Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

North America: Moarte Kilogramelor (2)


Recommended Posts

Ma primiti si pe mine in clubul vostru? Daca da,nu ma intrebati cate kilograme am,ca nu stiu,mi-e frica sa ma cantaresc[alcool],dupa parerea sotului ar trebui sa mai pun cateva [:D],dar nu va luati dupa el. Deci,am inceput o asa-zisa dieta la inceputul lui decembrie: NU dulciuri(ca astea sunt "problema" mea nr.1) NU paine(mai mancam cate o felie,dimineata) NU unt si alte grasimi NU mancat dupa ora 19(asta a fost cam greu [bang]) DA exercitii(cam 15 min pe zi[:I]) DA apa plata cu lamaie,cam 2 litri Da crom ( ca cica stimuleaza metabolismul) Rezultate foarte bune,am incaput in fusta cu 2 numere mai mica,cumparata ca 'element' de stimulare. DAR,au urmat sarbatorile si...cred ca am pus la loc [bang]. Inca n-am probat fusta-etalon,dar nici nu indraznesc,pur si simplu simt ca am ceva "in plus". Asa ca,alaturi de voi,sper sa-mi iau inima in dinti si sa redevin...sirena [:D]. Daca voi reusi,voi vedea. Mai intai trebuie sa-mi stabilesc ziua de...start.Poate va fi maine,sa vad dimineata daca pot [alcool]. Bafta tuturor,astept sa slabesc alaturi de voi [flo]. O seara buna,nu uitati sa ...nu mancati( ca e tarziu[:D])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Vreau sa va intreb daca folositi (cu efect) ceva creme anticelulitice sau centuri de slabire (nu de castitate :((. asa, Marule, rizi de zgomotele din burta mea [:D] dar sa nu fi fost in locul meu azi, nici nu-mi puteam urmari hirtoagele tot cu gindul ca acusi iar se aude bilbidicul din stomac, miine schimb regimul cu lactate+orez+fructe, cu salatele fara fripturele si cartofiori à coté vad ca nu ma impac. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, eu nu am de spus nimic, ca doar incerc, cu greu, sa nu mai maninc seara... deocamdata, dar am vrut sa va spun ca sinteti bestiale! Am ris cu lacrimi... mai ales de Buflea si venele ei si a lui Ruxij! Risul cite calorii are!?![:D]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu raportez azi o saptamana fara dulciuri si fara mancat dupa ora 19. Din pacate nu pot raporta si ceva pierdut (poate doar rabdarea cateodata [:D]). In primele zile ma cantaream pe furis, doar, doar vad ca am scazut si ma impulsionez, dar eu tot cresc ! Laura_B, si eu retin apa multa, dimineata ma trezesc cu mainile si picioarele umflate si amortite, eu tot am dat-o pe seama alaptarii, acum nu stiu ce sa ma zic, ca a trecut ceva timp. [red]Mimitete, cge, nu stiu unde se gasesc aici pantalonii cu pricina, am vazut ceva asemanator pe amazon, dar daca ajungeti la Paris inaintea mea va spun exact magazinul de une mi-am luat, de doua ori la interval de 1 an, deci ar trebui sa mai aiba. Daca gasesc si pe aici pe undeva, ca sigur sunt dar nu i-am descoperit inca, va anunt ! Ana Stroe[/red], eu folosesc pantalonii astia de care am scris, sunt cu o talie pana sub tzatze, deci functioneaza si ca centura pentru burta. Am folosit inainte de ei si centura din aia cu arici care vine parte peste parte, nu stiu ce efect a avut ca atunci eram oricum slaba. Nu va mai scriu ce am mancat ca o sa ziceti ca asa nu o slabesc in veci, eu tot mai sper [:D] Mie imi e foame, mi se pare ca mananc mai mult decat atunci cand balotam dulciuri, dar nu pot sa rabd, o fi si pe fond psihic, dar nu vreau sa afectez in nici un fel productia de lapte. Maine incep cursurile si de luni si gym-ul. Moarte kilogramelor [pk]Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009 "Life's a journey, not a destination"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, poate nu bei destula apa?! Welcome Lilanda! Mimitete, ce am mai ris![:D] De Buflea si Ruxij nu mai zic, cu umorul lor sint obisnuita. Proba de cintar o am lunea dimineata, ca altfel fac obsesie din treaba asta. Mie mi se pare ca maninc mult, Spark zice ca-s OK. Vedem noi luni! Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bon...sa zicem ca sunt multumita..am reusit sa tin cele 5à min. propuse la jogging. Cineva spunea ceva de vreme...25-27°C si cu briza marii. As zice ca e ok acum, sa vedem ce fac mai tarziu cand vin caldurile alea mari si sunt 34 si seara . Dar nu pot sa nu beau apa dupa..e greu...beau o sticluta de 330ml, incerc sa nu o beau toata [:)] cu mancatul...am mancat salata de "beouf" fara cartofi si cu carne de pui, adica "macedoine de legumes" o cutie, ceva castraveti in otet si carne de pui, amestecate cu o lingurita de mustar si 3 linguri de mayoneza light[:D]. Ieri la pranz fu asta, dimi si seara cerale fara lapte, cereale complete. Azi dimi, aici e duminica, deci sotul a oferit micul dejun, nu puteam sa refuz un croisant si un pain aux raisin, plus o cfea cu lapte slab si fara zahar! Sper sa reusesc sa mananc mai putin azi, caci micul dejun a depasit 600 calorii si nu e zi de alergat[alcool] Curaj dragelor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

