Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

North America: Moarte Kilogramelor (2)


Recommended Posts

alintaroma, sarutmana de cuvintele de incurajare. eu nu am un metabolism lenes, eu sunt definitia lenei din dictionar, da? sa fim clari! Azi cantarul meu s-a indurat si a aratat sub 165, nu chiar 164, dar pe acolo! Acu zic si eu ca Buflea, o fi fost pipi de noapte!!! Mersi! vine we si ma gandesc cu groaza si durere! Cred ca am sa bag niste peste cu mujdei si mamaliga, da il fac pe gratar, ca sa nu fie prajit in calorii. am voie? ca ma lua o pofta de macrou nebuna ( si in ro visam salmon, acu visez macrou) Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata. Eu nu m-am cantarit ca tocmai mi-au venit rusii (destul de violent as spune, a doua oara dupa nasterea Sophiei)si nu e relevant. Stau pe acelasi program. Ce am observat eu- stagnez la cantar o saptamana doua si apoi "cad" dintr-o data 2-3 kg. Eu slabesc in salturi. [:D]Plus ca v-am zis faza cu muschii. Se poate sa nu se vada asa usor la cantar. Aveti ramdare si nu va asteptati sa slabiti de la primele zile ca nu se intampla. Nici nu va descurajati. Keep going! Produse anticelulitice- un mare kk in opinia mea. Am folosit creme, pantaloni, am mers la masaj in Ro de 2 ori pe saptamana si impachetari, etc. Nimic nu a functionat ca si mancatul de vegetale crude si sportul. Dupa ce l-am nascut pe Tony si am reinceput miscarea serios si nu am mai mancat prostii de fast food gen cartofi prajiti si alte gretosenii s-a vazut in 3-4 luni diferenta. Eram aproape fara celulita. Olga Fericirea nu este nimic decat sanatate buna si o memorie proasta. Albert Schweitzer
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot in salturi am slabit si eu. E drept ca dupa ce vedeam ca se duc cite 3 lbs. intr-o saptamina cred ca-mi faceam de cap. In privinta anticeluliticelor sint de acord cu Olga. In cel mai fericit caz iti aranjeaza aspectul pielii pentru vreo cinci minute.[:D] Eu am nevoie de minim 5C ca sa pot alerga, preferabil ar fi sa fie 10. Daca bate vintul tare (aici se intimpla) sau ploua - nu ies. In schimb rezist peste 30C, dar sa nu fie umezeala. La 35C trag linia. Edit sa adaug ca nu am probleme nici cu bautul apei, de cele mai multe ori reusesc sa beau opt pahare, alteori chiar depasesc. Asta doar de cind cu Spark, daca nu ma gindesc voit la asta sigur beau mai putin, poate chiar jumate. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu ma laud [:D], nu m-am cintarit dar am imbracat un pantalon care iarna asta n-a mai intrat pe mine inainte; in schimb e ceva cu stomacul/colonul meu pentru ca nu suporta legumele crude prea multe, nici grains, dupa doua zile de genul am zacut ieri; am trecut pe lapte si orez. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

raportez, m-a scos Jacqueline la chinez, si am mancat un sfert de portie de pui cu sos de black beans pe orez. Mai am pentru o saptamana, mama ce portii au astia, si ce mici si slabi sunt! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ana Stroe
in schimb e ceva cu stomacul/colonul meu pentru ca nu suporta legumele crude prea multe, nici grains, dupa doua zile de genul am zacut ieri; am trecut pe lapte si orez.
stai linistita ca e normal. reactioneaza bietul stomac/colon la schimbare. eu am facut un detox in toamna, foarte permisibil dar in primele zile a fost nasol rau. trece dupa citeva zile dar trebuie sa fii consecventa. eu azi am baut latte de dimineata iar pe la 1 am mincat mincare de fasole verde cu sos de rosii. a avut 3 cuburi de carne si o lingurita de smintina (am soacra la mine si gateste ca la mama acasa). cred ca fructele le las pt mai tirziu. aseara am zis ca maninc lapte cu cornflakes dar am halit in plus si un bowl de supa de pui, chioara cu 2 morcovi ca le-a ramas la fete si nu mi-a venit sa o arunc. maru, si eu am peste in meniu pt deseara. mie imi place somonul dar asta de atlantic e foarte gras. stiu ca e grasime de-aia buna dar intrebarea e, se depune? il fac pe teflon fara strop de ulei sau unt si cind e gata, e strat de garsime pe tigaie. cred ca fac tilapia instead.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca dac bagi lamaie la greu, nu o sa ai probleme, ca e Omega3, grasimi bune. La mine maine e pestele, diseara bag cornflakes cu lapte[:D], si sar peste floricelele cu bere de la film[bang] Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

delphin, am banuit eu ceva, da m-a luat gura pe dinainte de foame, ce sa faci!!! iarta si tu nestiinta la un om nescos in lume (in afara de downtown Toronto si mallurile de la K-W, habar n-am pe lumea asta)
Citat:
citat din mesajul lui delphin
Maru, in tarile musulmane, vinerea e considerata duminica, zi non muncitoare, saptamana incepe maine, copii merg la scoala sambata si duminica, joi si vineri au liber[alcool][bang] [pup]
Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...