Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

North America: Moarte Kilogramelor (2)


Recommended Posts

Hop si eu la capitol nou. Ca tot sunt buna la teorie [bang], vin cu o sugestie: incercati sa nu va mai cantariti in fiecare zi, ca se duce naibii tot entuziasmul... Cantarul poate arata mai mult daca ati baut mai multe lichide si organismul le-a retinut de la o zi la alta; si nu stiu cum sunteti voi, dar eu in perioada aia a lunii ma umflu vizibil (de exemplu verigheta nu o mai pot scoate de pe deget doua zile) si am pana la 3 kg mai mult decat "normal". La realizarile mele pot sa adaug ca ieri, cand am fost la film (am reusit sa vad Avatar si mi-a placut muuult), am reusit sa nu iau nici floricele, nici cola?!! [:D] Va dati seama cat puteam sa pun pe mine si nu am facut-o? Pentru azi am in plan: -dimineata salata cu rosii, ardei gras, masline, brinza si ou fiert tare -[:I] mai am de calculat caloriile - la pranz peste la cuptor cu vegetale langa - seara ?? inca nu stiu Laura "At first, dreams seem impossible, then improbable, and eventually inevitable. " Christopher Reeve
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salut fete frumoase! Daiopri clar cred ca-ti faci pacate. [bang][bang][bang] Aseara barbatu-meu ma imbratiseaza si-mi spune; "auzi Olga dar ramai asa? Zic: cum asa? Asa cu ceva carne pe tine ca m-am saturat sa ma lovesc in oase. Mno bine ca eu ma chinui sa dau jos![:-@]Deci la barbati clar le place sa fim suple dar sa ne mentinem curves-urile. Asta e o alta problema a slabitului. Daca incepi si ai succes trebuie sa stii si cand sa te opresti. Ca slabim, vrem mai mult, mai mult pana cand discutam de cu totul alte chestii (anorexie, bulimie, etc) Daca slabim trebuie sa o facem pt sanatate. Sa fim sanatoase, sa ne vedem copiii mari, sa nu facem un diabet. Si apoi nici una nu suntem manechine profesioniste, nu? Dansatoare exotice? Nu vad nici o mana ridicata. Olga Fericirea nu este nimic decat sanatate buna si o memorie proasta. Albert Schweitzer
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai eu nu am unde sa fac miscare, pana n-oi incepe Zumba saptamana viitoare. Serviciul mi-i static, rar cand am de umblat, si sincer nu-mi arde de umblat prin spital ca ma depresez instant. Pana la servici si inapoi in autocar, acasa copkilu e mare, ce fac ceva de mancare, un pic de teme si guess what, sunt in pat la televizor. Visez la un treadmill, da inca nu e in carti. Ideea e ca nu mi-i foame, zau...ca mie cand mi-i foame, mi-i foame! Fac food binge pe fond nervos. Dar acum am cam 2-3 saptamani cand nu mi-i foame decat rar, si atunci incerc cat de cat sanatos. Inainte nu rezistam sa trec pe langa nenea cu crenvusti, ca eram pe el, cu varza murata multa, acum nu-mi face nici macar pofta. Si nu, nu sunt insarcinata, asta e sigur!
Citat:
citat din mesajul lui alintaroma
Maru nu te astepta la scaderi spectaculoase in greutate din prima saptamina. In plus nu faci deloc bine sa stai sub numarul de calorii necesare organismului intr-o zi, pentru ca organismul interpreteaza gresit semnalul si face depozite in loc sa piarda. Daca ti-ai calculat pe spark numarul de calorii/zi apoi sa incerci sa stai in limita respectiva. Nu e bine nici sa mergi peste dar nici sa stai sub limita. Cel mai bine e sa iti imparti asa de bine mesele si snackurile de peste zi incit seara cind tragi linie sa fii acolo unde trebuie. De exemplu limita mea zilnica e intre 1330-1660 asa ca incerc ca macar la 1200-1300 sa ajung. Nu zic ca nu sunt zile in care am fost way sub dar nu sunt mindra de ele [nebu] Si normal ca ccc conteaza si din ce facem nr ala de calorii - adica din chestii sanatoase sau fast food/dulciuri. Iar pentru cine face workout zilnic si arde 300-400-500 de calorii pe zi clar nu rezista doar cu 1000 de calorii papate. Va zic din proprie experienta [8D] There's no elevator to success ... you have to take the stairs!!!
Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, Subscriu la faza cu cantaritul, cam amx de 2 ori pe saptamina si cantarul seara arata mereu mai mutl ca dimienata- pe verificate,marule lasa ca explic eu odat aalgortimul cand am mai mult timp-dar o vreau ep RUXIIII-ma auzi[:D][flo]sa imi calzuleze si mei asa de curiozitate caloriile ca sa vad cat de rau stau in lupta mea cu cele 3-4 lbs..si nu mai radeti,da[:D] Pina acum la 1.30pm-1 oatmeal de blueberries(scrie pe hartie ca are 130kal, ca il fac cu apa nu cu lapte); 2 cafele-nu zahar, nu lapte; 1 cana ceai simplu, 1 para cam maricica, 2 bucatele placinte cu brinza(filo, nu cu aluat facut in casa) si 2 bucatele de placinta cu carne(beef) si legume- si mai planuiesc 1 mar si o mini-salata cu rosii si ceva feta. Deci bag 1300kal sau mai mult???? Olga-suna-ma please!!![pup] Multumesc[pup] Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxi-mersi- placintele sunt in casa, sunt juma de palma, brinza dulce cu 1 ou in ea si cele cu carne au -beef, ardei,leaks,ceapa si putin brinza...oricum nu cred toate sa aiba mai mult de 4-5o0Kal,mai rame si de o salata:)) Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am vrut sa va intreb daca voi mancati omleta de egg whites? ar fi f bine ca nu ingrasa si are proteina, eu in sarcina asta mancam la greu la micul dejun (am avut diabet gestational). anyway, fusei la sala, mancat ciorba de vita si-am mai bagat niste broccoli cu mozzarela topita pe el, bun. si-am pus la cuptor niste brownies Monti cu faina de soia. sa vedem... Moarte kilogramelor![pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hihihi, asa m-am trezit eu azi dimineata, sa-i scriu lui Maru sa schimbe titlul subiectului in ceva de genul North America slabeste! No, deasta am venit, sa va spun ca-mi place titlul, citesc, ma inspir, da' imi vad de inghetata mea de seara de seara, deocamdata. Bon, acum motivul pentru care nu omor kilograme, deocamdata, s-a trezit si nu-i bine dispusa... :) Pupici, Simonna http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simonna, gand la gand cu bucurie. Imi propusesem sa schimb la al doilea capitol, si apoi am vazut la una din fete in final de mesaj si Moarte kilogramelor. Mi s-a parut genial. Deci cine ma calculeaza si pe mine: ceai vrede, 2 cani, cu un strop de miere salata de salmon, jumate de consveva cu o tortillia mica, si salata verde, plus ceapa aferenta un bol de ciorbitza de curcan, zic eu ca nu are grasime, ci doar legume la greu. Nu pusei cartofi, doar paste facute in casa, ca sa stimulez copkilu sa manance olecutza de tarta de fructe de padure: e subtire de un dest si mancai cam ca o palma! Na, ca nu e bine sa lucrezi de acasa! si e abia 5 (fara) Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...