delphin? cum azi e duminica? eu stiu ca e vineri? cand trecu weekend? am adormit eu si nu situ cand trecu weekendu? si nici n-am mancat? Unde esti cantarule!!!!!
Citat:
citat din mesajul lui delphin
Bon...sa zicem ca sunt multumita..am reusit sa tin cele 5à min. propuse la jogging. Cineva spunea ceva de vreme...25-27°C si cu briza marii. As zice ca e ok acum, sa vedem ce fac mai tarziu cand vin caldurile alea mari si sunt 34 si seara . Dar nu pot sa nu beau apa dupa..e greu...beau o sticluta de 330ml, incerc sa nu o beau toata [:)] cu mancatul...am mancat salata de "beouf" fara cartofi si cu carne de pui, adica "macedoine de legumes" o cutie, ceva castraveti in otet si carne de pui, amestecate cu o lingurita de mustar si 3 linguri de mayoneza light[:D]. Ieri la pranz fu asta, dimi si seara cerale fara lapte, cereale complete. Azi dimi aici e uminica, deci sotul a oferit micul dejun, nu puteam sa refuz un croisant si un pain aux raisin, plus o cfea cu lapte slab si fara zahar! Sper sa reusesc sa mananc mai putin azi, caci micul dejun a depasit 600 calorii si nu e zi de alergat[alcool] Curaj dragelor!
Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru nu te necaji cu apa aia. Daca te poate ajuta doctoru' bine daca nu, asta e! Nu zic ca nu are un rol important dar daca nu poti nu dispera. Ca nici eu nu am reusit absolut niciodata sa beau cele 8 pahare zilnice [alcool] (poate citeva zile/an LOL) si tot am slabit. Poate am slabit mai incet decit celelalte fete, dar am slabit! Pe mine ce m-a ajutat si a facut diferenta intradevar a fost workoutul. De care am cam incercat sa ma tin cu dintii. Si cind am vazut ca nu am avut rezultate cu cele 90 de minute/saptamina recomandate de spark am crescut eu de la mine putere la 250 minute/saptamina si asa a functionat. Dar eu am un metabolism al naibii de lenes, s-ar parea. Poate tu esti mai norocoasa [pk] Si ca sa citez din clasici [:D] [philip] [pup] "Moarte kilogramelor"[pk] There's no elevator to success ... you have to take the stairs!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa dau raportul zilei de ieri si a diminetii de azi - aseara am mancat salata de vinete cu ceapa si rosii, fara paine ..si nu sunt eu de vina pentru asta ci barbatul ...ca el a cerut salata de vinete si eu ca o nevasta supusa m-am apucat sa o mixez ...pai mai fetelor, cum sa stau cu nasul in vinetele alea, cu foamea in gat si balele la gura si sa nu gust si eu ? ... jap, jap 2 vene [:)] Acum de dimineata am mancat 3 felii de sunca, 3 felii de branza Mozzarella si o lingura de salata de vinete ...astept caloriile [flo] Ah ! dar vroiam sa va spun ca totusi am slabit 1 kg - dar e posibil sa fi eliminat pipiul de noaptea care adunat asa poate avea 1l [:-@] ... ca vad ca va plangeti de apa, pai fetelor, eu beau cam 3l de apa pe zi si nimic. Si nu beau ca ma chinui, nu stiu, asa beau eu apa, mi-e sete ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
  • Adaugă...