Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piticodromul Festiv de Sept - Oct 2005 (2)


Recommended Posts

Buna fetelor,

Ce frumos sa aud despre piticii vostrii si de progresele lor. Eu am mai intrat pe forum dar la scutece la grupa lui Vlad.

 

Ce sa va zic despre noi...sunt multe de zis. Asa la subiect, Iulia e independenta, se imbraca, mananca, marge la toaleta singura...in schimb inca mai folosim pampers noaptea[:D]

 

Merge la gradi dar nu cu foarte mare placere, inca mai suspina dupa fosta ei gradi. E foarte sensibila, cam plangacioasa, dornica de atentie si o maaaaaaaaare iubitoare.

Si ea vorbeste mult,e extrem de expresiva, si foarte curioasa. Il iubeste pe frate-su dar il mai si altoieste daca nu face ce zice ea. Saracul de el, ii e cam frica de ea.

Cat despre noi adultii...dupa 4 ani jumate de concediu m-am intors la seviciu in Bucuresti. E foarte bine, exceptand naveta. Tati al nostru e mereu plecat...l-am vazut f rar anul trecut[q]

 

Acum ne pregatim de o vacanta in Egipt...abia astept.

 

Un week-end excelent!

 

Veraid="brown">, mamica de Vlad Mihai (25 ianuarie 2008)id="size1"> &id="size3"> Iulia Maria (17 octombrie 2005)id="size1">id="red">

id="Comic Sans MS">

[bis] [bis] [bis]

www.psihologiafamiliei.ro

POZEid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ah, am uitat, am vb pe mess cu Alina doctorita. Va transmite salutari. E foarte bine dar extreeeeem de ocupata.

 

Veraid="brown">, mamica de Vlad Mihai (25 ianuarie 2008)id="size1"> &id="size3"> Iulia Maria (17 octombrie 2005)id="size1">id="red">

id="Comic Sans MS">

[bis] [bis] [bis]

www.psihologiafamiliei.ro

POZEid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ooo, ce de lume noua[:)]. Noi suntem bine, acasa nu prea mai pot sta la calculator, ca daca ma vad fetele ma dau jos de pe scaun sa se joace ele[:D]. Daca mai stiti site-uri cu jocuri frumusele, postati-le, sa le mai schimbam si noi. Copiii nu mai fac atata scandal dimineata cu mersul la gradi, iar de karate (fac o ora pe saptamana la gradi) sunt in continuare foarte incantate. Sofia, succes cu inotul. Eu zic de 4 ani ca o duc pe Miru la inot, inca astept ziua aia. Kiseleff e departe de noi, as incerca ceva mai aproape de casa. Pentru ca nu stiu daca reusesc sa intru si luni, vreau sa va urez de astazi o primavara frumoasa, cu multe [flo] si [:)]. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O primavara frumoasa si de la mine pentru voi![flo] numai bine si pitici sanatosi si voiosi! Diana mea e, asa cum zicea si alta mamica mai sus dormica de toata atentia mamei, chiar daca eu nu am al doilea copil... si cam plangacioasa, foarte sensibila cand o cert, asa cum scriam si cu alta ocazie la alt subiect, in ultimul timp am invatat cum sa o cert...[:D] ca sa ii fie de folos! in rest....santem bine, slava Domnului! mai scriu! Alina "Fii atent daca faci femeia sa plinga, pentru ca Dumnezeu ii numara lacrimile. Femeia a fost facuta din coasta. Nu din picior, ca sa fie calcata, nu din cap ca sa fie superioara. Ci dintr-o parte, ca sa fie egala. Sub mina ca sa fie protejata si linga inima ca sa fie iubita"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-ati prins, chiar va perdelesc la greu, nu am scris inca de cand ne-am mutat la categoria asta [:D].

 

Noi suntem bine, Vlad e bine, 17 kile, peste 1.10 m si tipa foarte tare (nu stiu de unde obiceiul asta, mi-a tipat de vreo 2 ori in ureche am zis ca raman surda, banuiesc ca asa se exprima ei politicos si inteligent la gradi). Face progrese frumoase, vorbeste din ce in ce mai corect (am scapat de problema cu r dupa o consoana dar de lene, uneori il uita sa il spuna asa ca stau cu gura pe el). Se scobeste foarte mult in nas, m-a disperat chiar, le-am zis si educatoarelor sa ia masuri, acasa la fel stam si il pazim, zici ca are comori in nas si vrea sa le valorifice. Parca a devenit si mai sportiv dar ramane tot la pasiunile lui, constructii cu lego, de Craciun mi-a cerut musai cuburi de lemn si face niste minunatii pe care vine fra-su si le darama si apoi sa vezi cearta. Am vrut sa il trimitem in tabara de ski dar cand am avut noi timp, nu a mai fost zapada. Asa ca amanam pentru anul viitor. Idem cu patinajul si inotul, am gasit ceva prin zona Charles de Gaules, Casa Victor si sa vad din aprilie cum ma gestionez cu timpul sa merg cu el la balacit.

