Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Salazion sau Chalazion


Recommended Posts

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui miruna@lo
pentru mamica lui raducu,vreau sa o intreb daca i-a trecut salazionul baietelului ca eu sunt disperata din acest motiv
Buna, eu nu am mai intrat de foarte mult timp pe forum si acum am vazut mesajul. Nu l-am mai operat pe baiatul meu pentru ca am ajuns la un doctor foarte bun din Bucuresti care mi-a scapat copilul de operatie! Va rog frumos, nu va grabiti cu operatia! Mi-a explicat si de ce se reface la cei care se opereaza prea repede. Abia dupa 6 luni de tratament se decide daca e de operat! Daca doriti, va dau absolut orice detaliu doriti. Numai Tobradex si Floxal am folosit. Mamica fericita de Raducu (11.04.2009) [url="http://community.webshots.com/user/bubulina73"]Poze cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Bodea
Buna, eu m-am operat de 2 ori de salazion, sper ca copilul meu sa nu aiba ghinionul meu. Spune-mi, te rog, cum ai facut tratamentul, pentru ca acum am cate 2 salazioane la fiecare ochi si nu mai exista medic oftalmolog la care sa nu fi fost. Multumesc mult. Bodea T.
Dimineata ii dadeam cu tobradex si seara cu floxal. Apoi la control ne-a zis sa facem pauza, dupa care iar 3 saptamani floxal, pauza 3 saptamani, 3 sapt tobradex. Trebuie sa subliniez ca lui i-a colectat si i s-a spart inca din primele luni, inainte cu 2 zile de presupusa operatie. Din cauza asta a scapat. Mamica fericita de [url="http://lb2f.lilypie.com/yucXp3.png"]Raducu[/url] (11.04.2009) [url="http://community.webshots.com/user/bubulina73"]Poze cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
buna ziua,eu am descoperit in vara anului 2010 o umflatura pe pleopapa stanga a ochiului fetitei mele de 1 an si 6 luni ne am dus imediat la spitalul de copii din timisoara si doctorita ne a spus ca are salazion si ca trebuie operata imediat nu am vrut sa o operez deoarece mi s a parut ca e prea mica pentru a o opera si mai ales ca urmau sa -i faca anestezie totala intr-un final ne am dus la doctrorul ivanescu la control si ne a spus ca nu recomanda copiilor de varsta ei operatia si mai ales anestezia ne-a dat un tratament cu tobradex crema si picaturi si ne-a spus ca de 2 ori pe zi cand ii dam cu ,crema sa-i punem imediat un pansament cu apa calda (cat suporta ea de fierbinte)si sa repetam procedura de cateva ori in cateva saptamani a disparut umflatura de la ochi,dar i-a aparut la ochiul drept jos si am luat-o de la capat cu tratamentul care a dat din nou rezultat dar abia dupa cateva luni,de o saptamana fata mea nu mai are umflatura la ochi,cred ca s-a spart intr-un final deoarece in vreo 3-4 dimineti era plina de o secretie foarte galbena eu recomand tuturor acest tratament si ii multumesc lui Dumnezeu ca nu a trebuit sa ajung cu ea la operatie o zi buna tuturor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 2 months later...
buna fetele am citit si eu experientele voastre offffffffff sincer nu ma asteptam sa patim asa ceva noi avem de 1 an asa ceva la ochi si ba i-a disparut de la sine ba i s-a inflamat iar nu stiam exact ce este acum s-a si inrosit si am mers la oftalmolog si ni s-a dat TOBRADEX SI NETILDEX SI APLICATII RECI DE CE RECI SI NU CALDE CUM AM VAZUT LA TOATE DINTRE VOI DE AICI ????????????/ NU STIU SA RASPUND LA ACEASTA INTREBARE offffffffffff incercam ce a zis doamna doctor si daca nu apelam si la tratamentele voastre poate imi spune si mie anka74 tratamentul urmat de eaaaaaa plsssssssss [mamica] de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...