Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (167) Bun venit Yann Edward!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Felicitari, Pucku si bun venit Yann! As vrea sa vad si eu poze, dar cum sunt mai mult necunoscuta la sezatoare n-am intrare la poze... maybe later. Mama mandra de Dan Andrei (24/03/1996) si Thomas Adrian (18/01/2004) http://community.webshots.com/user/lidia67
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro, Delphin, trimis PM cu parola. Multumim mult de urari. Ziua lui Victor a fost joi pe 7 ianuarie. Ca sa vedeti cum am petrecut eu Sf. Ion acum 10 ani.[:D] Mie astia 10 ani care au trecut mi se par usori fata de urmatorii 10. Ma duc la biblioteca sa iau revistele "Parents Ados" cum ne-a recomandat Mihaela. O zi buna si we placut, Cristina, mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa ziceam si eu, mai ce inconstienta eram la Alex, n-am avut scaun, mai bine ca atunci nu constientizam, dar ce sa fac, eram tanara, la 22 ani l-am avut pe Alex, eram in ultimul an de facultate. Nici scutece de unica folosinta n-am avut, dar uite ca tot a ajuns ditamai flacaul, e cat mine si e in crestere (sa ma laud si eu un pic, pana la urma copiii sunt cei care ne aduc cele mai mari satisfactii, nu-i asa?) Monicutza, nu, nu sunt noua pe aici,dar nici chiar baba, am aproape 5 ani de Canada anul asta in iunie, cartierul in care am aterizat imi place, de asta am ramas tot aici. Bebitzu, pe Mihnea poti sa il scoti din scaun daca are 63 cm in pozitie asezata, cum sa-ti explic, masurat de la fund pana in crestetul capului, nu conteaza kg, sunt copii care ajung la inaltimea asta la 6 sau 6 jumatate, depinde de copil. Uite [url="http://www.saaq.gouv.qc.ca/publications/prevention/siege_fr.pdf"]aici[/url]. Mihaela, nu, nu intri la noua lege odata ce ai obtinut carnetul de apprenti inainte de 17 ianuarie, iar examenul teoretic e valabil 3 ani. Cand ai reinnoit carnetul, l-ai platit pt. un an, poti sa il reinnoiesti de cate ori vrei, asa se plateste anual, nu-i nici o problema. Daca vrei ceva sfaturi, nu uita sa faci unghiul mort, asta e principalul, de multe ori nu-ti dai seama ca nu l-ai facut, gandeste-te ca oricand, chiar daca faci dreapta poate sa fie un biciclist un unghiul mort, condu cu viteza adecvata, urmareste indicatoarele, sa faci dublu aret la intersectiile cu aret numai pe partea ta, sa nu schimbi banda in intersectie, cand iti zice nenea, dreapta sau stanga, sa te incadrezi cat de repede posibil pe banda de stanga sau dreapta iar cand cotesti la intersectie sa te incadrezi mai intai pe prima banda apoi te duci pe banda din mijloc(nu uita unghiul mort) si ar trebui sa treci. Fara emotii daca se poate, si evaluatorii sunt oameni si nu iti dau indicatii eronate ca in Ro, bafta la examen. Dana, faine impresiile din Ro, parca ma vad si pe mine dupa nu stiu cati ani, ca nici eu n-am ajuns. In state am fost prin toamna ultima data, am iesit intr-o sambata ca n-aveam ce face, am si magazinat un pic, alimentare, am luat niste haine pt. iarna (mult mai ieftine decat aici, chiar ma gandeam, fetele din state au si salariile mai mari, iar preturile multi mai mici, state unde taxele sunt subventionate, nu mai pun ca chiriile sunt in general mai mari si iesirea de ex in week-end la un chalet costa mult mai mult)Am fost si ne-am plimbat, am mers cu bacul, a fost fain, la grani am trecut ca prin branza, uite asa am fost mai mult de plictiseala si sa incercam noile pasapoarte canadiene. Maganinele de outleturi n-a fost mare lucru, lucruri de calitate insa scumpe, poate mai ieftine decat in magazine, insa nu mare diferenta. Carmencita, bebe Cristian 2 ani si 8 luni si Alex, 13 ani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Victor de cge! Cge, don't worry cu parinti de ados.... mai ai vreo 2-3 ani pana atunci. Savureaza-i, ca schimbarea dramatica de atitudine chiar pe la teens age se produce. Stiu ce spun! si inca al meu cel mare e cumintel (bat in lemn sa-l tina asa).... dar am auzit tot felul de "povesti". Pana la urma ce conteaza foarte mult este anturajul si cat de influentabil este copilul. Ca tu nu mai ai ce face, nu-l mai poti tine sub aripa si control tot timpul. Dar eu l-am "aranjat" pe ado-ul meu: n-are timp de prostii! face inot de performanta si din 7 zile pe saptamana, doar duminica nu inoata iar martea are si lectii de chitara..... Mama mandra de Dan Andrei (24/03/1996) si Thomas Adrian (18/01/2004) http://community.webshots.com/user/lidia67
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmencita multumesc de sfaturi. Eu n-am condus in Romania, chiar daca stiam sa conduc putin de pe la 16 ani, dar n-am avut niciodata banii de spaga necesara ca sa iau carnetul. plus ca neavand masina nici nu merita[:D] Aici dupa tentativele esuate de a invata cu sotul( nici el mare mester in condus, il are doar de aproape 4 ani )iar la nivel de pedagogie 0 barat[:D] am scos frumos banii din buzunar asta toamna si am facut scoala la o firma buna ...... Si am picat acum vreo luna cu 70 % din 75 pentru ca , nenea rau mi-a spus ca n-am suficienta experienta..... dar ca data viitoare sigur il iau!!!!!! ba man, bad man[bang] oricum traficul de aici e o gluma buna comparativ cu Montrealul.....Numai iesirea de la SAAQ din Ste-Leonard era o aventura in sine[:D] Iar de scoala am numai cuvinte de lauda, m-au facut sa trec de blocajul pe care-l aveam.... Despre scaune, astea erau vremurile in Romania si sunt inca si acum. Nici acum nu foloseste toata lumea centura sau scaunul de masina.....dar nici nu mergi cu 70 km pe autostrada prin oras ca sa mergi sa iei paine. [:D]E alt context acolo.... La Multi Ani!!! Victor
[url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"][tv] [/url][url="http://www.dropshots.com/mikiion2009"][foto][/url][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatadb20060604_-5_Marc-Adrian.png"] Virsta Marc-Adrian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro, ma bucur ca te vad la sezatoare! Cristina, cge, pina la urma nu cred ca merg la Swan (din pacate) pentru ca daca tot ma obliga la abonament anual magazinez acum si nu gasesc swanul in lista noastra de rabaisuri de la job; ramine Carrefour Multisport cred pentru mine; oricum undeva incep saptamina viitoare sala, ca sa ma impulsionez am vizionat pozele noastre din Cuba anul trecut si [bang][bang][bang] la cum m-am vazut. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...