Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piticodromul Festiv de Sept - Oct 2005 (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Paste luminat si din partea noastra!

 

Sper ca ati petrecut frumos. La noi a fost superb zilele astea, am avut o zi de Paste superba, cu prieteni dragi alaturi si cu multe cadouri, cu tortulet bun ca l-am serbat azi si pe tati al nostru, asa s-a nimerit anul asta si cu multa bucurie si veselie. Am fost si la biserica romaneasca de aici, am luat putin suflu romanesc si crestin, am profitat de aceste zile acasa toti 3 si ne-am dragalit care mai de care. Iaris e tot iubire, ne spune de zeci de ori pe zi ca ne iubeste si ne pupam si ne strangem in brate, o adevarata placere. Iepurasul e fost tare intuitiv anul acesta, cadoul a fost cel asteptat si dorit, un castel medieval cu cavaleri, o enciclopedie, plus niste jocuri de familie si nelipsitul ou cu surpriza.

In speranta ca ati avut un Paste frumos, ma retrag si eu incet, incet spre patutul meu moale si pufos, ca tare mi-e somn.

 

Va tzuc[pup]

 

Maryid="orange">, mamita lui [bonjovi]Iarisid="blue">(18.09.2005)

"La liberté est le droit de faire ce que les lois permettent"

de aici incolo alte poze noi cu noi

paginuta lui Iaris

Mozart

Evangeline

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat! Sper ca ati avut un Paste frumos alaturi de cei dragi.

 

Noi suntem in vacanta si e tare bine.

 

Fetele, as vrea sa mergem cu piticii la o piscina, puteti sa-mi recomandati ceva? Eventual un loc unde au si piscina mica pt copii si de unde pot sa cumpar aripioare, ca le-am uitat acasa pe ale lor.

 

Pupici si o si buna tutulora,

 

Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Haideti pe prima pagina, mamici!!!!!

 

Nu mai scrie nimeni la subiectul asta. Ce faceti, fetelor, pe unde rataciti?

 

Noi am avut o saptamana grea, fara tati. A fost plecat in delegatie si a trebuit sa ne descurcam singurei. Ne-am descurcat foarte bine, spunem noi, sa vedem ce crede el, azi se intoarce.

 

Iaris e un copil tare bun, nu mi-a creat absolut nici o problema, a fost mai intelegator decat multi adulti cu care lucrez eu. Educatoarele i-au facut o evaluare la gradi si mi-au spus ca e cel mai bun din grupa la capitolul invatare si ca nu trebuie sa imi fac nici o grija pentru ce urmeaza. Eu stiam ca am un copil inteligent, doar ca uneori vad si stangaciile, dar asta e defect profesional[:D]

 

va pup fete dragi si va astept pe aici.

 

Maryid="orange">, mamita lui [bonjovi]Iarisid="blue">(18.09.2005)

"On s’aperçoit qu’un enfant grandit quand il cesse de demander d’où il vient et commence à refuser de dire où il va.( Walter P. Sweetson)"

de aici incolo alte poze noi cu noi

paginuta lui Iaris

Mozart

Evangeline

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna zanelor, ce mai faceti?

Greu ma mobilizez si eu cu scrisul.

Noi suntem bine, cu gradinita, am participat la concursul Bimbo, urmeaza vineri Piticot, apoi Istetel, nu ratam nimic.[:D] De fapt, sunt doar niste fise, de obicei 10 intrebari.

Luni mergem in excursie (spun mergem pentru ca ma duc si eu, vreau s-o testez la mersul cu autocarul, sper sa nu umplem punga dupa punga.[alcool]). Mergem la Cosesti, in Arges, la olarit. Fiecare copil va sta cu un mester olar, vor modela impreuna o oala, o lasam la uscat dupa care vor fi trimise la gradi. Bonus amprentele copiilor in lut luate acasa.[:)] Picnic la iarba verde si joaca in poienita. Cam asta-i programul, sper sa tina vremea cu noi.

