Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Isi vor nepotul????????


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui andreeaben
.....aaaa,inca ceva.Atunci am trecut prin niste stari cumplite,egale cu deznadejdea si cu depresia si am fost pe marginea prapastiei.Am scris tot ce am simtit si cum s-a petrecut,toate informatiile proaspete atunci,exact asa cum am simtit.Pe undeva cred ca mai exista subiectul meu de atunci.Pentru cine nu-mi cunoaste povestea am sa caut si am sa indic locul unde am povestit pentru a-mi fi mai bine intelese toate gandurile si de atunci,si de acum. Va multumesc inca o data tuturor.Am sa mai scriu cand apar noutati. Andreea
Andreea, incearca sa te detasezi de trecut! Felicitari pentru puterea de a trece peste toate problemele! Bravo, esti o femeie puternica ! Ai mare grija de tine, esti pretioasa,traieste-ti viata, ai un copil si trebuie sa-l vezi crescand si sa te bucuri de el! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Luisa,Inbox,multumesc mult pentru raspunsurile voastre! Maine vor sa vina din nou dupa Andrei,m-a sunat azi ea din nou sa ma intrebe daca il las maine ,mai multe ore,chiar sa-l las sa doarma pana duminica.I-am zis ca daca el vrea sa mearga sigur ca-l las,daras vrea seara sa-l aduca acasa. Sa vedem cum decurge vizita de maine.Am sa mai scriu cand am noutati. Va pup cu drag si multumesc ca sunteti aici. Andreea,mami de ingeras Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui andreeaben
Luisa,Inbox,multumesc mult pentru raspunsurile voastre! Maine vor sa vina din nou dupa Andrei,m-a sunat azi ea din nou sa ma intrebe daca il las maine ,mai multe ore,chiar sa-l las sa doarma pana duminica.I-am zis ca daca el vrea sa mearga sigur ca-l las,daras vrea seara sa-l aduca acasa. Sa vedem cum decurge vizita de maine.Am sa mai scriu cand am noutati. Va pup cu drag si multumesc ca sunteti aici. Andreea,mami de ingeras Andrei
Nu pot sa ma abtin sa nu-ti spun ca esti o femeie deosebita. [flo] Felicitari pentru modul in care privesti viata, relatiile cu ceilalti si pentru faptul ca stii sa ierti. [flo] Se vede ca iti pretuiesti copilul mai mult decat orgoliul tau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui A_Iulia
Citat:
citat din mesajul lui andreeaben
Luisa,Inbox,multumesc mult pentru raspunsurile voastre! Maine vor sa vina din nou dupa Andrei,m-a sunat azi ea din nou sa ma intrebe daca il las maine ,mai multe ore,chiar sa-l las sa doarma pana duminica.I-am zis ca daca el vrea sa mearga sigur ca-l las,daras vrea seara sa-l aduca acasa. Sa vedem cum decurge vizita de maine.Am sa mai scriu cand am noutati. Va pup cu drag si multumesc ca sunteti aici. Andreea,mami de ingeras Andrei
Nu pot sa ma abtin sa nu-ti spun ca esti o femeie deosebita. [flo] Felicitari pentru modul in care privesti viata, relatiile cu ceilalti si pentru faptul ca stii sa ierti. [flo] Se vede ca iti pretuiesti copilul mai mult decat orgoliul tau.
[flo][flo]Multumesc Iulia draga!Daca ai stii cat autocontrol imi trebuie,cat a trebuit sa ma educ..simteam intr-o vreme ca le-as sari in gat,sa ii mananc de vii,asa multe sentimente negative aveam,atata ura stransesem in mine.Am depasit impunandu mi sa trec mai departe,pentru ca am fost la un pas sa linsez pentru Andrei,pentru siguranta lui si linistea lui.Acum m-am linistit,acum pot merge mai departe.Cineva zicea o data ca iti trebuie cam doi ani sa te "vindeci"dupa divort.Asa este. [flo]Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei,ce dezamagire!!!Sa vedeti ce s-a intamplat ieri....A venit doamna bunica dimineata dupa Andrei,totul bine si frumos,pe la 11,l-a luat si s-au dus in vizita la sora ei,apoi prin parc si acasa.L-a culcat de amiaz acolo,am vorbit la telefon si mi-a zis ca-i totul ok,ca dupa ce se trezeste ii va da sa pape si vor iesi din nou pe afara.Eu mi-am facut un program stiind ca Andrei sta pana seara,adica am planificat sa ies putin prin oras cu sora mea,sa ma recreez si relaxez si eu si am sunat-o sa-i zic ca pe la ora 21 ii astept,ca atunci ajung acasa.Initial voise sa-l tina peste noapte,pana azi dimineata si i-am zis a e mai bine sa-l aduca seara acasa.Am iesit,in fine,a trecut timpul si pe la 20.30 eram in drum spre casa,o sun sa-i zic ca am intrat intr-un magazin sa-i iau cereale lui Andrei pe dimineata,ea era deja aproape de blocul meu cu Andrei,venise pe jos,era destul de rece si doar o rugasem sa-l aduca cu masina sa nu raceasca.Ma grabeam spre casa si o sun.Imi raspunde nervoasa ca este in fata blocului si ca a vazut-o pe mama mea pe balcon si ca de ce n-a coborat dupa Andrei.Citez:"Mama-ta era pe balcon si cand ne-a vazut a fugit inauntru!Ce,ii era frica c-o mananc?Mai bine sa-l bata vantul pe Andrei?"Am ramas masca!Am sunat-o pe mama si i-am zis sa coboare dupa Andrei.Saraca mama nu-i vazuse,scosese ceva pe balcon dar nu s-a uitat in strada.N-ar fi putut sa nu-l bage in seama pe Andrei daca il vedea.A coborat repede si ea fara sa salute,fara nici un gest,i-a dat plasuta cu lucruri mamei mele si a plecat.Eu in urmatoarele minute,inainte de ora 21,ajung acasa si o sun pe doamna bunica s-o intreb ce a mancat Andrei,ce a mai facut asta pentru ca asa era normal sa stiu si sa inteleg de ce mi-a vorbit asa mai devreme.Era extrem de nervoasa si mi-a raspuns ca a mancat mancare!I-am zis ca s-a suparat degeaba ca mama n-o vazse si eu eram pe drum,trebuia sa plece cand am rugat-o eu ca sa ne intalnim cum am stabilit si s-a rastit groaznic la mine referind-se la mama."ce,de ce n-a coborat dupa el?ii era frica c-o f..."