea, probabil la Sc. 3. Stiu ca are renume de scoala buna, sper sa fie asa. Daca soacra mea nu o sa vrea/poata sa ne ajute, atunci o sa trebuiasca sa recurgem la afterschool. Stiu pe cineva care are un after particular, cu conditii f, bune, 2 invatatoare care ii ajuta la lectii, o profa de engleza. Dar e 6 mil/copil. Inmultit cu 2 [alcool][bang] vaileleu ...

 


Bazar pentru Robiid="red">


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Fotografiile noastre Poveste cu shtrumphi

 

'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

Va scriu pe scurt de la servici.

Loredana bine ai venit la noi!

Cred ca si noi ne-am intersectat pe la piata sau magazine [:D] ca doar suntem vecine de cartier.

PS.Imi place blogul tau.

Laura tot cu 2 ani inainte de varsta scolii m-a apucat si pe mine grija si am inceput sa intreb in stanga si dreapta.

Zilele trecute tocmai l-am inscris pe Edi la sc. 2, desi locuim la 1minut de sc.6.

Ellinia majoritatea scolilor au after school, oficial sau neoficial.S-a propus si la clasa lui Edi, dar nu mi se pare o solutie buna din cauza lipsei activitatii.

N-am auzit nimic de rau si pretul este convenabil, dar sta prea multe ore in banca in hainute de scoala si temele se fac la gramada...gata, no comment.id="purple">

 

POZE[foto]

Carmen E. si [bonjovi]Eduard-Costin (28.02.2003)id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Loredana Andrada e la sc nr 3 si din cate stiu eu nu au after. Dar stiu pe cineva care are copilul la nr 12 si invatatoare sta la after. Platea 1 mil si ceva de copil, bani din care o parte mergeau la inv si o parte platea masa. Masa era mancare de la Disel. Si era tare multumita.

 

Ellinia si eu am s-o dau la scoala pe Alessia la 6 ani si 8 luni. La 7,8 ani mi se pare mult prea mare. Parerea mea personala.

 

Azi am mers la gradinita si se pare ca o s-o primeasca.

 

Criss [mamica] de [copil] Alessia si [zana] Andrada

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen,

 

Am trecut si noi prin etapa asta de agresivitate, atat cu fetita (iti imaginezi ce neplacut si neobisnuit), cat si cu baiatul.

La fata a fost o perioada de vreo jumatate de an de revolta, cand s-a razboit cu toata lumea, adult sau copil, si ma ingrijorasem real ca nu gaseam cauzele. Am vizitat si o prietena care e psiholog, dar smechera de fii-mea a dat raspunsurile potrivite asa ca nu am obtinut nimic suplimentar. Intr-un final, cand a descoperit ca o ocoleau copiii pentru ca era rautacioasa cu ei, a inteles ca solutia e sa isi schimbe ea atitudinea. La baiat mi-a fost si teama de perioada asta, caci el era si este cu un cap deasupra celorlalti copii, plus vreo 10 kg peste, asa ca acolo a trebuit sa fiu si mai ferma, sa nu se intample Doamne fereste vreun accident. Dar la baieti e si "mancarimea" mai mare, i-am vazut si eu, una doua s-ar bate intre ei.

 

"Unii oameni vãd lucruri care existã si întreabã "De ce?". Alti oameni viseazã la lucruri care nu au fost niciodatã si întreabã "De ce nu?". Unii oameni se duc la serviciu si nu au timp de toate astea."

 

http://loredanadinu.wordpress.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen eu mi-as fi dorit ca Andrada sa fie mai infipta un pic, sa nu-i manance cainii din traista dar nu e asa. Ea e mai moale, nu suporta violenta nici la sala cu Sergiu nu vrea sa mearga. I-am luat chimono (nu stiu cum se scrie) mai mare cu vreo 2 nr iar acum e mai mic cu vreo 2 nr si ea nu a fost decat de cateva ori de gura noastra.

Dar se pare ca Alessia e altfel. Ea e mai batausa nu se lasa asa usor cand vrea ceva, are o personalitate mai puternica.

 

PS. Am observat ca Andrada e foarte populara printre copii cu toate ca e mofturoasa, plangacioasa, o mica mironosita. Sau poate asta e doar parerea noastra [:D]

 

Criss [mamica] de [copil] Alessia si [zana] Andrada

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi!!!![aerob][aerob][batetoba][cit][cool]

O cafeluta cine vrea???[cafea][cafea][colegi]

Ce zi frumoasa de iarna!Nu-i asa??[*][*]Am un chef nebun sa merg la un gratar,cu saniuta,cu [cort][cort][:-)))]

[q][q][q]as vrea eu ...dar am de asteptat[bang][:D]

Carmen,mersi!Cosmin e tot acasa.Se simte un piculet mai bine[pk]

Dana,ai ajuns ieri sa vb cu Mirela?[:-@][alcool]Poate luni e Cosmi bine si o sa mearga din nou la dansuit[:)][aerob]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata.

Eu, eu vreau o cafea ca am dormit tare rau. Alessia e prinsa un pic de raceala. Ii curge nasul si toata noaptea s-a foit ca nu putea respira bine. i-am pus picaturi dar cam degeaba. Cred ca o doare si gatul [bang] .

 

Cosminq vad ca ai dor de duca. Mie nu-mi place vremea asta. Mie imi place caldura [olala].

 

Criss [mamica] de [copil] Alessia si [zana] Andrada

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...