Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Isi vor nepotul????????


Recommended Posts

  • Răspunsuri 79
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui andreeaben
Buna dimineata!Mai este un aspect pe care nu l-am mentionat,faptul ca tatal lui a primit dreptul sa-l ia de doua ri pe luna,sa-l duca acasa la el in weekend.A renuntat la a-l mai lua de aproape un an,l-a vazut ultima data in decembrie,la gradi,inainte de Craciun.Daca ii voi spune fostei soacre ca nu l poate duce acasa,mai mult ca sigur ca domnul tata va reactiona cum il stiu eu,adica va veni sa-l ia din nou in programul de vizita,iar eu nu-l pot opri sa-l duca.Va face asta doar ca sa imi faca mie in ciuda,sa mi demonstreze ca poate sa-l ia si fara voia mea,ca are dreptul,desi de un an nu l-a mai luat.Offf,prefer sa fac cumva sa fie in conditii amiabile macar cu ea,ca de la el sau tatal lui nu ma astept la nimic bun.Asta-i durerea ca stiu ca poate face asta,daca ii refuz ei dreptul sa-l ia si sa-l duca.Eu n-am ce cauta la ei,sa merg acolo e imposibil si de imaginat. Multumesc tuturor Andreea
dar de ce trebuie sa te justifici in fata soacrei? Daca ii spui sa vina pe la voi, sa vada copilul, ea e deja fericita asa. Nu trebuie sa intri in detalii de genul "nu ti-l dau acasa si de ce". Sincer, daca copilul are amintiri despre ce s-a intimplat, daca tu ai trait spaima pe care ai trait-o atunci, ai curajul sa tisti sa i se intimple ceva de gen copilului? Inchipuie-ti ca face o prostie, sparge televizorul ori altceva, din neatentie, din joaca. Cum va reactiona socrul? Famille Dragoon, mami de [roker] Izia, 23 mars 2009 Toulouse, la ville rose [hippi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da,eu am asa un gust amar referitor la ei,incat cred ca acest gust nu va disparea niciodata.Am depasit momentele grele,acum sunt linistita,stiu ca mie nu imi mai pot face rau....mi-au facut deja.Acum ma doare doar gandul ca trebuie sa iau niste decizii,sau unele evenimente vor veni fara sa pot eu sa fac ceva....asta ma sperie.Vine ziua de maine,mi-e urat,daca ma credeti,ca trebuie sa vorbesc cu ei,cu ea,de fapt,ca trebuie sa "negociez"cu ea termenii intalnirii.Offf...mi-as dori tare mult sa nu mai simt asa strangerea de inima cand este vorba de ei. Abia astept sa treaca timpul,sa se intample ceva,sa ma lase in pace.Stiu ca asta nu va fi poate niciodata,ei au dreptul,daca se poate zice asa,legal doar,ca moral l-au pierdut de mult. Multumesc ca ma cititi. Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OK, eu zic asa. Nu ii interzice socrei sa duca copilul acasa la ei i nsa sugereaza-i sa iesiti undeva in 3, tu, ea si copilul. In parc, la teatrul de papusi, la zoo etc. vezi cum reactioneaza copilul si nu il forta cu nimic. oricum nu il lasa sa se duca acasa la bunicul nebun. In definitiv bunica bolnava incurabil si-a manifestat dorinta de a-l vedea, nu bunicul nebun. Apoi ex-ul tau locuieste cu parintii lui?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da,ex ul locuieste acolo,cu parintii lui.Dar el si taica su nu si-au manifestat dorinta sa-l vada,oricum eu cu batranul nu am ce discuta.E un om de nimic in ochii mei,zilele trecute,mi-e si rusine sa zic,s-a intersectat cu mama mea pe strada si i-a arata un semn obscen cu degetul mijlociu impins in sus,iar la cateva zile din nou,a facut un alt gest pe care nu-l pot descrie aici....e un batran scarbos,care se da mare domn,daca l-ati vedea,arata cel putin a "director"....asa nu nasul pe sus si plin de el,dar fara motiv,ca n-a realizat mare scofala.In ceea ce il priveste pe Andrei,inainte de divort se purta normal cu el,n-a avut iesiri in fata lui.Mi-e si rusine sa scriu toate astea,sa spun lucrurilor pe nume,dar trebuie sa intelegeti bine care mi-s temerile si de ce. Andreea,mami de Andrei