Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (167) Bun venit Yann Edward!!


Recommended Posts

Ana, daca vrei, iti imprumutam noi :"Simbolul pierdut" in franceza. I l-a adus Mosu' lui M. Ai fost ieri la Swann? Eu nu[bang], poate ajung maine. Bine ai venit Yann!! Sa cresti mare si sanatos! Pucku felicitari! Oana, multumim de urari. Pucku, daca vrei, am o groaza de povesti cu Capricorni din astia, si Victor-Ioan al nostru e nascut pe 7 ianuarie, dar acum 10 ani.[:D] Dana, bine ai revenit. Frumoase impresiile din Ro. Gata, pauza. Pe curand, Cristina, mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Carmencita, te-am crezut pe cuvant[:D]Am sapat si eu netul azi noapte si-am gasit scris in lege chestia asta.... Am mutat examenul pe 11 ianuarie, adica luni. Mai nasol e ca azi am facut exercitii dimineata cu sotul si era sa ne batem. Nu exagerez dar asa profesor panicat nu mai gasiti. Vezi ca vine masina asta, vezi ca vine cealata, vezi ca lovesti ......Nici eu nu am condus prea bine dar m-a enervat la culme..... Acum ca intru pe probatoriu nu-i bai, daca nu iau luni examenul e altceva mai grav. Problema mea este daca imi expira iar permisul ala provizoriu trebuie sa dau iar examen? Ca eu de asta mi-e frica. Monicutza, am permisul de 4 ani, dar a expirat examenul dupa 3 ani. Asa ca anul trecut am redat examenul . Problema e ca mi l-au refacut numai pentru 12 luni....La primul a fost 18 luni valabilitatea. Si nu ma lamuresc, trebuie sa dau acum examen iar, sau mi-l refac automat....Ca daca ma pun iar sa dau examenul teoretic atunci intru pe legea noua cu scoala de soferi din aia lunga..... O sa incerc sa ma lamuresc luni cand ma duc la examen, daca o fi stiind cucoanele alea. Ca nu cred ca s-au intalnit pana acum cu cineva ca mine sa nu invete sa conduca atata timp[bang] Mamaana sau lorelai nu mai stiu cine a intrebat, despre scaun si costumele de iarna. Luati scaunele in casa si vedeti daca nu puteti sa mai trageti la maximum de curelele alea. Eu in masina aveam impresia ca nu merge mai mult, dar cand l-am adus in casa le-am putut largi mai mult.... Olga votez cu Britax, are cele mai bune cote. Din nefericre cand era Marc mic nu se vindea in Canada, sau cel putin nu in Quebec.... Acum l-am vazut si la Toysurs De citit, mie imi place o serie politista cu actiunea in epoca victoriana in Londra, (anii 1880) . Autoarea e Anne Perry.....Am reusit sa gasesc si in franceza si in engleza cam la toate bibliotecile.E putin in stilul Agatha Christie. Oricum aia e epoca in care as fi vrut sa traiesc..... si eu citesc mult romane politiste.... Si am descoperit la biblioteca revista Parents, e facuta in Franta. Dar sunt incantat de produsele pe care le vad in reclame, plus ca mai sunt si articole interesante. Si mai e una ParentAdo.... pentru cei cu copii mai mari. Mie imi place aici ca poti sa imprumuti si revistele acasa....mai putin ultimul numar. M-a dezamagit insa revista lui Oprah..... o idiotenie, am vrut sa-mi exersez si eu engleza citind ceva interesant si n-am gasit decat reclame de fite....Si cum e singura revista in engleza de la biblioteca de langa mine ....am ajuns la concluzia ca o sa ma duc la o biblioteca mai mare....Si m-am consolat cu un ParisMatch.... Inchei ca trebuie sa ma intorc la treaba..... Am vorbit aseara cu Pucku la telefon si s-ar putea sa ajunga chiar azi acasa......daca nu se declanseaza icterul. Bebele e bine si tare mancacios. Si cumintel....Iar mamica plina de energie...... Steph a fost incantata de fratior, a zis ca e foarte frumos!!!!
