Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gradinita Big Smile


Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Incearca sa vezi dincolo de aparente... Au multe lucruri bune "oferite", dar sunt si multe ascunse: - nu au doctor, vine o asistenta odata la cateva saptamani; - "gustarea" compusa din fructe (de la ora 11) inseamna doar o felie dintr-un fruct: mar, portocala, banana; - numar mare de copii in grupa; - grupe neuniforme ca varsta si nivel de cunoastere; - engleza nu e zilnic; copiii o "recita" fara a intelege ce spun; - au si after school - copiii de aici raman nesupravegheati uneori si ii bruscheaza verbal si fizic pe piticii de la gradi; - clase mici si putine; cei de la after school invata in clasele piticilor care dorm, dar cei mari au virusii lor care raman in clase pana a doua zi. Nu exista triere medicala pt cei de la after school. Ca parti bune: -multe activitati interesante; -ore de arta care inseamna si altceva decat desenat/pictat; -evaluari periodice ale copilului; -mancare fara prajeli, mezeluri si dulciuri din comert, dar putina; -daca copilul lipseste se scade din taxa doar masa. Vezi si pretul - cel afisat pe site nu e cel practicat pt anul care incepe.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt mama unui copil inscris la ac. gradi din a doua luna de functionare a ei. Asa ca nu pot sa nu adaug si sa contrazic uneori: 1. Au asistenta care este zilnic acolo pana la ora 16. Doctorul da vine cel putin o data pe sapt., iar iarna vine sigur mai des; 2. Engleza fac zilnic si nu invata ca papagalul; 3. Fructul este mai mult decat 1 felie si de cate ori a cerut copilul meu o portie in plus i s-a dat (copilul este actualmente in gr. pregatitoare 4. Copii nu sunt mai mult decat 15 pe gr, asa cum scrie si pe prezentarea gradinitei 5. Da, pretul pt anul acesta scolar s/a modificat 6. Educatia primita acolo si atmosfera vesela, d.p.v-ul meu de vedere, compenseaza alte eventuale lipsuri. 7. Este f.curat, mancarea, chiar dc uneori este, mai putina sau poate uneori nu este f. calda, in 2 ani de cand o frecventam nu am avut NICI o problema digestiva. Anul trecut a lipsit de 3 ori:2 raceli si o varicela (la gr. mare fiind atunci). 8. Copiii de la after i-am vazut supravegheati (exista 2 invatatoare), asta nu inseamna ca nu puteti vedea uneori si 2 sau 3 copii pe afara iar invatatoare este in cladire. Eu in 2 ani nu am intalnit vre-un incident exagerat de neplacut. Perfectiune nu este. Intentionez ca din cls. I, de la anul, sa-mi dau copilul tot acolo. Asa ca va las sa alegeti dvs! g
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...