Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piticodromul Festiv de Sept - Oct 2005 (2)


Recommended Posts

Salutare! Anto, cum sa ma supar[:)]. Ma bucur sa aud ca ati avut o experienta buna cu mersul 3 zile cu masina, noua anul trecut pana in Croatia ni s-au lungit urechile[:D]. Am fost sambata la Busteni, la orientare turistica - am urcat o ora si ceva cu copiii (pana au obosit si nu au mai vrut sa mearga). Le-a placut, mai ales picnicul de dupa[:)]. Cu concediul, incercam sa rezervam la Turci, dar deja sunt ocupate multe locuri pentru iunie. Mai insistam, daca nu, la Bulgari si noi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna fetelor! mai intram si noi ... ce ma bucur ca toata lumea e bine [olala]

si noi cu gradi, cu gimnastica dar si program cu cel mic la greu ...

asteptam concediul de mama mama ... noi am fost la bulgari dar am ales hotelul prost, spuneau ca e la 300m de plaja dar de fapt trebuia sa coboram pe un drum serpuit cam 1,5km [bang], in rest a fost ok... daca as mai merge m- as orienta mai bine dar anul acetsa cred ca va fi litoralul romanesc, vedem

pupam piticodromul, speram sa intram mai des ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, salutare

 

 

Tot pe pagina a doua va gasesc in ultima vreme, cum se poate asa ceva?[:D]

Ioana, concediu placut. Abia asteptam si noi sa evadam, mai ales ca anul acesta am in sfarsit 4 saptamani de concediu, pe care pot sa il impart cum vreau eu. Unde ati mers pana la urma?

 

Tonia, Iaris e inscris deja la scoala. Am optat pt scoala de cartier care e foarte buna pentru ce va face el acum, clasa pregatitoare, urmand ca, in functie de el, sa ne mutam la o alta. Totul depinde de evolutia lui,de nevoile lui, noi fiind gata oricand sa ne mutam in functia de scoala potrivita. Deocamdata am decis sa mai ramanem prin zona putin, mai ales ca e o zona cu foarte multe deschideri.

 

Futuremother, concediu placut si voua. Mie mi-e dor de Costinesti. E statiunea mea de suflet. Acolo am mers ani la rand cu elevii din scoala unde am predat, dar si cu prietenii, nasii...am doar amintiri placute.

 

Noi suntem bine, dupa cum va puteti da seama, ocupati pana peste cap, cu copilul, cu munca, cu petreceri, cu iesiri, vacanta in curand, concediul din vara, scoala din toamna....si poate un job nou pentru mami[olala]..tot din toamna. Ma laud cu un copil mare, a schimbat grupa la gradi, a intrat in grupa celor mari care merg din toamna la scoala, se pregatesc intens pt final, au facut poze, pregatesc un spectacol. La sfarsitul lunii va petrece o zi in scoala in care va fi elev, ca sa se obisnuiasca, sa cunoasca locurile importante, ceea ce e super.

Pauza mea s-a terminat, ma intorc la munca. Haideti pe DC fete dragi, unde umblati?

 

Va pup.[pup]

 

Maryid="orange">, mamita lui [bonjovi]Iarisid="blue">(18.09.2005)

"On s’aperçoit qu’un enfant grandit quand il cesse de demander d’où il vient et commence à refuser de dire où il va.( Walter P. Sweetson)"

de aici incolo alte poze noi cu noi

paginuta lui Iaris

Mozart

Evangeline

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

V-am promis ca mai scriu si eu si fac ce fac si nu reusesc sa intru mai des.

Mai intai vreau sa va dau vestea cea mare: Alexia a inceput sa manance fructe si legume!Pentru mine e o mare realizare:de cateva zile mananca castraveti(zilnic) si salata, a gustat si rosie.La capitolul fructe :mar si minune a mancat cateva capsuni.Nu manca foarte mult dar e important ca accepta sa guste macar.

La gradi merge bine, scrie, citeste(numai litere mari de tipar), a inceput sa socoteasca( adunari si scaderi),ma socheaza cum gandeste, uneori am impresia ca vorbesc cu un om matur( intr-o zi imi zice prof de engleza ca nu a vrut sa participe la lectie, am intrebat-o pe Alexia de ce si mi-a zis: am gresit de cateva ori si decat sa spun prostii mai bine am tacut).

Si la franceza a inceput sa se descurce foarte bine.

S-a schimbat mult, are mai multa incredere in ea, e mai curajoasa, mai vorbareata.Fizic tot printre cei mai mici copii din piticodrom ne situam, nu cred ca are mai mult de 100 cm ci cam 15-16 kg.

Avem si o carie mica, am mers la dr stomatolog, dar findca este doar in smalt si nu in profunzime , dr a hotarat ca trebuie mai intai sa o pregatim psihologic, sa se obijnuiasca cu ea asa ca prima vizita doar s-a uitat la maseluta.Am stabilit ca o sa mai trec intr-o seara pe acolo si apoi urmeaza sa lucreze.Dr. a zis ca poate sa stea asa cel putin 6 luni si ar fi pacat sa se sperie si ca e mai bine sa o luam usor.

Noi o sa mergem la mare tot in Bulgaria, de data aceasta la Nessebar pe 23 august.

Va pup !

[pup]

 

 

Casiana si Alexia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Long time no see. Iau o piatra in gura si scriu si eu la Floarea Copilariei (ca v-am cautat pe dincolo si eram frustrata).