?Mi-este groaznic de rusine ca trebuie sa scriu asta,si imi dau seama ca este ingrozitor cum a vorbit.Am ramas fara cuvinte.Am intrebat-o consternata cum isi permite sa vorbeasca asa de mama,si mi-a inchis telefonul.Asta s-a intamplat aseara.Nu mi-a venit sa cred ce am auzit si nici acum nu imi vine.Ma tot gandesc intruna.De o asemenea femeie imi parea mie rau ca este bolnava si acum realizez ca este la fel de nebuna ca restul familiei ei.Andrei mi-a povestit ca n-a mancat nimic ca tocanita ardea si ciorba n-au vrut sa i-o dea fara frunze si legume,cum ii place lui si l-a adus ianpoi fara sa fi mancat. Doamne,ma gandesc cu groaza ca va veni sa-l ia din nou la programul de vizita si ca n-o sa am cum sa opresc asta.Sunt foarte dezamagita si trista.Credeam ca ea va proceda altfel,ca se va purta frumos de dragul lui Andrei.Dar s-a purtat asa cum nimeni n-ar fi facut-o,mai ales ca m-arugat saptamana trecuta asa de frumos sa-l las sa mearga la ea,la ei. Andreea,mami de Andrei iubit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea,asa cum ai spus intr-un mesaj anterior,doar binele copilului primeaza!Orgoliile,situatziile neplacute,suferintzele noastre ca si mame sunt (per total)lipsite de relevantza atita timp cit copilul este fericit! Poate ar fi fost fair din partea noastra a celor care au trecut si trec prin asa ceva sa te puna-n garda ca vor aparea si momente de astea neplacute![flo] Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, stai linistita! Vizitele astea se vor "rezolva" in scurt timp. Nu numai tu ai fost dezamagita, ci si copilul. In curand, Andrei nu va mai dori sa mearga la ei si le va protesta in fata. Si copilul simte tensiunea, chiar daca tu il vezi mic si fara aparare, sa stii ca el dispune de un sistem de autoaparare simplu si va reactiona in consecinta. Tu trebuie sa vorbesti cu copilul astfel incat sa afli cat mai multe amanunte. Nu vezi ca deja au obosit din cateva vizite si la situatii de stres isi arata adevarata fata? ____________________________________________________ Unii isi confectioneaza cu mare arta o masca prietenoasa, dar in inima lor nu intalnesti decat minciuna si perfidie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andacos,Venetia.....da,m-am impacat cu ideea ca se poate intampla si asa ceva,dar cum D-zeu sa pretinzi ca vrei sa stai cu nepotul tau mai des,daca tu nu esti capabila ,ca femeie,sa il faci sa se simta bine cu tine,n-ai rabdare cu el si urlii la telefon numai porcarii...tiganie curata!Offff....stiu ce ma asteapta.Nu mai vreau sa ma astept la nimic frumos. Va doresc o saptamana usoara si plina de iubire.[pup][flo] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, imi pare rau de ce s-a intamplat. Nush cum se face, ca io, cand am un feeling, apoi am un feeling, si feelingurile mele sunt intotdeauna negative. Si se mai si indeplinesc. [bang] Andreea, iti inteleg dezamagirea. Tu i-ai dat o sansa, singura isi taie craca de sub picioare. [url="http://razedesperanta.wordpress.com/"]Blogul meu - de la noi, pentru ei![/url] [url="http://felicitaridedar.wordpress.com/category/martie/"]NOU - colectia de martie! [/url] [url="http://bazar.desprecopii.com/index.asp"]Bazar general - fiecare implicare conteaza![/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=155759"]Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da,Selene,si-a taiat-o!!!Ma intreb cat va trece pana ce tupeul o va aduce iar in calea mea si ma va opri/suna sa ma intrebe de Andrei si sa doreasca sa-l mai ia! Am un gust asa amar si stii de ce ?Pentru ca il vazusem pe Andrei fericit ca merge acolo,ca totusi ei il vor,ca nu s-au mutat in alta tara,cum ii spusesm eu cand nu inceta sa ma intrebe unde sunt astia,de ce nu-l mai vor.Am crezut de cuviinta sa-l protejez spunadu-i ca au plecat undeva.Ce era sa-i zic?N-am vrut sa-i vorbesc de rau,am vrut sa las lucrurile sa decurga in voai lor,micutul meu sa isi dea singur seama fara sa-i zic eu vorbe dureroase despre ei...asta daca mai era cazul. Offf,sper sa fie odata bine si sa am liniste,atata imi doresc!!! Va multumesc tuturor care ma cititi si ma intelegeti/sfatuiti. [pup][flo] Andreea,mami de Andrei iubit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...