Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (167) Bun venit Yann Edward!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui mamaana
a venit fi-miu de la scoala si s-a inchis in camera lui imediat ca are de facut multe lectii nici nu stiu daca sa ma bucur sau nu
bucura-te, zic eu. eu nu ma pot duce nici la baie fara sa vina amindoua dupa mine. cami, ziua fetelor e pe 18 dar fac party pe 23. scrie prajitura ca am multi invitati, 16 adulti si 14 copii, sub 5 ani toti copiii. intrebarea pt torturi e: daca le acopar cu fondant, nu se topeste/flescaie de la umezeala din frigi sau din garaj? fetele s-au razgindit cu torturile si una vrea castel si cealalta vrea trasura, la care le-am executat deja blatul si le decorez cu o zi inainte. sapt asta fac un tort "fire dragon" pt baietelul unui prieten, si am de facut 40 de cupcakes pt gradi la fete, va fac poze. v-am zis ca am primit o comanda de tort de la o canadeza care a vazut poze cu torturile mele? am chickened out last minute ca fraiera si i-am zis ca nu pot dar data viitoare incerc. acum fac pt prieteni si cunostinte dar ma gindesc serios sa intru in business cu torturi si cupcakes. ma duc sa ma uit la poze pe contul comun. revin cu impresii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorelai, apropos de torturi, te-ai uitat pe TLC la [url="http://tlc.discovery.com/tv/cake-boss/cake-boss.html"]Cake Boss[/url]? Face tipul ala niste torturi, opere de arta nu alta! Uite [url="http://tlc.discovery.com/videos/cake-boss/"]aici[/url] iti arata si cum face unele din ele. Si [url="http://tlc.discovery.com/videos/cake-boss-cake-boss-cupcakes.html"]aici[/url] cupcakes. Cami putem sa ne vedem si mai devreme. Vreo propunere de data? Eu am zis atunci ca sa ne serbam de 8 martie ca si anul trecut! Dar putem sa ne mai vedem si mai intainte inca o data! Dana m-am delectat si eu cu pozele voastre de la Londra, unul din orasele mele favorite, mai ales cand sunt magnoliile in floare! Am vazut ca ati avut vreme blanda, fara urma de zapada. pucku cum e cu bebe acasa? Ce zice surioara mai mare? Eu azi mi-am serbat sotul. Cam subtire, avand in vedere regimul meu! Tortul ala cred ca mai tine o saptamana. Ne apucam sa mai dam la vecini, cum am facut si cu cozonacii. O seara frumoasa tuturor!
"Less is more" - Mies van der Rohe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, La multi ani! pentru sot. Norocosi vecinii tai [pk] Cred ca se vor ruga sa te tina dieta cit mai mult [:D] Ange, ma bucur ca te mai vad pe aici [pup] Ce fac copiii? A crescut fetita mea [q]. Azi mi-a pus INTREBAREA: cum se fac copiii? Are o colega la scoala mult mai avansata in cunostinte de viata [alcool], desi este copil unic (poate ca a aflat de pe la vecini, sau cine stie, chiar de la parinti) care le-a mai spus cite ceva, nu stiu exact cit si cum...I-am raspuns ca, daca intr-adevar este curioasa, mergem la biblioteca si luam o carte pentru virsta ei si ii explic eu. Mai bine asa decit sa auda cine stie ce aberatii de la fetitele de virsta ei. Dar imi pare rau ca va dispare o parte din inocenta copilariei [bang] Oana, mama lui Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, la multi ani sotului! Ange, chiar ma intrebam ce e cu tine si cind colo ea in vacanta! Bravo, sa va fie de bine![pup] Oana, am mai povestit de-a lungul timpului despre intrebarile Agatei, inclusiv cea legata de facutul copiilor. Dupa ce m-a uimit cu intrebari precoce de la 3 ani pina acum ceva vreme, acum vad ca m-a lasat in pace... In ce priveste facutul copiilor, noi, adica eu si ea, am ramas la pusul semintei de tati in burtica la mami... la intrebarea cum i-am spus sincer ca nu are virsta potrivita ca sa inteleaga raspunsul la aceasta intrebare. In ultimul an a revenit intrebarea, acum o astept din nou... dar vad ca nu vine, oare o fi aflat si ea ceva pe la scoala de i-a scazut curiozitatea brusc!?![bang] La mersul la biblioteca m-am gindit si eu, sa-i iau o carte, sa i-o las un timp si apoi sa-i raspund la intrebari [emoticon din ala care inghite in sec] Sa ma tii la curent cu dialogul vostru, sa ma inspir si eu... Oricum, Agata a aflat tot ce se poate afla, mai putin raspunsul la aceasta intrebare, in fata careia m-am simtit blocata pentru ca este intr-adevar prea mica ca sa-l stie si, mai ales, sa-l inteleaga. Acum e la faza jurnalului intim. Sint incintata ca scrie, din proprie initiativa, pe o pagina in franceza si pe una in romaneste.