 

La gradinita mi-au zis educatoarele ca e schimbat total fata de anul trecut, e mult mai indraznet si mai increzator in fortele lui. Are o educatoare tanara care lucreaza fise multe cu ei si se vede doar ca baiatul meu se pare ca are o imaginatie teribila, nu exista fisa la care sa nu improvizeze pe margine in afara raspunsului corect. Eu ma bucur, educatoarele mai mustacesc dar le tai macaroana si le zic ca e excelent ca nu greseste, in plus da dovada de creativitate. Ma disper cu poeziile, le invata foarte usor fata de mine care le uitam de pe o zi pe alta. Are o memorie de elefant si ne uimeste in fiecare zi. Si impreuna cu Dodo, sunt un cuplu haios, Dodo e mult mai serios din fire si inzestrat si cu o voce guturala (as banui ca i se trage de la problemele lui respiratorii). Intr-o seara la culcare Vlad il intreba : Dodo, iti aduci aminte cand am fost la Mamaie si ai cazut pe scara aia lunga (scara de la beci, intamplare de acum un an jumate cred), la care Dodo raspunde sec si gros : Nuuuuu. Exact ca in bancurile seci!

 

Cel mai mult imi place ca se joaca impreuna, mi se pare un progres admirabil. Nu ma mai solicita decat sa le car cutiile si sa inchid ochii cand au ceva prostii de facut. Si cam atat, ca sa nu va sperii cu vreun measj lung [:D]

 

Deniid="red"> & [bonjovi] Vlad id="size1"> & Tudor[copil]id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani frumoaselor, sa fiti fericite alaturi de cei dragi si iubite si rasfatate pentru ca meritati din plin.

Bine ati revenit celor care nu au scris de mult, o placere sa va citesc, din pacate nici eu nu am foarte mult timp sa scriu, dar aici e oaza mea de liniste in pauzele de la servici, aici imi iau suflul romanesc, acel necesar zilnic de care am nevoie ca sa raman incarcata pozitiv[:D]

 

Noi suntem bine, Iaris e indragostit, are o iubita oficiala, cu flori , cu cadouri, tot tacamul, ba am facut si vizite acasa la parinti ca sa ne cunoastem mai bine[olala]. Ucraineanca e hotarata, il pupa cu foc, il strange in brate, face botic daca nu e bagata in seama, se imbraca special pt Iaris, isi pune coliere, rochite de printese, si luciu de buze si trage de asta mic al meu si-l cara dupa ea prin toata gradinita, danseaza impreuna si se joaca in bucatarie, al meu pregateste mancare pt papusile ei ...ce mai ...o adevarata familie.[:D]. Daca o sa am timp o sa va pun un film sa vedeti ce iubire mare e intre ei. Sa vedem cum vor suporta din toamna cand nu vor mai fi impreuna zi de zi, ca ea ramane in gradinita inca un an , abia a facut 4. Asta ca sa vedeti cu ce ne ocupam timpul[flo].

 

Ma bucur sa vad pe aici copii fericiti, sportivi, internetofili. Al meu nu se joaca pe calculator, inca, el e cu Ipod-touch-ul, 10-15 min pe zi, are jocuri frumoase. Inca nu stie ca si la calculator sunt jocuri pt copii[:D], acolo vede cate un desen animat, nu mai mult.

Mai nou a descoperit la gradinita, bakuganii, Anya,multumesc frumos, bine ca ai scris aici si am stiut la ce sa ma astept, stie o multime de lucruri despre ei desi nu a vazut niciodata Ben10, doar din povestile unui coleg. Deaocamdata are 3, pe mine nu ma dau pe spate, dar el doarme cu ei in pat.

Mno cam atat pe aici, ma duc sa mai rasfoiesc paginile ziarelor romanesti on line.

 

Va pup.

 

Maryid="orange">, mamita lui [bonjovi]Iarisid="blue">(18.09.2005)

"La liberté est le droit de faire ce que les lois permettent"

de aici incolo alte poze noi cu noi

paginuta lui Iaris

Mozart

Evangeline

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...