Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Papagali de talie mare


Recommended Posts

Am achizitionat de curand un Marele Alexandru, l-am botezat "Jack".Doresc mai multe informatii despre cresterea lor ,comportamentul lor,hrana . Jack are 2 luni si 3 saptamani si este luat de la crescator.Momentan are 1 saptamana in viata noastra si vrem sa stim cam ce atitudine sa avem cu el,spun asta pentru ca e ca raia [:D]...vom incerca sa-l tinem cat mai liber in casa si nu vrem sa facem greseli in a-l dresa...momentan ii acceptam toate mofturile,ne sta in cap ,roade tot prin casa ,se suie in farfuriile noastre sa-i dam sa manance...daca-l inlaturam se supara si da cu ciocul mai tare,nu vreau sa raneasca cumva copii . E foarte bland ,ne lasa sa-l mangaiem pe cioc,ii place muzica si trage niste cantari(mai mult croncaneli) de te da afara din casa [:D] Abia astept sa scoata primul cuvant [pk] ... am inteles ca abia dupa 6 luni va incerca sa vorbeasca,iar intre 1an si 3ani i se va accentua gulerul de la gat. Astept posesorii de Ara,Jako,Marele Alexandru sau Micul Alexandru ,Cacadu sa ne impartaseasca din viata puiului lor [flo] O sa revin cu poze si filmari [pk] ****************************** "Cel ce lupta cu monstri ar trebui sa aiba grija sa nu devina unul"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Sa inteleg ca n-are nimeni pasaroi la cap ca mine [:D] Ptiu,mi-e ca-l fac p'asta mic prea alintat si n-o sa ma mai inteleg cu el ,deja a inceput sa dea cu ciocu' daca-l supar [:D] Cum sa-l fac sa nu mai roada prin casa ?de facutul nevoilor la un loc special nu se pune problema [:-)))] ****************************** "Cel ce lupta cu monstri ar trebui sa aiba grija sa nu devina unul"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...