 

Vad ca nu sunt cea mai lenesa la scris, ba mai mult, doar 9 pagini din ianuarie pana acum? Tzzz, rusinica rusinica!

 

Ma bucur ca sunteti bine cu totii si toatele, nu am vazut bebelusi recenti in grup, nu stiu ce-o fi cu voi [pup] Mie mi se pare ca au crescut mult fetele mele si parca erau mai dragute bebelusi [bibe]

 

Miflore adevar graiesti. Si noi suntem in tandem, avem 111 spre 112 cm (depinde unde o masor) si 16.5 kg...Deci fusiforma, ca de obicei. In rest mare smecherita. De vorbit inca nu vorbeste ea foarte bine, face greseli frecvente gramaticale (nu acorda corect, nu pune timpul corect si asa mai departe). Daca o intreb daca vrea sa manance imi spune "Am mancat diseara, nu mai vreau. Ca de obicei, mancarea e ceva optional.

Cu racelile nu am tras-o deloc anul asta, slava domnului, i-a adus in schimb niste virusi lu' sor-sa si a facut asta 2 bronsiolite tac-pac, dar i-au trecut si ei. Ma bate gandul sa o bag la o salina undeva.

 

Cu imbracatul e circ mare, vrea doar fustita si pantofi, cand vine de la gradi se gateste de vreo 3 ori pana la culcare. Isi pune rochiile de bal (are o rochie de Alba ca zapada si inca 2 rochii mai de gala, de la 2 nunti). Isi pune pantofii mei cu toc, imi violeaza trusa de machiaj si isi da cu fard de pleoape mov in obraji, cu ruj pana la nas si defileaza f mandra prin casa asa. Isi da mari aere de sora mai mare cu cea mica si tot timpul o cearta si o apostrofeaza, pana se enerveaza Maria si o trage de par (aia mica e bolovanul atomic, are vreo 12 kile si e puternica rau). Isi face unghiile cu oja si apoi manjeste canapeaua, ne invarte pe toti pe degete.

 

Nu stiu ce sa mai zic... Tonnia inca nu am luat pachetul pentru vacanta de vara, am pierdut early booking-ul ca am stat dupa niste prieteni care s-au razgandit, acum nu mai conteaza oricum, mai am ceva timp sa ma decid. Vreau sa plecam la sfarsitul lui iunie in Turcia, anul trecut a fost f bine, fetele s-au simtit minunat si Alexandra a fost chiar f f cuminte (si ocupata cu activitatile de la miniclub) asa ca si anul asta vreau ceva pentru ea sa nu ma frece pe mine la melodie.

 

Cu gradi e ok, se simte bine, e deja acolo de 1 an si jumatate si are 2 prietene f bune si inca 8 baieti in grupa. Fetele fac gasca separata si ii cam chinuie pe baieti. Au bazin in curte si profesor de inot, ea a facut si anul trecut, daca tine vremea tot asa, cred ca la 1 iunie incepem din nou lectiile.

 

O data pe saptamana, miercuri, mergem si la balet, i se potriveste f bine si e f atenta. Macar atat, sunt multumita, ca la gradi educatoarea imi spune ca isi pierde atentia destul de repede la lectii. Dansul este viata ei [olala][:D] Si are si forme de balerina, deocamdata.

Am tuns-o si eu saptamana trecuta, are parul mai sus de umeri, dar era deja imposibil de pieptanat, facea circ destul de mare.

 

Va pupam si revenim sa va mai citim. O imbratisare maaaare pentru tot piticodromul!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare!

 

N-am mai intrat pe aici de "secole", dar am citit cate-o pagina din cand in cand. As fi citit eu mai mult, dar acum avem copii mari si timp mai putin (desi acum vreo 5 ani as fi pariat ca va fi invers [:)]).

 

Vlad e baiat mare din toate punctele de vedere [:)]. Are ~115 cm si 20 Kg, stie si face de toate. In continuare are o pasiune pentru dinozauri, ne zice ca el se face paleontolog [:D]... sau artist, depinde de zile. In afara de gradi, nu facem nici o activitate. A fost in iarna la bazin cu taica-su, dar la liber (fara profesori si orare fixe).

 

Noi vom merge in Turcia in vacanta in iunie ca apoi voi fi prea mare si nu mai incap in poze [:D]. Da, da, ati ghicit, mi-am luat inima in dinti si am luat marea hotarare. In octombrie se mareste familia, 90% cu o fetita.

 

Din fericire lucrez de acasa asa ca am in continuare timp sa ma joc muult cu Vlad si sa profitam de ultimele luni "in doi" [;)].

 

In rest toate bune si frumoase, asteptam caldura.

 

[pup]

 

Irinaid="red">, mami de [aerob] Vladutid="blue"> (26.08.2005)id="Comic Sans MS">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, zanelor,

 

La Multi Ani, Elene si Constatini!

 

 

Irina, felicitari, sa ai sarcina usoara in continuare si o bebelina sanatoasa si cuminte. Ce bine ca poti lucra de acasa. Vlad merge la gradi?

 

Alexuta, felicitari pt fructe si legume, bine ca a inceput, sa vezi ca pana la sfarsitul verii va manca de toate.

Si noi mergem in Bulgaria anul acesta, la Nessebar, la sfarsitul lui iulie.

 

Kid, ma bucur ca ai mai scris, poze nu ne arati? Unde ati fost in Turcia?

Deja culeg informatii pt la anul[8D].

 

Va pup si eu pe toate, fara exceptii,

 

Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...