[url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"][tv] [/url][url="http://www.dropshots.com/mikiion2009"][foto][/url][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatadb20060604_-5_Marc-Adrian.png"] Virsta Marc-Adrian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit pe lume Yann, felicitari Pucku, refacere rapida si bebe sanatos si mancacios Dana,bine ati (re)venit acasa in plina iarna [:D], iti era dor,asa-i? Diana, bafta multa la inceput de an scolar si bebica sa fie bine merci cat stai tu la scoala Cristina,La multi ani! cu sanatate lui Victor, ai baiat mare acum [:D] Ana, am ajuns si eu azi in complexul Rosmere.Culmea, stau la o aruncatura de bat de el insa azi am intrat prima data.Frumooooos [:D].Am fost de nspe ori la magazinele de pe langa insa nicioadata nu am avut curiozitatea de a intra in complex efectiv.Norocul meu cu Simona (Bidiloi) ca am fost impreuna si ne-am plimbat hai hui. Cami, mai traiesti?[:D] Maru, tinem pumnii pentru al doilea interviu.Mai ai vesti ceva? Ionela,La multi ani! de Sf Ion. Mi-am serbat si eu tatal, tot Ion si azi chiar imi povestea cum si-ar fi serbat el ziua numelui daca era acasa cu rudele [:D]. Legat de scaunele de masina, ma scuzati dar eu nu am inteles [:I]. Ex:Mihnea are 6 ani si un pic si masoara 1.22 inaltime, 23 kg.Il pot da jos din scaunel sau nu? gosh, se vede ca nu am scris de mult [:D] bebitzu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seara buna! Dana bine ai revenit! Asteptam poze hibernale cu Bucurestiul cand iti faci timp. Cristina cge La multi ani pentru Victor!!! Sa creasca mare si sanatos!!! Pe mine m-ati pierdut cu totul in discutiile cu scaunele de masina... Unul care-l avem este din acela cu ladybug si de cand cu hainele groase nu mai puteam sa-i legam centura, aproape o ciupeam de picioare ca sa le inchidem. Asa ca daca am vazut ca de la 18kg si 104cm poate sa stea doar cu booster, Isabella avand cam 17.5 si inaltimea corespunzatoare, l-am schimbat. Celalalt scaun are centurile inca bune asa ca l-am pastrat in cealalta masina. Ana ce magazine sunt in mall-ul ala din Rosemere de-i ca la muzeu?? Eu numa' ce am descoperit niste Loubutin pe ebay care-mi plac la nebunie si-i tot urmaresc...[bang]... dar cred ca degeaba... Diana succes maine la scoala, sa incepi cu dreptul! Noi intram de maine in paine cu activitatile sportive, Seba snowboard si duminica amandoi inot. Un week-end frumos tuturor!!!
"Less is more" - Mies van der Rohe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha, ha....ce-i aia scaun de masina? Aveau copiii mei vreo 8 luni, de abia incepusera sa mearga, si am plecat cu masina sa ne intilnim cu niste prieteni intr-un parc. La un stop, o frina mai brusca, Denisa a cazut si s-a lovit exact in sina de la scaun (aia pe care aluneca inainte-inapoi). Rezultat: cap spart.Am ajuns la Budimex unde i-a pus 3 copci, a tuns-o un pic si de acolo am plecat direct in parc ca intirziasem la intilnire.[:D] Doamne ce inconstienta... Aseara am vizionat poze care mai de care mai frumoase.Eu insa nu am reusit sa le pun pe ale mele. Diana, ce curs ti-ai luat? O s-o lasi mereu pe Sonia la cineva cit esti tu la ore? Nu e prea micuta? Si deci v-ati hotarit la vreun spa ceva cit am lipsit eu? sau asteptam sa slabim si ne "aratam" dupa? Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa Dana nici noi nu am avut la Seba scaun de masina... chiar cand am fost in vizita la frate-miu in Egipt ne plimbam in Cielo-ul lor, 4 adulti cu 3 copii mici (de la 11 luni cat avea Seba pana la 3 ani cat avea fata lor cea mare) in brate... Vorba ta, inconstienti mai eram... Apropos de intalnire, ce ziceti de 8 martie sau mai bine zis 12 martie, ca 8 e luni. Sa fie dupa saptamana de relache, ca poate mai pleaca lumea in tarile calde atunci!
"Less is more" - Mies van der Rohe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai mai, ca astea erau vremurile. Daciile abia atingeau 90-100 la ora, traficul era lejer, si tot asa. Eu imi aduc aminte cu groaza de fumatul in clasa (aveam o colega care fuma la fiecare sfert de ora, in clasa, cand a venit legea, iesea pe hol[bang]) Mergeam cu autobuzul la bunici si se fuma in autobuz![bang] Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu mi-am facut veacul cu tudor pe bancheta din spate in dacie pana am emigrat; aici nu i-am mai luat nimic ca era deja mare si statea bine in centura iar cu fumatul, profesorul de romana din liceu a fumat in clasa, dar numai in treapta a doua[:)]. unde am predat nu fumau in clase profesorii, dar in cancelarie era un fum de-l taiam cu cutitul cqe la multi ani pentru victor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi anisori Victor de cge![s] Hai mai, chiar asa cu scaunelele? Erau sigur scaunele in magazine in ro. Eu la Denisa in '95 am avut un chicco, cumparat din Cluj. Meserias, din metal era structura, ca un fotoliu, misto cu 3 pozitii, dar greu, frate. La Paul n-am avut, da' n-am avut nici masina.[:D] Ca eram in ultimul an, cu banii de dacie si sperante la cec, inca.[pk] Dar imi amintesc cum mergea Denisa in tancul ei de scaunel si noi toti restul fara centuri de siguranta. Noroc cu emigrarea, ramanea copila singura pe lume.[alcool] Eu n-am mai intrat de-o vesnicie pe contul comun. Acu' tot aia, astept si pozele Danei.[pup]
[url="htp://pepitzel.blogspot.com"]pepit[/url]
Common sense is not so common...[Voltaire]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...