iubit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh, te cred... ai mei ex socri se comporta la fel cu ai mei. Daca se vad pe strada NU se saluta desi ai mei nu le-au facut niciodata nimic, iar daca ar avea ceva impotriva sa zic, ar tb sa aiba impotriva mea, nu a lor?!. In fine, halal educatie si se pretind oameni scoliti si cu functii inalte domle. Ea mai e cum e, dar el e de-a dreptul scribos. (vb de socrii mei acum) In fine, deci fa cum zice copilul dar daca mama soacra e de acord sa vada copilul oriunde numa sa nu-l duca acasa la ea mi se pare ok. Cit despre ex si ex-socru da-i in aia ma-sii. oricum gestul tau fata de ex soacra mi se pare unul uman. la urma urmei nu ai nici o obligatie legala fata de ea iar daca ea te-a abordat pe tine in loc sa il trimita pe fiul ei sa il ceara pe copil, conform dreptului lui legal, mi se pare ceva putred in Danemarca. daca as fi in locul tau mi-ar fi mila de ea si as invita-o la un ceai cu mine si baiatul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]Monabella,multumesc!L-am intrebat pe Andrei acum,cand ne-am trezit daca vrea sa mearga acolo,mi-a raspuns ca da,ca vrea.Astept telefonul ei.Oricum ex-socrul cred ca este la munca,sau daca nu,prin casa e inexistent.Nu particip la nici o activitate prin casa,e ca o mobila.Doar da cateva ordine si cam atat. Am sa-i propun pentru inceput sa vina pana la noi,sa vedem cum reactioneaza Andrei. Acum astept. Andreea,mami de Andrei iubit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off... Daca fosta soacra, bunica lui Andrei, ii vrea binele si numai binele nu vine dupa atata timp il ia de mana si il duca la ea acasa. Punct. Vine si il vede la tine. A doua intalnire poate fi, tot in trei, adica tu , ea si copilul, in parc, la o cofetarie....ma rog, o iesire in trei. Abia apoi ar putea sa iasa ea si copilul singuri. Si ...eu una nu cred ca Andrei ar avea ce cauta la ea acasa, atata timp cat acolo e bunicul care i-a facut ce i-a facut lui mami de fata cu el. Si repet, daca bunica e o femeie rationala, de ce doamne iarta-ma nu se gandeste "cum sa duc eu copilu acasa la nebunul ala!" Tu esti mama lui Andrei. Bunica lui Andrei e fosta ta soacra. La cine trebuie sa te gandesti mai intai? Nu mai e cazul sa spun ca toate cele spuse de mine se pot aplica doar daca si cel mic e de acord>[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui andreeaben
Buna dimineata!Mai este un aspect pe care nu l-am mentionat,faptul ca tatal lui a primit dreptul sa-l ia de doua ri pe luna,sa-l duca acasa la el in weekend.A renuntat la a-l mai lua de aproape un an,l-a vazut ultima data in decembrie,la gradi,inainte de Craciun.Daca ii voi spune fostei soacre ca nu l poate duce acasa,mai mult ca sigur ca domnul tata va reactiona cum il stiu eu,adica va veni sa-l ia din nou in programul de vizita,iar eu nu-l pot opri sa-l duca.Va face asta doar ca sa imi faca mie in ciuda,sa mi demonstreze ca poate sa-l ia si fara voia mea,ca are dreptul,desi de un an nu l-a mai luat.Offf,prefer sa fac cumva sa fie in conditii amiabile macar cu ea,ca de la el sau tatal lui nu ma astept la nimic bun.Asta-i durerea ca stiu ca poate face asta,daca ii refuz ei dreptul sa-l ia si sa-l duca.Eu n-am ce cauta la ei,sa merg acolo e imposibil si de imaginat. Multumesc tuturor Andreea
Andreea, ai o discutie cu ea, asa de la mama la mama. Spune-i ca Andrei inca e afectat de ce a vazut, spune-i ca Andrei se simte in siguranta in casa ta si in prezenta ta si daca vrea sa-l vada sa vina orican LA TINE sa-l vada. Cine stie? Poate o sa inteleaga daca-i arati ca tu ai bunavointa, dar iti si faci griji pentru baietelul tau. _____________________________________________ Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 [url="http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02"]Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...