Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

North America: Moarte Kilogramelor (2)


Recommended Posts

deci: inainte de gym am halit una banana sa nu cad jos pe acolo din motiv de hipoglicemie. Fost la gym (nu ma mai zapaciti la cap, ca nu mai am trainer. Nici dragut nici nedragut..... as vrea eu trainer, da' n-am castigat la loto ... yet). La gym: 25 minute de fat burning bicycle. Asta inseamna in cele 30 min (cu tot cu cool down) amd ars 150 calorii si biciclait 11 km. Si am avut o mare problema sa mentin heart rate peste 100 bpm. na... pe mine curgeau apele, abia suflam si pulsul era 89-92?!?!? M-am intors de la gym si am mancat: 100 gr (cred) de muschiulet de porc copt cu legume (un fel de ghiveci) si una cana maaaare de ceai verde. Acu' tocma am terminat iaurtul (fat free, 1/2 cup) cu berries. Deci, dupa standardele WW stau bine pana la ora asta. Mai vedem ce fac cand voi ajunge acasa. Mama mandra de Dan Andrei (24/03/1996) si Thomas Adrian (18/01/2004) http://community.webshots.com/user/lidia67
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

MMai intai BRAVO...un mare bravo tuturor celor ce au pierdut kg! Super sentimentul, nu-i asa! La mai multe pierute! Eu nu pot sa ma laud daca am pierdut sau nu...continui cu alergatul, 50'un jour sur deux si cu mancatul...sa zicem relativ bine, ca mai dau si cu bata in balta grav cand ma enervez. Mananc pe fon nervos, fara sa-mi dau seama ce bag in gura! Cu ochiul liber observ o ameliorare a structurii...Muschiuleti mai saltareti...burtica parca s-a mai subtiat...ma simt bine in ritmul acesta. Sper sa tina! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

yup, Ramona, pulsul e totuna cu heart rate (Heart rate is the number of heartbeats per unit of time, typically expressed as beats per minute (BPM)). Ei, m-am enervat ca eu trebuia sa mentin heart rate-ul/pulsul la 120 si nu-mi iesea! sa cad de pe bitziclu sau sa o decolez si nu-mi iesea la socoteala 120..... am mai maincat un mar intre timp. Si cred ca renunt la iaurtul cu fructe, ca m-am balonat ca un tzifoi. Mama mandra de Dan Andrei (24/03/1996) si Thomas Adrian (18/01/2004) http://community.webshots.com/user/lidia67
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru, nu am gasit Dancing pounds off![q] Erau altele, dar nu si asta si eu vreau dans. Fetele din Montreal, daca il gasiti pe la vreun Winners, sa-mi spuneti si mie, va rog.[pup]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wow, super doamnelor, felicitari maxime pentru kilisoarele pierdute![pk] de cand am inceput si eu sa ma cantaresc, o fac seara, de ce oare? ca uit pana dimineata. asa ca aseara dupa workout imi arata cu 3lbs in plus. paranormal sau normal? intr-o singura zi poa sa fie fluctuatii dintr-astea? sau apa bauta in timp ce? am incercat sa urmez sfaturile de-aici sa nu beau apa, dar ma lesina setea... caro, mai bine iaurt simplu si fructe separate, decat de-ala cumparat de-a gata cu fructe, ca are mai mult zahar si mai multe calorii. nelia, n-am incercat Dancing pounds off, dar daca nu il gasesti, incearca un set cu dansuri pentru slabit, se numeste Core Rhythms - Dance exercise program, as seen on TV. :-) pe langa ca am invatat si eu salsa, etc, e antrenant, ti-l recomand cu caldura. eniuei, mai recomand ceva super super super usor, dar super super super eficient pentru doamnele care se tem de workout: - Lotte Berks' Method - pentru cele care nu-si doresc muschi de culturist, ci mai lean asa. este low impact, deci daca aveti ca mine membre dezmembrate sau dureri articulare si de oase, este excelent. amesteca yoga cu pilates. - 5 day fit Yoga - are seturi pentru dimineata, la pranz si seara, plus pentru eliminarea stresului. este yoga pentru slabit, elongheaza muschii, este pentru orice categorie, incepatori sau avansati, nu conteaza. eu iubesc dvd-ul asta de-a dreptul. - The Firm, Ultimate Fat-Burning Collections, asta e nitel mai spre cardio, dar e circuit training si are 4 seturi de workouts cu variante scurte sau pentru incepatori. garantat sa ridice heart rate unde ar trebui sa fie pentru fat burn - 3-2-1 workout, scos de Prevention fitness, unul din marile mele favorite. sunt impartite pe grupe de muschi, cate 6 minute fiecare, cu warm up la inceput, cardio, strenght si abs. am incercat mai multe, daca vreti va pot spune din experienta care cum. [url="http://madeinromanika.wordpress.com/"]made in romanika[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...