[pk] Cu greseli cred, dar face eforturi... Nu stiu ce scrie si ca sa nu ma tenteze i-am cumparat un jurnal, primul ei jurnal... cu lacatel si cheita si-a pus-o ea undeva... e atit de incintata de noua achizitie si de noua activitate, incit dispare si cind o intreb ce face imi spune ca si-a notat o impresie in jurnal!!! Mor de curiozitate sa stiu ce scrie, dar mi-am promis ca voi fi tare si nu ma voi uita... este primul ei loc privat suta la suta.[:D] Si e amorezata, cum spune ea, de baiatul nasilor, iar de ea cite unul din fiecare loc unde merge, cica nici nu mai stie exact citi sint, ca toti incearca sa o impresioneze si pe ea o oboseste atentia lor.[bang] Of, ne cresc fetitele!! Nici nu stiu daca sa [q] sau sa [:)]... Tudora e deocamdata in faza latenta, nu intreaba nimic, dar absolut nimic si pare ca ia lucrurile asa cum sint... Lisandru le repara el daca nu-i sint pe plac![:D]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata, lorelai,daca imbraci torturile cu pasta gata preparata(wilton) si faci foaie putin mai grosuta,nu se topesc ,nu se flescaiesc.Decoratiile le faci si cu o luna inainte daca vrei(ma refer la flori,omuleti,copaci,etc din fondant) si-i pui intr-o cutie de carton(de pantofi)[:D] la rece(garaj de exemplu).Eu asa fac torturile.Pregatesc decoratiile din timp si in dimineata petecerii doar il acopar cu foaia de fondant si-i montez decoratiile deja preparate din timp.Sub fondant pui un strat subtire de unt frecat cu zh.pudra sau gem(depinde din ce faci tortul) ca sa stea foaia tzeapana(dar sigur stii asta). Prajitura minune de care va povesteam am sa o scriu astazi la pauza. pitilache,intalnirea o stabilesti tu, pt ca tu ai fost cu ideea.Nu tine cont de mine.Pe 12 e clar ca nu ajung dar nu e bai ca vin la urmatoarea intalnire. mamaana,pa sa te bucuri.asa da copil! eu alerg dupa Robert prin casa in fiecare zi ca sa scriem 2 randuri[bang] nelia,la multi ani pe Noul An! fac bine.am luat doar o pauza,atat.A tot fost un dute-vino la mine,apoi vacanta(si eu si copii),apoi soacra[:D] si tot asa dar acum sunt pe baricade.Imi beau cafeaua in fiecare dimineata pe dc in timp ce amicii mei mananca cerealele de dimineata. roxana,la multi ani colegului! sa fiti sanatosi si sa va iubiti mult[flo] oana,reciproca e bucuria[pup] copii au inceput scoala luni.Incercam sa ne intram in ritm desi este foarte dificil.Seara nu reusesc sa-i culc inainte de 22,00 iar dimineata...nu-ti povestesc![bang] Am inceput si activitatie in weekend...cam multe dintr-o data![:D] puku,cum este cu bebe mic si cu fata mare?[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Despre intilnire, eu am inteles ca in martie mergem la spa, sa nu uitam de spa-ul propus de Dana [pup], intilnire la un pahar de vorba de ce n-am face in februarie 12, vinerea lui Valentine Day? sau invers, spa in februarie si intilnire in martie [:D]? tocmai ce-mi spusesera colegele quebs ca daca pui o broscuta d'aia bortzoasa de la magazinele asiatice in casa in fata usilor, cu spatele spre iesire, se aduna banii-n casa [:D] si nu mai ies; apoi s-au suparat ca rid de ele :)) http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ange, si eu vreau reteta de la prajitura aia minune... e vorba tot despre aia la care ai stat intr-o noapte 5 ore? Poate ne bem cafeaua intr-o dimineata si la telefon, ce zici?[pup] Intilnire, of, nu mai spun nimic, da` vreau... chiar daca exista riscul sa nu ajung nici de data asta. Ana, si cum ziceai ca arata broscuta aia!?![:D]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andre mi-a dat aseara o lectie. Cand am fost sa il iau de la gradinita, nu a vrut sub nici o forma sa isi puna caciula pe cap. Dupa 5 minute de negocieri, l-am luat in brate si am iesit cu el afara, fara caciula. A inceput sa imi puna mie gluga pe cap. Am inteles, daca eu sunt cu capul descoperit, el de ce ar fi altfel? Azi mi-am pus caciula in cap cand am plecat de acasa. La gradinita, cand sa se dea jos din masina, a vrut sa isi dea caciulita jos din cap. I-am aratat ca si eu am caciula, a fost multumit si si-a pastrat si caciulita pe cap.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...