Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Produse fara parabeni


Recommended Posts

Din ce stiu toate produsele comercializate cu termen mare de garantie contin parabeni. este gresit sa spunem ca o crema, de exemplu cele pe care le gasim in farmacie nu contin parabeni. cremele contin parabenii aprobati de UE, normal in numar restrans si nu pe cei interzisi.

Cred ca produsele care nu contin parabeni sunt cele preparate in farmacie, de exemplu cremele de fata. Eu folosesc crema preparata in farmacie nutritiva antirid cu ulei de argan, macadamia si borago. Fiind in zona Ghencea o iau de farmacia de acolo. Din ce mi-au spus doamenele farmacist care o prepara, crema este facuta la cerere si fara conservanti sau parfum care sa irite fata. au si site http://www.homefarma.ro/

La fel si crema pentru eritem fesier pentru copii este ieftina si buna, fara conservanti si parabeni preparata saptamanal. costa 15 ron in conditiile in care pe un bepanthen dam 38 ron la acelasi gramaj.

Am citit recent si despre produsele Gravier de undeva din Franta care sunt bio. Au sampoane, geluri de dus si par de incredere ca sunt facute la standarde bio. Au si site in limba romana sau daca nu, cel frantuzesc. http://www.labogravier.ro/

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • Admin unpinned this subiect

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...