Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Isi vor nepotul????????


Recommended Posts

Daca soacra e bolnava incurabil atitudinea ei e perfect de inteles, cred ca dorinta ei de a avea o relatie cu nepotul e sincera si nu ascunde nimic necurat. De aceea eu nu m-as putea opune. Insa soacra e soacra si socrul e alta persoana cu alta poveste. Langa el nu mi-as lasa copilul, sa vina soacra la voi, sa iasa cu copilul in parc, de ce nu? __________________________________________________ Gandeste, gandeste, gandeste!!! - Winnie The Pooh
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Andreea, eu NU MI-AS LASA copilul cu fosta soacra in conditiile descrise de tine ci as invita-o sa-l vada la mine acasa, in conditiile mele, in privinta mea. Nu poti sa stii cum se comporta socrul tau si nici daca tatal baiatului isi face "brusc" aparitia. Daca femeia vrea sa-l ia in parc, foarte bine dar mergi si tu cu ei. Bolnava sau nu incurabil, tu trebuie sa te gandesti in primul rand la siguranta copilului tau iar baitul NU POATE FI IN SIGURANTA langa barbatii aceia violenti(tata si bunic). ---------------------------------------------- Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914 O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT AICI: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]Multumesc mult pentru postarile voastre.Multumesc ca v-ati facut timp sa mi cititi dilemele.Ma voi gandi foarte serios la asta,vreau ca si copilul meu sa se simta in sguranta,pe de alta parte stiu ca Andrei n-a stat nici dupa divort cu drag acolo.Nu va sta nici acum decat foarte putin daca l-as lasa.Am sa vad cum evolueaza lucrurile,o voi chema pentru inceput la mine sa stea cu noi cateva ore,sa se joace cu el daca vrea. Va doresc noapte linistita si va voi tine la curent. Pupicei de la noi[pup] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vrea sa il vada? Ok, sa va viziteze acasa, iesiti in parc/la film, etc. Crede-ma, ce a vazut puiul tau, nu a uitat. Mititelul, ce o fi fost in sufletelul lui!... Nu-i da motive sa ii fie teama. Sub nici o forma nu il trimite acolo, sub nici o forma nu il lasa singur, tu esti mama lui si el stie ca TU il aperi de orice rau. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine, Andreea! Ai luat cea mai buna decizie. ---------------------------------------------- Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914 O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT AICI: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!Mai este un aspect pe care nu l-am mentionat,faptul ca tatal lui a primit dreptul sa-l ia de doua ri pe luna,sa-l duca acasa la el in weekend.A renuntat la a-l mai lua de aproape un an,l-a vazut ultima data in decembrie,la gradi,inainte de Craciun.Daca ii voi spune fostei soacre ca nu l poate duce acasa,mai mult ca sigur ca domnul tata va reactiona cum il stiu eu,adica va veni sa-l ia din nou in programul de vizita,iar eu nu-l pot opri sa-l duca.Va face asta doar ca sa imi faca mie in ciuda,sa mi demonstreze ca poate sa-l ia si fara voia mea,ca are dreptul,desi de un an nu l-a mai luat.Offf,prefer sa fac cumva sa fie in conditii amiabile macar cu ea,ca de la el sau tatal lui nu ma astept la nimic bun.Asta-i durerea ca stiu ca poate face asta,daca ii refuz ei dreptul sa-l ia si sa-l duca.Eu n-am ce cauta la ei,sa merg acolo e imposibil si de imaginat. Multumesc tuturor Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, dar nu poti introduce o actiune in instanta prin care sa-i limitezi dreptul de vizita pentru ca nu s-a folosit de el si copilul nu-l mai cunoaste asa bine? Bunicul e nebun cu acte in regula? Adica a fost internat pe motivul asta? Mai bine te sfatuiesti cu un avocat. Copilul ar trebui sa aiba relatii cu tatal si cu rudele din partea tatalui dar la ce povestesti tu despre bunic cam stau in dubii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Marina
Eu nu as risca nici o secunda sa-mi las copilul langa ex socrul care m-a strans de gat in fata copilului meu. Oricate remuscari ar avea soacra bolnava incurabil care a acceptat pasiv acea situatie. Marina
+1 Famille Dragoon, mami de [roker] Izia, 23 mars 2009 Toulouse, la ville rose [hippi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu pot limita dreptul.Ca sa fac asta e nevoie de dovezi de abuz impotriva copilului,ceea ce nu pot spune.Am vorbit cu avocat,am un prieten bun care m-a ajutat si la divort si el ma sfatuieste mereu.Doar daca as avea dovezi solide ca Andrei a suferit in mod direct din cauza lor,bataie sau maltratare de orice fel(asa sunt legile,e o mare prostie),sau o expertiza psihologica din care sa reiasa ca Andrei se teme de ei.Nu-l pot supune la nimic ce i-ar aminti ce s-a intamplat.Oricum el mereu imi spune ca bunicul e rau si descrie cateodata ce s-a intamplat.Eu l-am linistit ca totul a trecut si ca nu se va mai repeta.Asa ca n-as putea sa redeschid ranile vechi din sufletul lui.Prefer sa las lucrurile asa,oricum este extrem de greu sa-i iau dreptul la vizita.Asa ca merg mai departe cu speranta ca daca ceva nu va merge bine,Andrei va refuza sa mai mearga la ei.Nu vreau sa mi reproseze vreodata ca i-am luat dreptul de a-si cunoaste bunicii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...