Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Isi vor nepotul????????


Recommended Posts

[flo]Andacos,ma bucur pentru voi,pentru ca ai linistea necesara sa poti trai in pace,stiind ca familia lui este buna si binevoitoare.Sper sa nu cunoasca nimeni vreodata teama de a-i fi "luat"copilul,chiar si asa prin tertipuri din astea ieftine,daca asa o fi intentia lor.Eu am in continuare incredere in copilul meu si in relatia noastra puternica,eu il cresc bine,ii imprim o conduita sanatoasa,el va stii sa aleaga cu mintea si sufletul ce e mai bine pentru el.Oricum nu pot schimba foarte mult cursul lucrurilor.Eu doar pot sa fiu langa el cu toata dragostea mea de mama si asta nu se va schimba niciodata. Andreea,mami de Andrei iubit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui dana vio [Te amagesti si cand spui ca doar bunica il vrea pe nepot, nu-i asa toti il vor , este in primul rand baiat, daca era fetita era altfel. Alexandra Maria 14.12.2007
Poti sa explici acest citat? Ce-ai vrut sa spui cu sublinierea ca "in primul rand e baiat" si in ce fel ar fi stat lucrurile daca era fetita?...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca a vrut sa spuna ca din considerentul ca e baiat,il vor mai mult pentru ca ii va purta numele lui si ca stii tu...chestii din popor...ca baietii sunt mai doriti de tati decat fetele,(desi eu nu sunt de acord cu asta,vad zilnic viitori tatici innebuniti dupa fetitele lor nenascute...aici este vorba de altceva,este vorba de lipsa de interes si de dragoste...orice ar fi fost cred ca era acelasi lucru) Din pacate,faptul ca are un copil nu l-a umanizat,din contra,dupa nasterea lui Andrei au inceput problemele noastre:gelozia pe copil,de ce petrec asa mult timp cu cel mic in detrimentul lui,de ce ma plimb atatea ore cu Andrei pe afara,cand avea vreo 3-4 luni dormea vara si catre 4,5 ore afara,de aceea ne plimbam foarte mult...si altele de felul asta.Problema a devenit spinoasa si gaunoasa de atunci,dar am crezut ca poate este criza proaspatului tatic daca eu n-am facut depresia materna si am asteptat sa-i treaca.[bang] Andreea,mami de Andrei iubit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din experienta mea (cazurile pe care le cunosc), tatii au o relatie mult mai buna cu fetele decat cu baietii. Pai fii-mea cand ii spune "tati" el se inmoaie tot si-i face orice placere, si el nu e o exceptie...la baieti lucurile stau oarecum altfel, tatii "isi permit" sa-i refuze cand cer ceva etc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Buna...in primul rand ma bucur ca ai reusit sa scapi de un om care te facea nefericita.Bafta si sanatate,tie si copilului.Parerea mea sa nu lasi copilul singur cu aceasta femeie,chiar daca e bunica lui si poate are intentii bune,avand aceste schimbari de comportament,nu se stie cum va reactiona cu copilul cand se va vedea singura.....nu ma refer ca poate e dezaxata ,dar sa nu il influenteze in relatia lui cu tine,spunand-ui lucruri urate si neadevarate din dorinta de al atrage mai mult spre ei si spre tatal lor.Parerea mea ca undeva in sufletul ei e imposibil sa nu simta o urma de gelozie ca copiii au ramas cu tine si nu cu tatal lor,bafta multa si sa fiti sanatosi ser sa iei in calcul si posibilitatea asta[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clarmai si Lisssa_ana,multumesc[flo] Buna seara,dragele mele(si dragii mei)!Nu am noutati,nu m-au mai sunat ,nici nu m-am intalnit cu ei fata in fata pe strada sa aiba ocazia sa ma mai operasca cu vreo doleanta.Oricum,nu ma voi mai apleca vreodata spre ei,nu ma mai intereseaza care cat sufera,cat e ea de bolnava,sau altele