Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

North America: Moarte Kilogramelor (2)


Recommended Posts

Olga, nu da mama[:D][pup]stii tu cum e fiecare cu pasarica lui, si eu in mai multe cazuri am stoluri nu asa[:-@] Acuma sincer vorbind, si eu ca tine, daca ma vei la fata imi plangi de mila (si la maini si coaste asa), dar funducu si picorusele, of, of. Visez si eu la un masaj anticelulitic sau impachetari cum citesc la fetele din ro[olala] Apoi in hainele care le am respir asa din 2 in 2. Si deabia am gasit si eu niste pantaloni sa imi vina ca omul, ca mereu sunt mai scurti cu juma de deget, si acum nu incap in ei. Asa ca trebuie:) fetele cu cantarul mai usor, ca doara nu vedeti rezultate imediat.[pup] Mai asteptam nitel asa si apoi ne cantarim[:D] Am avut o zi teribila in care toate au mers pe dos, si am ajuns franta si flamanda acasa, asa ca in timp ce citeam pe aici si mancam. Dupa ce am citit ce a zis Olga, m-am sacrificat cu o felie de tort (sa fac asa [:D]sau asa[bang]). Da cred ca il pun la cos, ca eu nu am mustrari de constiinta cand arunc mancare[bang]si in plus nu prea mi-a iesit. Maru cum ai facut salata de somon? Ca mai am si eu ceva gatit si nu stiu cu ce sa il combin.[pup] Bine ca am terminat salata boeuf[:D]Acum pot sa fac salate sanatoase asa. Spor la scazut tuturor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui maru
Simonna, gand la gand cu bucurie. Imi propusesem sa schimb la al doilea capitol, si apoi am vazut la una din fete in final de mesaj si Moarte kilogramelor. Mi s-a parut genial. Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Aia fusei eu [:I]! Hahaha, am mancat home made sloppy joes in foaie de salata (in loc de bulca de paine) si brownies alea. mie imi plac, sotul, care nu cracneste, a zis ca e trup, suflet si mai ales stomac alaturi de mine in dieta asta, a indraznit sa zica de ele ca-s un pic ciudate. hahaha.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salata mea: luat una bucata conserva. Desfacut, luat jumate, pus in castron. Taiat salata verde suvite, multa, multa, jumate de ceapa taiata fideluta, si pus piper si otet, amestecat. Copt una bucata mica de tortilla pe tigaie pana facut crisp, apoi rupta bucatele, pusa in salata, si infulecat cu pofta! Jur ca e f buna. Ce vreau sa incerc: una bucata conserva salmon, se da in mixer pana se face pasta, se adauga zeama de la o lamie si piper, ceapa tocata marunt si se intinde pasta pe tortillia. Se ruleaza si se infuleca cu cogalturi mari. Reteta e de la colega mea, care jura ca pasand pestele cu lamaie se face cremos si nu e nevoie de mayo. Deci nimeni nu a incercat sa ma numere la calorii? trebuie sa zic ca ideea de a manca putin si des nu merge la mine. Am incercat-o azi. Ideea e ca nu ma mai opresc mancad, dupa principiul pofta vine mancand. Asa ca raman la ciugulit grefe si portocale toata dimineata, pranz, banana de la 4 si apa de seara. Cat despre pranz, incerc healthy, dar si controlul portiilor conteaza, zic eu! aaaa, si un sfat f bun: nu urmariti emisiuni culinare. Eu sunt addicted, dar asa imi creez apetit. Asa ca astia au pierdut un client in mine. Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toate fetele!!! pot si eu [:I]?! Chiar azi mi am cumparat o coarda, o s o sar pana mi ies ochii din cap ca bicicleta de camera e pe post de mobila. Imi intra saua in fund de mi amorteste pasa... Cu mancarea nu ma bag ca eu nu pot cu regimuri alea alea doar ma abtin, uneori. A! si de maine cica beau un pahar de apa calda cu lamaie, uf ce aiurea o fi! Don't throw with stones if you live in a glass house. corina mama Ralucai http://community.webshots.com/user/corinaraluca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai dau si eu pe la voi...Stau bine cu moralul si atat...continui cu cele 45' de jogging, care sper eu sa se faca 50 mai des(ultima data mi-a reusit, sa vedem asta seara daca tin) Cica incerc sa fac atentie la mancare, nu-mi iese mereu caci uneori am si obligatii mondene mancacioase(ieri au fost "les rois", adica se mananca o galetta umpluta cu pudra de amanda si altele,o bomba calorica zic eu, am fost invitati, a trebuit sa mananc). Dimineata si seara incerc sa mananc cereale complete, ce reusesc sa gasesc pe aici, nu ceea ce mi-as dori...dar asta e alta mancare de peste... Cert e ca mi-e bine cu voi..face bine la moral grupul de sustinere! Bafta multa la duelul cu kg! [pup] Editez ca sa va spun ca eu , in loc de Zyzy water al concitei, beau apa cu suc de lamaie..in permanenta...Face bine zic eu, daca nu slabeste, fortifica organismul. Tine bolile departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata azi nu ma'c la sala ca vine soacra si sunt cam fiarta. azi-noapte boierasul meu n-a prea vrut somnic, dar nu-i nimic, macar sa nu bag in mine mai mult decat trebuie. sau poate ies la alergat dupa-amiaza, mai vedem. dimineata asta am facut loc pt fructe, am papat niste struguri u vreo 20 de minute inainte de brownies :) ca asta fu micul meu dejun, impreuna cu o halba (zau) de cafea cu lapte. pup si...you know Moarte kg![pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri cred ca am facut-o lata ...dupa breakfastul ala de mi-a dat RuxiJ cu caloriile in cap, la pranz am mancat o lingura de piure cu 1 friptura la tava cat palma si seara 1 felie de paine cu sunca, branza si ceapa ... Ruxij, tu imi spui caloriile si eu imi tai 2 venele. Buuun, azi de dimineata am luat-o iar voiniceste cu ambitia sus - am mancat de dimineata pui la gratar (cat palma) cu fasole verde si 1/2 avocado ...Ruxij sunt cu alte 2 vene pe masa, mi le tai sau nu ? [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buflea, lasa venele mama acolo, ca ai nevoie de ele! Uite ce zic eu: daca ai mancat mai putin decat mananci de obicei, esti pe drumul cel bun! Asta e primul pas, sa micsorezi portiile. Eu sunt pentru mancatul sanatos, dar nu frunza de salata si cafea, ci pentru micsoratul portiilor. Another day in paradise! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, nu o sa ai nici forta sa iti tai venele de mergi asa[:D][pup] Eu zic sa mergi mai incetisor asa, ca o sa te ia cu lesin. Ana tu cum stai? Olga, unde esti? Am uitat sa zic ca daca tie iti zice sotul asa ai noroc[:D]Mie baiatul al mare imi zice daca mai am un bb acolo[bang]Si zau ca nu e asa mare burta[q] Tre sa fug[bang] Cat e normal sa dureze o raceala cand ai 2 pitici?[q]Ca nu se mai termina. Tot am inpresia ca o invartim de la unul la altul[q] Raporteaza cineva pound pierdut? Eu inca nu[q] Maru, e nasol cu constipatia, si mai ales ca nu poti bea apa.Ca am inteles ca asa se rezolva cat de cat. Spor la pierderi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...