Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (167) Bun venit Yann Edward!!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Denisam
OANAG-HELP[flo]-ai spus tu mai demult ca ai luat ceva de pe amazon-stii cumva dc au si pantofi si livreaza la noi,poti sa imi dai te rog si mie un link-saru'mina[pup] Denisa cu Emma Andrea 4 ani si Mark Alex 2,5 ani Zambeste, si maine e o zi!
Din pacate este cum ti-a mai raspuns cineva: se gasesc numai pe Amazon US. Noi am comandat 3 perechi pe adresa unui prieten care locuia in US si venea regulat la Montreal. As mai fii repetat povestea, dar din pacate prietenul s-a intors definitiv la Montreal. Cineva imi spunea ca poti sa-ti faci o casuta postala la granita US - Canada (dar in partea canadiana) si poti primi pachetele acolo. Costa ceva in jur de 20 de dolari pe luna. Probabil ca merita daca esti hotarit sa cumperi mai multe lucruri si mai des. Pe urma trebuie sa treci si de vama si sa nu platesti taxe [bang] Oana, mama lui Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nici nu stiu de unde sa incep...Stiti ca socrulmeu e pe moarte. E in spital iar soacra-mea e cu el 24 ore. Are momente de luciditate apoi aluneca si doarme...Somnul ala aducator de coma. Soacra-mea are un frate care a fost langa ei tot timpul, unchiul preferat a sotului meu, un om superb. Ieri trebuia sa vina la fetele lui in Montreal pt 6 luni. Ne ingrijoram ce vor face socrii fara ei [bang][bang][bang]Acest unchi a murit ieri venind spre Montreal, a facut infarct in avion. [q]Suntem distrusi. O sa-l inmormanteze aici, o sa-l duca acasa...85% il duc acasa. Sotul merge si el azi. Are o singura mama si ea va fi distrusa. Fratele mort la 61 de ani si sotul murind. Am zis ca sa mearga macar sa stea in spital cu socru-meu sa-si poata plange soacra-mea fratele. Doamne dumnezeule!!!!!!!!!Nu pot sa cred. Toata familia e distrusa. Verii nostri au aflat in clipa in care ii asteptau la aeroport si au adus-o pe mama lor in stare de soc din avion. Rugati-va pt noi, pt noi toti. Olga Fericirea nu este nimic decat sanatate buna si o memorie proasta. Albert Schweitzer
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne Olga, ce cosmar! D-zeu sa va aiba in paza si sa va dea putere sa treceti peste! Mimitele...asa sunt cerintele pt. pasaportul biometric,noul pasp. international, fara poze de la noi ,cu poze la ei si cand te duci sa ridici pasaportul iti ia amprentele. Podeanu,cge[flo]...mai bizar e sa vezi ca e craciunul DOAR la tine acasa, nu si in vecini.Trece si asta, mai avem 8 luni si mergem acasa..aica fr. Nelia, tot ce ai scris tu acolo, cred ca sunt noutatile de cand ai emigrat tu, caci eu sunt la curent cu fiecare cuvintel, nu stiu insa sa-ti zic de unde le stiu caci eu am scormonit mult netul pt. info de emigrare. Vroiam sa va intreb ceva, daca stiti cumva, cand inchiriezi o masina intr-o agentie, in pretul inchirierii, sa zicem 30$/zi, intra si asigurarea? Sau trebuie platita asigurare separat? Cartile de credit ale voastre au cumva o optiune cum ca asigura masina inchiriata daca e platita cu cartea respectiva? Ar mai fi ceva? Cele care aveti case de vacanta nu prea departe de Montreal, ati fi dispuse sa le inchiriati pt. o luna, o luna jumate, vara? Ma opresc aici! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olga, Doamne cate vi se intampla si voua!! Ne rugam si pentru voi sa treceti cu bine de incercarea asta !! Delphin, puteti sa inchiriati un chalet la vara. http://www.chaletsalouer.ca Din cate stiu eu,noi, cele din Qc, nu prea avem case de vacanta, in afara de cele in care stam.[:D] O zi buna, Cristina, mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne Olga, groaznic, ma rog pentru voi sa treceti cu bine peste momentele astea! Magda, cu Razvan [bonjovi] (6 ani) si Olivia [copil] (1 an) _________________________________________ "Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olga, nu am cuvinte, numai lacrimi[q] Ma rog pentru socrul tau sa ii fie trecerea lina[q] ma rog pentru soacra ta sa aiba tarie, sa o tina Dumnezeu sanatoasa si cu mintile intregi dupa asemenea tragedie[q] ma rog pentru unchiul sotului tau, sa ii fie somnul lin[q] si pentru voi, pentru sotul tau, sa fie tare[q] Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

delphin, unele credit carduri acopera asigurarea, altele nu. Trebuie sa suni si sa intrebi. Asigurarea e cam 20 de dolari, pentru perioada in care inchiriezi, dar de multe ori asigurarea de la masina ta personala acopera asigurarea la masina inchiriata. Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...