De azi am bagat-o si la o testare diversificata, bateria Nepsy se numeste, sunt curioasa ce-o sa iasa. Am inteles ca sunt vreo 15 teste, i le face asa, fara sa-si dea seama prea mult, in joaca.

V-ati gandit la concedii? Pe unde mergeti? Eu n-am cercetat inca dar ar trebui.

Va pup pe toate si scrieti,

[pup]

 

Mihaela si [zana] Ana Maria

Poze AICI

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anto, de-abia acum am citit mesajul tau, cred ca deja te-ai reintors acasa... dar chiar nu stiam ce piscina sa-ti recomand.[pup]

Mary, cum mai sta Iaris cu iubirile? Felicitari pentru testare![flo]

Eu am cantarit-o si-am masurat-o pe Ana duminica, e cam slabanoaga. Are 111cm si 17kg. Manechin in continuare. Kid, pe unde umbli? Oare Alexandra cate kg o avea, ca ele mergeau in tandem?

Casiana, scuze pentru raspunsul intarziat, m-ai intrebat acum o suta de ani cum stam cu constipatia. Ce sa zic, a avut o perioada foarte proasta prin decembrie cand a fost bolnava,probabil si din cauza medicamentelor si statului in casa deci lipsa miscarii. Apoi si-a revenit in sensul ca face aprox. zilnic dar tot gloante, rar de tot cate un firicel de sange, cand glontul este ascutit. Face gloante dar totusi le face repede, fara chin si dureri. Alimentar nu mai stiu ce sa-i fac, lichide multe, fructe, legume, fibre etc, cunosti poezia. Eu tot sper ca varsta o sa-si spuna cuvantul si va fi din ce in ce mai bine. De fapt, progrese se observa.

[pup]

 

Mihaela si [zana] Ana Maria

Poze AICI

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, Iaca, ne-am intors, am ajuns miercuri dupa-amiaza in loc de duminica si cu masina in loc de avion. Eu am oroare sa stau asa mult in masina, dar am stat pana luni in Bucuresti sa vedem care e situatia cu avioanele, nu era nimic sigur despre cat va mai dura asa ca am plecat cu masina socrilor, bine ca s-a putut si asa. Drumul cu masina cu piticii a fost lungut, nu l-as mai reface prea curand, dar in mod cert se poate si mai rau. Cu aceasta ocazie am scapat si de grija ca e prea departe sa mergem cu masina in Bulgaria la vara (adica de la Bucuresti la Varna), daca au rezistat 3 zile, or sa reziste 4-5 ore fara probleme. Miflore, [pup], ce de teste dati voi acolo, bravo si pupici Anei cea mai cea. Pe aici nu am auzit de astfel de teste, mi-au spus prietene care au copiii in clase mai mari ca invatatorii refuza sa-ti zica unde se situeaza copilul ca ei nu vro sa creeze competitii si complexe. Ma rog, sisteme si sisteme. Mary, felicitari pt rezultatele lui Iaris. Noi ne-am gandit la vacante, venim in Rom si de acolo am vrea sa mergem in Bulgaria vreo 10-12 zile (initial vroiam sa mergem in Turcia dar nu putem veni decat in iulie si mi-e asa de teama de caldura ca am renuntat). Asa ca va intreb si pe voi, cine a fost la mare la bulgari, ce parere aveti si daca puteti sa-mi recomandati vreun hotel/statiune ok pt copii. Ioana, imi pare rau ca nu am reusit sa ne vedem si sper ca nu te-ai suparat, cine stie, poate la vara iese pasienta mai bine, [pup]. Pupaturi la tot piticodromul, Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani de Sf. Gheorghe!

 

Noi suntem bine, gradi, sporturi si nimic nou altceva.

 

Miflore, ce de concursuri! Succes, Ana!

 

Marinela, felicitari pentru Ianis! Voi va pregatiti de scoala in toamna asta? Ati ales scoala?

 

Anto, bine ca ai ajuns cu bine acasa!

 

[pup]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...