de genul acesta.Le-am dat o sansa uriasa de a relua relatia in termeni cat se poate de cordiali,de-a vedea copilul si de-a petrece timp cu el.Si-au batut joc efectiv de sansa asta.Eu una sunt ingaduitoare pana dincolo de limite,de muuulte ori,dar de data asta a fost prea mult.Oricum mama i-a vazut pe strada si zice ca mereu o bombane in urma cei doi "bunici"si "dragutul" tatic al copilului meu.Cred ca imi poarta o ura viscerala(asta a fost expresia polistului care mi-a preluat dosarul de agresiune in momentul in care s-a intamplat incidentul cu bunicul bataus,si care dupa ce i-a chemat la sectie si le-a luat declaratia a tras concluzia ca acesti oameni ma urasc efectiv pana in strafundurile lor).Mi-a zis omul atunci sa ma feresc de ei toata viata mea,ca sunt periculosi si nu-s in toate mintile.S-a intalnit ea,bunica,intr-o zi cu o cunostinta comuna noua si s-a plans ca n-are noroc saraca,ca nu poate sa si creasca nepotul ca alte bunici!!!Nerusinare curata,dupa cum s-a comportat.Ma mir cum de-i rabda pamantul pe unii,sunt revoltata ca mai are tupeul sa se dea victima.Bleahhhh,mi-e sila! Cam asta e situatia.Liniste totala din partea lor.Sa dea D-zeu sa ramana mereu asa...tacuti pe veci!!! Noapte buna si multumesc ca sunteti langa mine[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
andreea, era sa iti raspund cand tocmai am citit in ultima ta postare ceea ce voiam sa-ti scriu eu![flo] asa e, le-ai dat o sansa uriasa, daca voiau cu-adevarat o relatie buna cu nepotul, trebuia sa fie de la sine inteles ca asta nu e posibil in absenta unei relatii de bun simt cu tine. In plus, eu zic ca nu e de neglijat nici faptul ca ai fost agresata fizic si verbal de acesti oameni, in fata copilului candva... e perfect justificat sa fii extrem de prudenta in a lasa copilul cu ei (la ei!). Si-apoi - daca tatal nu isi mentine relatia cu fiul, daca socrii nu sunt unii din aceia care sa te sustina, intelegand mitocaniile pe care le-ai suportat din partea fiului lor ... atunci care e totusi ideea? La fel ca si tine, cred ca baiatul tau are mai multa nevoie de liniste decat de o relatie (ne)buna cu niste bunici trascaniti si un tata indiferent. "Oamenii mari nu pricep niciodata singuri nimic. Si e obositor pentru copii sa le dea mereu lamuriri si explicatii" (A. Saint-Exupery, "Micul print")
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
[flo][pup]Dragii/dragele mele...n-am mai scris de multisor.Nu s-a mai intamlat nimic nou,de asta n-am scris.Adica situatia a ramas in aer...ei n-au mai sunat,n-au mai revendicat dreptul la nepot...era de asteptat ca s-au dezumflat dupa cele 2 vizite ale micutului la ei...plus nebunia bunicii,sa nu mai dea vreun semn.I-am vazut in formula intreaga la o inmormantare,a matusii fostului sot,sora fostei soacre,pe care efectiv am iubit-o.A fost o femeie extraordinara,am cunoscut-o bine,fiind mama nasei mele de cununie si a lui Andreide botez.S-au uitat la mine ca la extraterestrii cand am aparut la inmormantare,am venit in mod discret fara sa deranjez pe nimeni,doar am dus o coroana si am plans-o pe matusa,cum ii ziceam si eu.Un mment am crezut ca fosta soacra va comenta ceva,sau va face veun gest catre mine,dar n-a facut.Domnul fost sot se uita chioras la mine...in fine...asta a fost singurul moment cand i-am mai vazut de atunci.Sa dea D-zeu sa nu ii vad prea curand sau chiar deloc.... In rest viata merge inainte,cu bune si rele,dar cu mult mai multe bun decat atunci cand eram prizoniera sufletului meu.Acum am liniste...cat e de pretioasa ,Doamne! Andreea,mami de Andrei nazdravan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...