Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

e normal sa te refuze partenerul?


Recommended Posts

Si eu m-am confruntat cu o astfel de problema si stiu ca doare. Am fost si in pielea celui refuzat, dar si a celui care refuza cu indarjire - in relatii diferite ce-i drept. Nu voi povesti acum situatiile, dar iata care sunt concluziile pe care le-am tras: - sexul este necesar intr-o relatie, creaza o apropiere, intimitate care reconfirma relatia si aduce de multe ori multumire si implinire sufleteasca (exista si oameni care nu au nevoie de sex, dar nu vorbim despre exceptii); - toti avem dreptul sa refuzam, important e sa avem grija cum o facem si cat de des o facem; - dupa ce fiorii primei iubiri au trecut si ne luptam cu dificultatile vietii, a-ti imagina ca lui si ei le vine cheful fix in acelasi timp de fiecare data, e o prostie, prin urmare reciprocitatea este de baza si sa nu uitam, cheful vine mancand; - o viata sexuala reusita are nevoie de o relatie buna, fara tensiuni acumulate intre parteneri si nerezolvate, dar si dorinta de a experimenta in pat si de a-ti satisface partenerul. Sfatul meu e sa discuti cu el, sa-i spui ce simti tu, de ce ai tu nevoie, sa afli care sunt toate motivele care il determina sa te respinga si sa gasiti o cale de mijloc. Succes! Iata si povestea mea similiara pe scurt aici: [url]http://monicamanuela.blogspot.com/2009/11/destainuiri.html[/url] Noi ne-am rezolvat problemele discutand! :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 59
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Raspunzand strict la intrebarea din titlu pot spune ca DA,este posibil si normal ca partenerul sa refuze sa faca sex atunci cand e obosit,stresat,bolnav .Daca refuza sa faca sex o anumita perioada (o zi,o saptamana,o luna) inseamna ca se petrece ceva cu el si este ABERANT sa constituie acest lucru un motiv de divort .Cand te casatoresti cu cineva sau deveniti cuplu o faceti pentru ca va iubiti ,va simtiti bine impreuna si sexual si fara ,nu pentru ca stiti ca va potriviti la pat .Nu este normala lipsa tandretei , nu este normal motivul ca vezi Doamne e suparat pe tine si tine bot o saptamana . Si sotul meu a avut o perioada de 4 luni in care pur si simplu nu i-a ars sa faca sex .Noi suntem impreuna de un an jumate deci nu se punea vorba de relaxare/plictiseala.M-am ingrijorat pentru ca nu stiam ce se intampla,mi-am facut probleme si am stat de vorba cu el .Pur si simplu a avut o perioada extrem de stresanta la munca,dintr-un burlac s-a trezit cu o partenera de viata intr-o relatie mai mult decat serioasa si cu un copil (el nu are copii iar fie-mea implineste 13 ani luna asta ),am avut ceva probleme financiare (asta pentru cele care-si inchipuie ca astea care ne maritam cu straini o facem pentru bani sau viza si aici cresc banii in copaci si in cozile cainilor ) .Am inteles si l-am sprijinit .Deci 4 luni nu am facut sex DELOC dar nici nu a contenit sa-mi arate cat ma iubeste,sa dormim in continuare imbratisati ,sa petrecem timp impreuna . Ancutza,la tine nu lipsa de sex e problema ci lipsa afectiunii .Aici trebuie sa cauti motivul iar daca te desparti de el o faci pentru ca relatia scartaie din mai multe motive,nu pentru sex !Daca el refuza sa stati de vorba si isi mentine parerea ca te refuza pentru ca e suparat pe tine iti spun sincer ca te minte si e ceva mai mult . ---------------------------------------------- Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914 O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Citat:
.Deci 4 luni nu am facut sex DELOC dar nici nu a contenit sa-mi arate cat ma iubeste
Eu n-as rezista 4 luni fara sex. Bun, acum se intimpla ceva cu mine, cred ca am luat-o razna, pina pe 22 luna asta am dop, nu am voie sex, asta in urma unei interventii chirurgicale suferita zona in ariei de reproducere, visez ca fac sex, ma trezesc in toiul noptii transpirata, uda si contractii vaginale.. Sotul imi zicea aseara sa ma duc la spital si sa-i spun medicului ca sa-mi dea tratament sau vreo injectie ceva.. -Pai, cum sa-i spui doctorului asa ceva? Auzi, doctore, au am luat-o razna , m-as babardi rau, dar rau de tot. Daca si azi ma simt asa, chiar ca ma duc la doctor, dar si aici e problema , pentru ca asta ma soarbe din priviri.[:I] Offf, offf...daca dumnezeu n-ar fi facut-o pe Eva parasuta, nu ajungeam eu asa.[q] ............................... Vom rataci prin ceruri, Cersind cu palme-ntinse Un strop de adevaruri Din vietile invinse...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui maru
amina, clarifica pentru mine cine e eva parasuta? Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Ce intrebare! Parca-i de coafeza A, stai nu-mi spune, e meniu in japoneza!.. ............................... Vom rataci prin ceruri, Cersind cu palme-ntinse Un strop de adevaruri Din vietile invinse...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cit][:-/]
Citat:
citat din mesajul lui Amina_Marina
Citat:
citat din mesajul lui maru
amina, clarifica pentru mine cine e eva parasuta? Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Ce intrebare! Parca-i de coafeza A, stai nu-mi spune, e meniu in japoneza!.. ............................... Vom rataci prin ceruri, Cersind cu palme-ntinse Un strop de adevaruri Din vietile invinse...
Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui maru
[cit][:-/]
Citat:
citat din mesajul lui Amina_Marina
Citat:
citat din mesajul lui maru
amina, clarifica pentru mine cine e eva parasuta? Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Ce intrebare! Parca-i de coafeza A, stai nu-mi spune, e meniu in japoneza!.. ............................... Vom rataci prin ceruri, Cersind cu palme-ntinse Un strop de adevaruri Din vietile invinse...
Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Si uite asa Eva asta-i gata de-acum,Ne-a parasit , a doua oara, si totul este scrum.... On-topic, nu stiu cum e , dar sotul nu m-a refuzat niciodata.[:I] Daca ma refuza divortez.[8D] ............................... Vom rataci prin ceruri, Cersind cu palme-ntinse Un strop de adevaruri Din vietile invinse...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta
amina, tu esti for real??? sunt curioasa la ce meserie imi incadrezi intrebarea, ca la ce categorie te-am catalogat eu nu pot sa spun aici. on topic, parerea mea e ca nu suntem setati pe sex non stop si ca avem momente, zile, luni , in care nu ne arde de sex, deci e normal sa te refuze partenerul. alina
[:D] cit despre sex,si io zic la fel![:)] ************************************ Whatever happens don`t let go of my hand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...