Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Discutam despre: "Dieta RINA" (15)


Recommended Posts

Buna seara fetelor :) Eu sunt pe aici, mai arunc cate un ochi periodic sa vad noutati, vesti :) Eu cred ca aceasta dieta este una dintre dietele echilibrate, poate contribui la reinvatarea unui mod de viata sanatos din perspectiva alimentatiei. Se si specifica in cartile cu detalii ca se recomanda sportul iar retetele date ca si exemplu pentru fiecare zi sunt un exemplu de gatit sanatos. Ideea de "dieta", modul in care termenul e perceput intrapsihic de fiecare dintre noi variaza bineinteles, poate fi limitativ, motivant, poate oferi structura in ceea ce alegi sa mananci in fiecare zi (ceea ce mi-a placut mie a fost ca Rina ofera o varietate mare in ceea ce poti manca). ------------------------ Flory, mami de [bonjovi] Joshua Raphael (14.11.2007) God brought you in our life
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 171
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata fetelor :) Raportul de dimineata zice 61 kg, la fel ca lunea trecuta, dar e ok avand in vedere ca am avut abateri semnificative..... Azi am zi de fructe, care in ultima saptamana a fost o placere avand cirese si capsuni :) Mananc cate 1 kg din fiecare si nu mai am nici o treaba toata ziua :) ------------------------ Flory, mami de [bonjovi] Joshua Raphael (14.11.2007) God brought you in our life
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor.Vroiam sa va rog sa ma taiati de pe listuta pentru ca nu reusesc sa ma tin deloc de rina din cauza serviciului.Am un program mult prea urat, am si ture de 24 de ore,mai lucrez si 12 cu 12 deci va puteti da seama ca nu mai pot respecta orele de masa si din cauza ca sunt mereu pe fuga mananc ce apuc.Am incercat si incerc in continuare sa respect unele principii ale dietei, nu reusesc sa tin zilele in ordine dar daca incep cu legume termin cu legume pana la sfarsitul zilei, mananc fructe la prima masa ...si cam asta este.De slabit am reusit sa mai slabesc deci ma declar multumita chiar daca nu am reusit sa tin dieta ccum ar trebui s o tin.Azi m-am cantarit si am 56 de kg.Targetul meu era de 55 de kg care sunt sigura ca va fi dat jos pana la nunta , in 20 august.Va urez succes in continuare, din punctul meu de vedere e cea mai ok dieta , cea mai echilibrata, daca as avea acelasi program la servici in fiecare zi sigur as reusi sa o tin..dar asta este treaba.Oricum aceasta dieta a fost un lucru bun in viata mea....am invatat cum sa mananc sanatos, cum sa combin alimentele..si drept dovada inca mai slabesc.Va pup pe toate si va tin pumnii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu, unde sunteti toate? cand deja imi faceam mari mari mustrari de constiinta ca n-am mai scris ca n-aveam cu ce ma lauda, n-am prea mai tinut dieta, vad ca e ceva pauza la noi, sper eu ca doar de scris nu si de dieta. Eu zilele trecute aveam 78,8 kg, e binisor la cum am mancat in ultima perioada, adica daca in martie cand am intrat in clubul vostru, aveam 85, acum am cu cateva mai putin. Peste cateva zile ma apuc iar de Rina, astept rezultatele analizelor sa vad care-s problemele cu ficatul-am facut eco si mi-a spus steatoza hepatica gr 2, adica ficat gras, acum am facut analize de sange si urina si sa vedem ce am de facut mai departe. [flo][flo] Berti (august 2010) si Teo (aprilie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele! Sa stiti ca stau cam prost cu dieta.Am facut o pauza ,adica am tot avut niste evenimente;nunti,botezuri ,plus ca au mai fost si sarbatori:inaltarea si mosii de vara cand am facut si eu dulciuri si din care nu m-am abtinut sa gust, caci eu de fel sunt o pofticioasa ,insa am pastrat de la dieta micul dejun ,care ma ajuta foarte mult sa combat constipatia. Acum au trecut toate astea si mi-am pus la punct o dieta propie si chiar vreau sa ma tin de ea.Asa ca ar fi corect sa ma stergeti de pe lista. De slabit continui sa slabesc,dar cu noua dieta ritmul este mai rapid,am mai tinut-o de fiecare data dupa ce am intarcat copii si aveam vreo 13 kg in plus pe atunci,pe care le-am dat jos in maxim trei luni. Vreau sa revin la Rina pentru mentinere, dupa ce imi ating targetul,la mine Rina a functionat foarte greu. Va urez multa bafta! Vio mamica, de Ana(13.12.2003) si Dragos(22.12.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Va rog mult de tot, poate cineva sa-mi trimita si mie cele doua carti despre Dieta Rina prin email? despina55414@yahoo.com Multumesc mult de tot! Sunt la 70 kg si vreau sa ajung la 55-60 kg. In sfarsit, simt ca am putina vointa sa slabesc, ceea ce e mare lucru, ca pana acum nu aveam deloc! ;)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...